Eurovizijos duoklė šokių muzikos gerbėjams (+ video)

Šiais muzikos albumų ir singlų pertekliaus laikais dar yra visiems žinomų dainų perdirbinių, kurių įrašai – deficitas. Su tokia problema iki šiol susidurdavę Lietuvos atstovų „Eurovizijos“ dainų konkurse gerbėjai gali lengviau atsikvėpti – išleidžiamas populiaraus šalies didžėjaus, prodiuserio ir remiksuotojo Justin Xara’os kartu su dainininke Aiste Smilgevičiūte įrašytas naujasis singlas „Strazdas“. Ši išskirtinio balso Lietuvos atlikėja, su neužmirštamu kūriniu 1999 metais pristatė Lietuvą „Eurovizijos“ dainų konkurse. Aistės Smilgevičiūtės interpretuotos lietuvių liaudies dainos koveris jau dabar vadinamas lietuviškos šokių muzikos metų muzikiniu įvykiu.

Po devynerių metų legendinis „Strazdas“ vėl suskamba, šįsyk – itin moderniai, šiuolaikiškai ir uždegančiai. Už vieną tokio kūrinio versiją, kokias sukūrė Justin Xara ir jo kolegos, kai kurie kiti save didžėjais bei prodiuseriais vadinantys klubinės scenos atstovai galbūt užstatytų savo butus ir automobilius. Naujojoje “Strazdo” versijoje Aistės balsas – vėl kupinas jausmingumo ir gebantis prikaustyti dėmesį.

„Žinoma, jaudinuosi. Įdomu, kaip garsaus kūrinio nauja versija bus sutikta. Jis nėra toks, kaip ankstesni mano darbai. Jame skambanti muzikos tema – unikali. Be to, jame lietuviškos šaknys labai stipriai juntamos. Čia mes susiduriame su senovine baltų tematika, propaguojame savo praeities kultūrą. Ši daina siekia itin senus pagonybės laikus. O užsienio klausytojams tokio pobūdžio kūriniai visada skamba labai įdomiai. Šiame single bus net 11 versijų, kurios daug ką nustebins. Prisipažinsiu, buvau sužavėtas šiuo kūriniu, kuomet Aistė jį atliko reprezentuodama Lietuvą „Eurovizijoje“ – sakė Justin Xara. – Tikiuosi, kad mano įrašyta „Strazdo“ versija privers „kaifuoti“ ir šokių ir pop muzikos gerbėjus. Tuomet laikysiu, kad mano darbas pasitvirtino“. Didžėjus Justin Xara prisipažino, kad remiksuoti „Strazdą“ buvo ne tik malonumas, bet ir didžiulis darbas, kadangi kūrinys, pasak jo, „ypatingai sunkiai pasiduoda perdarymui į šokių muziką“. Tai buvo kone ilgiausiai darytas ir sudėtingiausias jo biografijoje kūrinys: reikėjo perdainuoti vokalą iš trijų ketvirtinių į keturių ketvirtinių ritmą, parinkti „progressive house“ stiliui tinkančias vietas, jas teisingai sudėti į kūrinį, skoningai efektuoti ir netgi vietomis keisti harmoniją!
Aistė Smilgevičiūtė prisipažino, jog nėra dažna šiuolaikinio jaunimo pamėgtų elektroninės muzikos vakarėlių viešnia. „Visos Justo ir jo kolegų įrašytos „Strazdo“ versijos man vienaip arba kitaip patiko. Jei man nepatiktų šio įrašo perdirbiniai, esu tikra, kad Justas būtų į tai atsižvelgęs, - pasakojo Aistė Smilgevičiūtė. - Teko perdainuoti „Strazdo“ vokalą dviem skirtingais pavidalais. Mane bene labiausiai sužavėjo kompanijos „M&D Substance“ viena iš dviejų sukurtų versijų. Tie remiksai labai gražiai „sužaidžia“ su vokalu. Smagu, jog ši daina, kurioje ryškiai juntama žemaičių kalbos sklaida, nuo šiol skambės naujose erdvėse. Aišku sunku pasakyti, kaip ją priims šokių muzikos mėgėjai, bet esu tikra, kad ji neliks be atgarsio. Galbūt kažkada šią dainą pristatysime kuriame nors dideliame renginyje“.

