Geltona „Geriausios Dainos“

Birželio 20 dieną prekyboje pasirodė vienos iš populiariausių Lietuvoje dainininkių Geltonos albumas „Geriausios dainos“, kuriame surinkti garsiausi jos hitai iš 2002 – 2005 metais išleistų albumų “Prisiminimai”, “Bundanti saulė”, “Viskas bus gerai” ir “Meilė”. Kaip jau buvo oficialiai skelbta, atlikėja šiuo rinkiniu baigia sėkmingą muzikinę karjerą ir visą savo laiką skirs asmeniniam gyvenimui.
Geltonos „Geriausios dainos“ tikrai nusipelno dėmesio – galima drąsiai teigti, kad tai tikra lietuviškos pop muzikos klasika tapusių kūrinių kolekcija. Vien ko verti tokie hitai, kaip „Galima“, „Tu netikėjai manim“, „Apie meilę“, „Apkabink mane“ ar „Meilei“... Albume iš viso - net 18 dainų. O didžiausiems dainininkės gerbėjams skirti CD formate užfiksuoti trys paskutiniai Geltonos vaizdo klipai „Toliau negu toli“, „Viskas bus gerai“ ir „Mariana“.
Šiuo metu radijo stotyse Geltonos albumą „Geriausios dainos“ reklamuoja radijo singlas „Mintys“.

GELTONOS istorija prasidėjo, kai tuomet niekam nežinoma dainininkė Dija sudalyvavo populiariame muzikiniame TV šou “Būk artistas”. Būtent ten ją pastebėjo Mindaugas ir Gintaras Bendžiai iš garsios prodiuserinės kompanijos “Cactus Pro”. Jų dėka jaunoji atlikėja susipažino su kitu talentingu muzikantu Tadu, o vėliau - ir su būsimu daugelio jos dainų autoriumi Laimonu Žiulpa. Vos įrašius keletą dainų tapo akivaizdu, kad Dijos ir Tado duetas turi puikias perspektyvas. Tad, pasirinkę neįprastai skambantį pavadinimą GELTONA, atlikėjai netrukus radijo stotims pasiūlė savo pirmąjį radijo singlą “Tavo akyse”, kuris sulaukė didelio populiarumo visoje Lietuvoje. Tam pasitarnavo ir didelis žiniasklaidos dėmesys naujajam projektui, kuris... atsisakė rodyti savo veidus. Pirmieji anoniminiai dueto koncertai buvo tiesiogine prasme apgaubti paslapties skraiste, nes Dija ir Tada scenoje pasirodydavo su veidus slepiančiais šydais. Kaip vėliau atskleidė GELTONOS prodiuseriai, tai buvo specialus sumanymas, siekiant, kad publika iš pradžių įvertintų atlikėjų muziką, o tik paskui vertintų juos pagal įvaizdį ar išorę.

Pirmą kartą viešai GELTONA pasirodė 2002 m. birželį, kai populiariame realybės šou “Akvariumas” buvo pristatytas antrasis radijo singlas “Tu netikėjai manim”. Įvertinę ypatingą auditorijos susidomėjimą naujaisiais atlikėjais šio realybės šou rengėjai pasiūlė Dijai pasilikti jame ir dalyvauti svečio teisėmis. Reikia pripažint, kad po “Akvariumo” GELTONOS dainininkė tapo žinoma beveik kiekvienam lietuviui.

Debiutinis albumas “Prisiminimai” buvo išleistas 2002 m. lapkritį, lydimas neįtikėtinai populiaraus hito “Galima”, kuriam buvo nufilmuotas pirmasis Geltonos vaizdo klipas. Albumas per nepilną mėnesį pelnė Auksinio Disko (virš 11 000 parduotų kopijų), o netrukus - ir Platininio Disko apdovanojimą (virš 21 000 parduotų kopijų). “Tai buvo daugiau, nei mes patys tikėjomės, todėl jautėme pareigą dirbti dar stipriau ir nenuvilti mumis patikėjusių žmonių,” – sakė GELTONOS nariai.
Kiek vėliau naujos Lietuvos pop žvaigždės pelnė Geriausio Debiuto apdovanojimus tiek “Radiocentro muzikiniuose apdovanojimuose 2002”, tiek “Bravo 2002” apdovanojimuose.

Nepaisant pavydėtinos sėkmės GELTONĄ po pirmojo turo po Lietuvą ir koncertų Amerikos miestuose Čikagoje bei Niujorke aplankė permainų vėjai. 2003 m. balandį muzikinė spauda gavo oficialų Tado pranešimą, kad jis nutraukia savo muzikinę karjerą dėl noro atsidėti mokslams bei verso sumanymams. “Šį sprendimą sunku priimti, bet apie tai galvojau jau seniai,“ – teigė muzikantas, kuris sutiko koncertuoti su Dija tik iki vasaros pradžios.

