2011 m. Europos krepšinio čempionate sirgaliams padės aistruolio dainų rinkinys (+ audio)

Nenumaldomai artėjant laukiamiausiam metų, o gal net dešimtmečio, krepšinio įvykiui – Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvoje – sporto aistruoliams ir šalies patriotams pristatoma oficiali kompaktinė plokštelė „Celebrate Basketball“. Į šį albumą surinktos dainos padės palaikyti lietuvių krepšininkus jų kelyje į varžybų auksą ir ilgam į atmintį įrėš gražiausias čempionato akimirkas. Jau dabar šį krepšinio himnų rinkinį galima įsigyti visose “Statoil” degalinėse, o nuo rugsėjo pirmosios krepšinio arenose bei didžiausiuose prekybos centruose.

„Specialiai Europos krepšinio čempionatui skirta daina buvo sukurta pirmą kartą istorijoje ir ši kompaktinė plokštelė bus dar vienas puikus prisiminimas tiek Lietuvos, tiek užsienio sirgaliams apie didžiausią krepšinio šventę ir čia patirtas emocijas“, – sakė Europos vyrų krepšinio čempionato organizacinio komiteto Žiniasklaidos ir komunikacijos grupės vadovas Linas Kunigėlis.

Šių metų vasarį buvo surengti naujojo krepšinio himno rinkimai, kuriuos laimėjo „svajonių trio“ – Marijaus Mikutavičiaus, Manto Jankavičiaus ir Vilijos Pilibaitytės-Mios – atlikta daina „Nebetyli sirgaliai“. Nors iš pradžių dalis visuomenės tokius rinkimus vertino skeptiškai, esą kas galėtų pakeisti pamiltus „Tris milijonus“, vėliau krepšinio gerbėjai pamilo M.Mikutavičiaus ir Andriaus Borisevičiaus kūrinį.

Tiesa, čempionatui skirta „Eurobasket 2011“ kompaktinė plokštelė „Celebrate basketball“ paglostys tiek senosios krepšinio dainos, tiek naujojo himno gerbėjus. Muzikiniame minialbume yra net šeši kūriniai – lietuviškoji naujojo himno versija „Nebetyli sirgaliai“, oficiali daina „Celebrate basketball“ anglų kalba, šios dainos su vaizdo klipais, patriotiškas M.Mikutavičiaus kūrinys apie Lietuvą „Ar mylit ją jūs?“ bei legendiniai „Trys milijonai“.

„Daina „Celebrate Basketball“ norėjome kiekvienam klausytojui perduoti dalelę vienybės, šventės džiaugsmo. Per krepšinio čempionatą visi sirgs lyg vienas, nesvarbu, kuo dirba ar už kurią šalį serga. Žinoma, mes – už Lietuvą, tačiau „Celebrate Basketball“ yra himnas peržengiantis bet kurios valstybės ribas. Tai – daina žmonėms, trokštantiems aidinčių būgnų ir sportinio azarto“, – sakė tiek oficialų krepšinio himną, tiek kitas plokštelės dainas atliekantis M. Mikutavičius. Jo teigimu, specialiai čempionatui leidžiamas kompaktinis diskas dar plačiau atvers žmonių širdis krepšinio šventei.

Praėjusiais metais Turkijoje vykusiame Europos vyrų krepšinio čempionate lietuviai po kovos su serbais išplėšė trečiąją, bronzinę vietą. Šiemet Lietuvos aukštaūgiai nusiteikę pergalei, kurią, kaip jie ne kartą yra sakę, kur kas lengviau pasiekti su garsia sirgalių daina.

Nesvarbu, kur klausysitės naujojo krepšinio himno – žmonių pilnoje arenoje, biure, automobilyje ar namuose, užsikrėskite šventine nuotaika ir sirkite už Lietuvą. Bičiuliai iš užsienio taip pat įvertins autentišką dovaną, kuri padovanos ne tik stiprią krepšinio energijos dozę, bet ir ilgam primins Lietuvoje vykusį čempionatą, juk „Nebetyli sirgaliai! Nebemiega ant žemės kamuoliai!“

„EuroBasket 2011“ vyks 2011 m. rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 d. šešiuose Lietuvos miestuose: Alytuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune. Jame dalyvaus 24 stipriausios Europos krepšinio rinktinės.   

Facebook comments