Fatboy Slim'as tapo įstatymų auka

Fatboy Slim‘as tapo originalių Didžiosios Britanijos įstatymų auka.

Britų leiboristų partija, kuriai priklauso ir dabartinis valstybės premjeras Tony Blair‘as, savo priešrinkiminėje kampanijoje naudoja populiariąją Fatboy Slim‘o kompoziciją „Right Here Right Now“.

Ji skamba kiekviena kartą, kai Tony Blair‘as ruošiasi sakyti kalbą, ji grojama ir „agitaciniame“ leiboristų autobuse.

Pagrindinė dainos frazė – „Righ Here Righ Now“ („Kaip tik čia, kaip tik šiuo momentu“) tarsi byloja apie leiboristų pasiryžimą po rinkimų spręsti visus opius klausimus „netempiant gumos“.

Fatboy Slim‘as visiškai nesimpatizuoja leiboristams, tačiau uždrausti naudoti jiems savo dainą negali – pagal britų įstatymus priešrinkiminėje kampanijoje politinės partijos agitacijai gali naudoti bet kokį jiems patikusį kūrinį – autoriaus leidimo tokiu atveju nereikia.

„Man nepatinka, jog leiboristai savo kampanijoje naudoja būtent šį mano kūrinį. Jiems geriau jau pasiūlyčiau savo sukurtą remiksą grupės „Wildchild“ dainai „Renegade Master“ („Išdavysčių meistras“)“, - tvirtino gerą humoro jausmą turintis Fatboy Slim‘as.

Beje, tai ne pirmas atvejis, kai politikai susidomi jo kūryba – 2000-aisiais Fatboy Slim‘o kompoziciją „Praise You“ savo rinkiminėje kampanijoje naudojo kandidatas į JAV prezidento postą Albert‘as Gore‘as.


   

Facebook comments