Tad po kurio laiko grupė GELTONA tiesiog transformavosi į dainininkę Geltoną. Pirmuoju jos soliniu radijo singlu tapo nuostabi baladė “Meilei”, kuri pateko tarp pačių populiariausių tos vasaros hitų. O kitas į topus patekęs kūrinys “Apkabink mane” atskleidė tam tikras permainas Geltonos muzikoje. “Tuo metu aš ir mano prodiuseris Laimonas Žiulpa nusprendėm, kad taip bus įdomiau tiek mums, tiek mūsų gerbėjams,” – sakė Geltona, kuri susidomėjo Rytų kultūra ir religijomis.
Pasirodžius dar vienam radijo singlui “Bučiuok, bučiuok”, kuris tapo dideliu hitu Lietuvoje ir kuriam buvo nufilmuotas įspūdingas vaizdo klipas, 2003 m. gruodžio mėnesį buvo išleistas antras Geltonos albumas „Bundanti saulė“. Jis taip pat pelnė Auksinio ir Platininio disko apdovanojimus.
Geltona buvo pripažinta Geriausia atlikėja “Radiocentro muzikiniuose apdovanojimuose 2003”.

Įsibėgėjusioje dainininkės karjeroje nedidelė pertrauka atsirado vėl sulaukus kvietimo dalyvauti televiziniame realybės šou „Džiunglės“. Geltona kartu su keliolika Lietuvos garsenybių išvyko į Malaiziją, o jų nuotykius ekranuose stebėjo TV-3 televizijos žiūrovai. 2004 m. viduryje dainininkės gerbėjus nudžiugino visiškai nauja daina „Liuli, liuli“, o rudenį – superhitas „Viskas bus gerai“ ir jo vaizdo klipas. Lapkričio pabaigoje buvo išleistas trečiasis Geltonos albumas “Viskas bus gerai”, kurio puošmena tapo net trys duetai su populiariais Lietuvos atlikėjais - Gyčiu Paškevičiumi, Žilvinu Žvaguliu ir grupe “Delfinai”. Šis albumas taip pat buvo pripažintas Auksiniu.

2005 metais Geltona ryžosi dideliems eksperimentams. Naujas savo dainas ji patikėjo net aštuoniems prodiuseriams. Dėl šios priežasties paskutinis jos studijinis albumas „Meilė“, išleistas lapkričio mėnesį, buvo ypač įvairus. „Džiugu, kad pagaliau pavyko įrašyti albumą, kuriame, palyginus su ankstesniais mano darbais, skamba kur kas daugiau tikrų instrumentų ir yra mažiau sintetinio skambesio,” - teigė dainininkė. Geltona atvirai kalbėjo, kad jis atspindi atsiradusias naujoves ne tik jos muzikoje, bet ir pokyčius asmeniniame gyvenime. “Visada dainavau apie meilę, tačiau dar niekada nebuvau tokia tikra kaip dabar, jog žinau, koks yra šis jausmas. Nors naujasis albumas nėra mano meilės istorija, tačiau jame jaučiama, girdima ir pastebima tai, kuo aš dabar gyvenu. Tikiu, kad tuo gyvena ir tūkstančiai kitų žmonių,” - sakė įsimylėjusi dainininkė. Didžiausiais hitais iš albumo „Meilė“ tapo daina „Mariana“, kuriai buvo nufilmuotas ypač įdomus vaizdo klipas, „Meilė ateina“ ir „Ką tu man darai?“, kurį dar ir dabar galima išgirsti radijo stočių eteryje.

GELTONA „GERIAUSIOS DAINOS“
(TURINYS)
1. Mintys
2. Tu netikėjai manim
3. Galima
4. Tavo akyse
5. Aš nebūsiu aš
6. Bučiuok, bučiuok
7. Apkabink mane
8. Meilei
9. Mano laivai
10. Viskas bus gerai
11. Liuli, liuli
12. Apie meilę
13. Vieno vienintelio (duetas su Gyčiu Paškevičiumi)
14. Ir nieko daugiau (duetas su Žilvinu Žvaguliu)
15. Neišeik (duetas su Delfinais)
16. Mariana
17. Meilė ateina
18. Ką tu man darai?

CD BONUS (vaizdo klipai MPEG1 formate)

Mariana
Viskas bus gerai
Toliau negu toli


   

Facebook comments