Festivalyje „Mėnuo Juodaragis XIX“ pasirodys suomiai „Hexvessel“

Rugpjūčio 26-28 d. įvyks jau XIX-asis festivalis „Mėnuo Juodaragis“. Kiekvienais metais šis festivalis pateikia vis kitokią temą, šiųmetinė itin jauki ir kiekvienam ypatingai artima – namai. Festivalio organizatoriai šiemet taip pat kviečia į naują festivalio vietą – Dūburio salą, Zarasų rajone. „Festivalis pakvies sugrįžti namo. Grįžti ten, kur dar niekad nebuvot. Ten, kur esate visad laukiami“, - skelbia „Mėnuo Juodaragio“ organizatoriai.

Jau galima susipažinti su keletą grupių, kurias neseniai paviešino festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizatoriai. Rugpjūčio paskutinįjį savaitgalį festivalyje pasirodys suomiai „Hexvessel“. Vargu ar „Mėnesio Juodaragio“ lankytojai netikėtų magija, tiesiogine ar perkeltine jos prasme. Tačiau garsėjančio suomių kolektyvo nariai visiškai ja įsitikinę. Savo įstabia psichodelinio forest rock kūryba įsišakniję metalinės pažangos požemiuose, jungdami 1960-ųjų draivą ir savitus suomių folk motyvus, „Hexvessel“ kviečia klausytojus į gilesnį visatos pažinimą, į nežemišką magijos ir gėrio tikrovę. Visuomet "rock" tačiau niekuomet "roll", grupės muzika skleidžia nevaržomą elektrinių gitarų energiją su iš amžių gūdumos kylančia pirmaprade tradicijų galia. Įsivaizduokite „The Doors“ pasiklydusius laukinėse Suomijos platybėse... ir tai bus naujos galingos istorijos Dūburio saloje pradžia!

Taip pat į festivalį atvyks rusai „Theodor Bastard“. Viena įdomiausių ir geriausių šiuolaikinės Europos muzikos grupių, jungianti world, trip-hop'ą, darkkawe, rytietiškas ir Balkanų tradicijas, bei šiaurietišką mistiką. Iš Sankt Peterburgo kilęs kolektyvas ne kartą koncertavo Lietuvoje ir kerėjo „Mėnesio Juodaragio“ scenose, švytėdamas nepaprastu ritmų ir melodijų srautu, ypatinga archainių instrumentų ir šiuolaikinio skambesio derme. Matant, su kokia jėga ir atsidavimu vystosi kolektyvo muzika, išgirdus naujausią albumą „Vetvi“, tiesiog neįmanoma jų vėl nepakviesti į didžiąją Juodaragio sceną! Nes kiekvienas „Theodor Bastard“ pasirodymas - tai magiškas muzikos, grožio, psichodelikos ir amžinybės aktas.

Juodaragio namuose šiemet svečiuosis ilgai lauktas garsusis alchemikas iš Italijos - Stefano Musso, jau daugiau nei dvi dešimtis metų kuriantis Alio Die vardu. Akustiškai prisodrintas, skaidrus Alio Die ambientas apgaubia svajinga, mįslingos šviesos kupina atmosfera. Meistriškai kuriami garsovaizdžiai neša į gamtos ritualų ritmu alsuojančią kelionę, kurios patirtis vasaros pabaigoje mūsų laukia Dūburio saloje.

Į festivalį šiemet taip pat pakviesti lietuviai „Garbanotas Bosistas“. Kartą gyveno du broliai, apsupti draugų. Augo Naujojoje Vilnioje ir patys to nežinodami laukė, kol muzika ateis pas juos. Ji atėjo pasikinkiusi gitaras, pasileidusi plaukus, nešina gėlėmis. Nesakė, iš kur, nesakė, kiek jai metų, bet žodyno bendraujant džiaugsmo kalba neprireikė. Taip santykiai virto kūnu, kuris, aprengtas sapningu neo-kraut-psichodelinio roko rūbu ėmė džiuginti kitus. Vis plačiau šypsantis ir aukščiau šokant. Ir nors garbanotojo muzikanto scenoje nebeliko, grupės aistra dalinti meilę, laisvę ir visus mus jungiančią muziką, liepsnoja toliau.

Bilietai į festivalį šiuo metu kainuoja nuo 30 eurų. Juos galite įsigyti apsilankę festivalio buveinėje „Ragainė“ Vilniuje bei elektroniniu būdu: http://menuojuodaragis.lt/lt/bilietai


   

Facebook comments