Aukščiausios prabos meistrai – tarptautiniame džiazo festivalyje „Vilnius Mama Jazz 2013“

Šią savaitę sostinėje prasidės tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz 2013”. Festivalis vyks lapkričio 14 – 17 dienomis. Tai – jau dvyliktas festivalis, džiazo muzikos mylėtojų vadinamas tiesiog Mama Jazz festivaliu.

Tarptautinio renginio koncertai vyks Lietuvos rusų dramos teatre, muzikos klube „Tamsta“ ir Vilniaus kongresų rūmuose.

„Dvylika metų festivaliui – nėra daug. Bet mums, jaunai vastybei, metai neretai prilygsta penkmečiui. Todėl patirties per tą laiką sukaupta daug, o svarbiausiai – sugebėjome išlaikyti aukščiausių standartų kartelę. Festivalis jau ryškiu tašku pažymėtas tarptautinių džiazo muzikos renginių žemėlapyje, todėl Lietuvos žiūrovams galime pristatyti garsiausius šiuolaikinius muzikantus”, - sako festivalio sumanytoja ir direktorė Judita Bartoševičienė.

Šių metų programoje – iš tiesų įspūdingų atlikėjų pavardės. Tarp jų – „Grammy“ apdovanojimą pelnę meistrai, elektroninės muzikos virtuozai bei šiuolaikinio džiazo korifėjai.

Štai lapkričio 14 dieną Lietuvos rusų dramos teatre gros Miguelio Zenono ir Ernie Watts kvartetai. M. Zenonas – 36-erių saksofono virtuozas iš Puerto Riko. 2012-aisiais žurnalo „Jazz Times“ kritikai ir skaitytojai Miguelį pripažino geriausiu metų alto saksofonininku. Net keturis sykius ryškiausia kylančia žvaigžde muzikantą paskelbė žurnalo „Downbeat“ kritikai. Jis ne kartą buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui – greičiausiai, kad tik laiko klausimas, kada ši prestižinė statulėlė atsidurs saksofonininko kolekcijoje. M. Zenono koncertas Vilniuje – tik vienas iš šešių koncertinio turo Europoje pasirodymų.

Kita festivalio žvaigždė, saksofonininkas Ernie Watts (JAV) yra pelnęs dvi „Grammy“ statulėles, išleidęs 18 albumų, jo instrumentas skamba daugiau nei 500 plokštelių. Muzikantas grojo su šimtais muzikantų, muzikos istorijoje jau yra nuveikęs tiek, kad tokią smulkmeną kaip 1981-ųjų pasaulinės gastrolės su „The Rolling Stones“ net pamiršta paminėti savo biografijoje.

Festivalio klausytojai turės galimybę susipažinti su itin populiaria, bet pas mus dar mažai žinoma komanda iš JAV „Snarky Puppy“. Per devynerius karjeros metus ši „fusion“ komuna (muzikantų, kurie vienu ar kitu metu prisideda prie šios kompanijos, priskaičiuojama net apie 30) spėjo išleisti aštuonis albumus, susprogdinusius publikos suvokimą apie dabartinės jaunosios kartos grojamą džiazą. Fankas, džiazas, „world music“ – pagrindinės sudedamosios dalys, iš kurios savo karštligišką muziką konstruoja „Snarky Puppy“.

Festivalio pabaigos koncerte bus proga išgirsti nepakartojamą kubiečių pianistą Gonzalo Rubalcaba. „Grammy” premijos laureatas, puikų klasikinį muzikinį išsilavinimą turintis muzikantas Vilniuje pasirodys su savo naujausiu projektu – grupe „Volcan“. Ji pelnytai vadinama „visų žvaigždžių komanda“: mušamaisiais gros Horacio „El Negro“ Hernandez, bosine gitara –Armando Gola, perkusija – Anthony Carrillo.

Naktiniai festivalio koncertai ir jam session vyks lapkričio 14 – 16 d. muzikos klube „Tamsta“. Plačiau apie festivalio koncertus, muzikantus, laiką: www.vilniusmamajazz.lt.
Bilietai platinami www.bilietai.lt.


   

Facebook comments