“Baltic New Music Chart 2006” nugalėtojai – “Axis”

Pirmadienį vakare paaiškėjo, kad visus metus trukusiame Baltijos šalių muzikiniame projekte „Baltic New Music Chart“ nugalėjo grupės iš Vilniaus “Axis” daina “Radiophonic”. Antroje vietoje liko estai “Hoop” su daina “Home”, o trečioje - atlikėjas iš Latvijos Goran Gora su kompozicija “Slow Down”.

Latvijos televizijos laidos “Priekšnams” vedėjo Maris Žigats sumanytame „Baltic New Music Chart: Nokia Open Stage“ trisdešimt kylančių grupių ir dainininkų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos rungėsi dėl pagrindinio prizo - galimybės įrašyti debiutinį albumą profesionalioje “Radio SWH” įrašų studijoje Rygoje.

“Axis” daina “Radiophonic” šiame tope įsitvirtino dar nuo praėjusio gruodžio. Be britišką roką grojančių vilniečių, tope šiais metais pasirodė tokios grupės iš Lietuvos, kaip “69 Danguje”, “Žalvarinis”, “Bitės”, “Caramel Members”, “IR”, “Fused Marc”, “Mad Man Moon” ir “Naujieji Lietuviai”. “Baltic New Music Chart” transliavo Latvijos LTV2, taip pat radijo stotys “SWH” (Latvija), “Raadio 2” (Estija), “Geras FM”, “FM99” ir “Mažeikių aidas” (Lietuva).

“Šis laimėjimas mums, tarsi dopingo porcija... O jei rimtai, tai esame labai patenkinti – ypač džiaugiamės, nes žinome, kad be Latvijoje ir Estijoje surinktų balsų nebūtume buvę pirmi. Vadinasi mūsų muzika vertinama nepriklausomai nuo geografinės padėties ar kitų stereotipų”, - sakė grupė gitaristas Mantas “Zutas” Češkauskas.

“Radiophonic” buvo įrašytas 2005 metų rugpjūtį grupės studijoje Vilniuje, jį prodiusavo “Soya Modified” vokalistas bei kompozitorius Vytis Puronas, jį publikavo interneto įrašų kompanija “Partyzanai.net”. “Radiophonic” vaizdo klipas, nufilmuotas kariniame poligone prie Ventspilio, pateko į pirmųjų Lietuvos alternatyvinės muzikos apdovanojimų “A-LT” finalinį penketuką.

“Šis kūrinys - apie išsilaisvinimą”, - trumpai jį apibūdino “Axis” lyderis Aurimas Bavarskis.

“Axis” pergalę žada atšvęsti specialiame koncerte “Planas A”, kuris įvyks šeštadienį, birželio 17 d. Vilniaus klubo “Artistai” kieme (Šv. Kazimiero 3). Grupė žada į renginį pakviesti daug svečių bei muzikos kolektyvų.


   

Facebook comments