Dave Grohl: "Lorde suteikia vilties pop muzikos ateičiai"

Populiariausią pastarųjų metų jaunosios kartos atlikėją - Naujosios Zelandijos dainininkę Lorde vertina ne tik muzikos mėgėjai, bet ir jos kolegos, tarp kurių - tokios garsenybės kaip David Bowie, Bruce Springsteen, Lily Allen ar Morrissey.

Dabar apie sensacija vadinamą, prieš porą mėnesių du "Grammy" laimėjusią dainininkę prakalbo ir "Foo Fighters" lyderis bei buvęs "Nirvana" narys Dave Grohl.

"Vairuodamas išgirdau Lorde," prisiminė jis. "Dvi mano dukterys Violet ir Harper, kurioms - aštuoneri ir penki, pradėjo kartu su ja dainuoti. Buvau labai laimingas, kad mano mergaitės dainuoja populiarią radijuje skambančią dainą, kuri turi kažkokią prasmę ir gilumą. Žinau, tai skamba pernelyg tėviškai, bet, manau, vaikams tokios dainos yra į naudą."

"Foo Fighters" lyderis nėra kūrinių, paprastai besisukančių Top 40, gerbėjas.

"Kai pirmąkart išgirdau "Royals", ji nuskambėjo tarp kitų banalaus popso dainų. Man velniškai palengvėjo. Pagalvojau - o, tai gali būti nauja revoliucija," teigia Grohlas. "Susitikęs Lorde, pasakiau jai: "Išgirdau radijuje tavo dainą, o mano mergaitės ėmė dainuoti kartu. Pajutau, kad mano vaikams yra vilčių užaugti aplinkoje, kurioje yra šis tas daugiau nei tik paviršutiniški dalykai."

Atėjus metui spręsti, kokias moteris atlikėjas pakviesti atlikti "Nirvanos" dainų per grupės įšventinimą į Rokenrolo šlovės muziejų, Grohlas teigia daug nesvarstęs. Muzikantas jautė, jog Lorde tam tiesiog tobulai tinka.

"Ji turi kažką, kas atspindi "Nirvanos" estetiką," sako jis. "Jos laukia puiki dainininkės ir dainų kūrėjos ateitis."

Lorde su "Nirvana" - "All Apologies":   

Facebook comments