Festivalyje "Kilkim žaibu" atgis senosios tradicijos

Kviečiantis švęsti Rasas festivalis ,,Kilkim žaibu“ šiemet vyks gerokai didesnėje nuostabios gamtos erdvėje. Dvilypė šventė vyks dviejose atskirose aikštėse vienu metu.

Viena aikštė bus skirta senųjų tradicijų puoselėtojams: čia skambės senovinės dainos, žvangės ginklai, vyrai mėgins jėgas genčių sueigos rungtyse, kovos rate įvairių šalių kariai rungsis dėl stipriausiojo vardo, amatų kaimelis pažindins su senaisiais amatais, mažieji šventės lankytojai galės pasidžiaugti unikaliais Lietuvos žirgais – žemaitukais. Dieną naktį degančių laužų aplinkoje užsiėmimą ras ir mažas, ir senas: kas kilnos putotus ragus, kas poros ieškos šokių sūkuryje, kas ranką pratins prie ginklo svorio, juostos pynimo ar tiesiog bandys laimę įvairiose rungtyse bei žaidimuose.

Pristatomi ir senosios programos dalyviai, tai:

,,Vilki“ – Latvija, archainio folkloro veteranai, broliai latviai visada buvo ir yra labai svarbi idėjinė festivalio ,,Kilkim žaibu“ dalis. Susibūrę daugiau nei prieš dvidešimtmetį, grupė ,,Vilki“ žiūrovams daugiausiai pristato karines dainas iš įvairių laikmečių – pradedant senosiomis archajinėmis latvių liaudies ir baigiant Antrojo pasaulinio karo bei partizanų dainomis.

,,Osterweg“ – Baltarusija, folk ambient muzikos projektas. Tikras pastarojo meto atradimas Baltarusijos senovinės muzikos atlikėjų gausybėje. Grupė nesilygiuoja į autentiškos viduramžių muzikos atlikėjų gretas. ,,Osterweg“ folklorinės melodijos praturtintos asmeninių pojūčių, istorinių vizijų ir filosofinės pasaulėžiūros aspektais. Baltarusiai savo muzikoje naudoja autentiškus senovinius instrumentus, gamtos garsus. Šiais metais grupė išleido savo pirmąjį albumą „Karo šokis“ ir jau spėjo sudominti ambient muzikos gerbėjus ne tik savo šalyje.

,,Obscurus orbis“ – Latvija, sparčiai populiarėjanti senovinės muzikos komanda dar jauna, bet jau koncertavo daugybėje viduramžiškų festivalių, kurie vyko Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje. Muzikantai groja dūdmaišiu, viduramžiams būdingomis dūdelėmis bei styginiais instrumentais, įvairiais būgnais. ,,Obscurus orbis“ yra vienintelė grupė Latvijoje savo pasirodymuose grojanti autentišku instrumentu ryla. Po ugningo grupės pasirodymo praėjusioje Rasų su Žaibais šventėje daugelis nori su jais šėlioti dar ir dar.

,,Ontrēp“ – Lietuva, specialiai „Rasų su Žaibais“ šventės proga suformuota jaunų folkloro entuziastų grupė ,,Ontrēp“ atliks senovines žemaitiškas dainas ir šėlios su žiūrovais bei dalyviais iki pat Rasų šventės paryčių, kol kojos laikys.

,,Jotva“ – Lietuva, senovės baltų karybos draugovė surengs viduramžių kautynių inscenizacijas, organizuos kovos ratą dėl stipriausiojo kario vardo bei kvies žiūrovus įsijungti į senovinius žaidimus.

,,Pera sudinoi“ – Lenkija, Suvalkų krašto X–XI a. gyvensenos, buities ir karybos tyrinėjimo entuziastai, susibroliavę su Lietuvos bendražygiais, apsijungė į vieną kovų draugovę pavadinimu ,,Jotvos sūnūs“. Lenkijos krašto jotvingiai visame kame padės savo lietuviškiesiems kolegoms.

,,Heiligenberg“ – Latvija, gyvosios istorijos klubas, demonstruos įvairius senovinius amatus, viduramžių kovas.

,,Leitgiris“ – Lietuva, gyvosios istorijos klubas taip pat prisijungs į viduramžių kovų demonstravimą, karių merginos domins žiūrovus amatų kieme.

,,Sūduvos tauras“ – Lietuva, senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas, rekonstruojantis VII–XIII a. sūduvių gyvenseną ir auginantys žirgus žemaitukus. Kariai demonstruos žemaitukų panaudojimą kovose, leis mažiesiems žiūrovams pasidžiaugti šiais unikaliais, į Lietuvos paveldą įtrauktais žirgais.

Festivalyje senovinės programos kolektyvų bus dar daugiau, dalyvaus ir pavieniai kariai bei amatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos.

Nepamirštame nė vieno!

Mėgstantys pašėlti, koncertams pasibaigus, galės linksmintis vyksiančiuose „naktišokiuose“.
Norintys ramaus poilsio galės įsikurti specialiai įrengtoje stovyklavietėje, kuri bus skirta šeimoms su atžalomis ar tiesiog mėgstantiems ramų poilsį.
Festivalyje bus gausu įvairių pramogų ir atrakcijų.
Dėmesio! Iki festivalio liko lygiai mėnuo — pats laikas pasirūpinti bilietais!

Šiuo metu bilietas kainuoja tik 105 Lt.
AKCIJA „šeši bilietai už penkių kainą“ galios iki pat renginio. Akcija nebegalios renginio dienomis.
Pirkdami iš karto 6 bilietus – šeštas bilietas jums bus dovanojamas!
Bilietų kainos:
Nuo birželio 1 d. bilieto kaina bus 115 Lt.
Renginio dieną prie įėjimo bilietas kainuos 120 Lt.
Bilietais prekiauja Bilietų pasaulis.

Visa informacija apie bilietus: http://www.kilkimzaibu.com/lt/bilietai

Draugaukime: www.facebook.com/kilkimzaibu


   

Facebook comments