Žinomas Lietuvos šoumenas, režisierius Vytenis Pauliukaitis Eurovizijos išvakarėse vykusioje vienoje diskusijų laidoje bene vienintelis iš žinomų pramogų pasaulio veikėjų prasitarė, jog jam širdis plyšta dėl to, kad prieš devynerius metus A.Smilgevičiūtės „Strazdas“ nesulaukė publikos susidomėjimo. Įdėmiai perklausęs „Strazdo“ originalą ir jo įrašytas šokių versijas, kurias pateikė Justin Xara, V.Pauliukaitis išsamiai atsakė: „Labai gaila, kad nevykęs vizualinis sprendimas ir matyt nepakankamai aiškus užsienio žiūrovui „Strazdo“ pristatymas pakenkė Aistei iškopti į lyderius 1999-aisiais. Labai apmaudu, nes daina originali, ir labai lietuviška. Ir dainininkė puiki, atlikimas pakankamai įtaigus. Paklausęs dvi naujas „Strazdo“ Justin Xara sukurtas versijas manau, kad gabus muzikantas, įdomiai interpretavo žinomą dainą. Versijos visiškai skirtingos, savaip įdomios. Pirmajame variante (original mix) – tai erdvių daina, daina laike, prarandanti šios minutės pojūtį. Melodija blaškosi „mušama“ šiuolaikinio ritmo. Puiki dainininkės balsinė improvizacija, skoningai atrinkta dainos melodinė linija. Tik gal kiek šokiruoja dainos pradžioje girdimas įkyrus ritmo piešinys ir džiaugiesi, kad jis dingsta. Vėliau atsirandantis ritmas ir pagaliau užbaigiantis dainą, skambą įtaigiau. Nors šio varianto muzikinės išraiškos priemonės jau lyg kažkada girdėtos, nebenaujos. Man labiau patiko antrojo varianto (M&D Substance) griežtas ir tikslus sumanymas. Vos ne trigubai ilgesnė kompozicija atrodo lyg praėjusio laiko aidai. Viskas čia tarnauja ritmui. Retkarčiais iškylanti tyra dainos melodija ir aktyvaus nenumaldomo ritmo pasakojimas padvelkia kažkokiu praradimu, nostalgija praėjusiam gyvenimui, kuris jau pradingo ir niekada nebegrįš. Mano manymu, tai labai artima originalo sampratai. Viską čia užvaldo ir „suvalgo“ tikslaus, negailestingo ritmo ir tempo logika. Taigi sveikinu tikrai įdomias naujas „Strazdo“ versijas. Ši daina tiek daug turi savyje gyvybės, kad matyt ir ateityje dar daug kam tai taps paskatai kūrybai. Na, o Justą sveikinu!“

Justin Xara tiesiog nesugeba įrašyti kompozicijos, kuri neužkabintų ir pusmetį nesisuktų galvoje. Lietuvos ir užsienio didžėjai Art G, OrtzRoka, Sleeper Thief, Tim Davison, Paul Kwitek, Justin C (Virus J), Rui Da Silva – čia tik dalis tų, kurie įrašė bendrus darbus su Justin Xara. Iš parduotuvių lentynų šluote šluojamas jo kartu su žmona – didžėja Julija Fedotova „sumiksuotas“ dvigubas albumas „Pure Future White“.

Naujausias „Strazdo“ versijas įrašė ne tik jo sutuoktinė Julija Fedotova, bet ir didžėjų kolektyvas „M&D Substance“ bei gausus būrys prodiuserių tokių kaip Virus J, Andy Lau, Tii. Justin’as džiaugiasi, kad remiksuoti kūrinį pavyko prikalbinti ir garsų šokių muzikos projektą iš Graikijos Phatjak, atstovaujantį įrašų kompanijas „Baroque“, „Audio Therapy“, „Toolroom“ ir kitas. Phatjak kūrybą groja patys garsiausi pasaulio didžėjai pradedant John Digweed‘u ir baigiant Dave Seaman’u. Remiksuoti kūrinį iki jo oficialaus išleidimo datos (ji bus patvirtinta artimiausiu metu) pažadėjo ir vienas labai perspektyvus prodiuseris iš Sankt Peterburgo – Ivan Spell. Žinant šio talento galimybes, iš jo laukiama malonaus siurprizo.Visas „Strazdo“ paketas, kuriame bus originali koverio versija bei minėtų prodiuserių interpretacijos, bus leidžiamas Maskvoje įsikūrusioje įrašų kompanijoje „Flash Records“, priklausančioje vienam žymiausių Rusijos didžėjų DJ Flash.

Justin Xara neseniai su J.Fedotova surengė pasirodymus Maskvoje bei Tel Avive, efektingai naujausią albumą pristatė iki tolei klubinės kultūros ritmų vengusiame Kauno klube „Zepelinus“. Šią vasarą Justin Xara šokdins ir tūkstantinę minią didžiausiame Lietuvos šokių muzikos festivalyje „Pure Future“ vyksiančiame Trakų pilyje.

Siūlome prisiminti kaip A. Smilgevičiūtė "Strazdą" atliko 1999-aisiais.


   

Facebook comments