Gitaristas Paul‘as Gilbert‘as - apie naujausio savo albumo kūrimą

Spalio 6 dieną Vilniuje, Forum palace koncertuos vienas geriausių pasaulyje elektrinės gitaros virtuozų Paul‘as Gilbert‘as. Neseniai su žurnalistais jis pasidalino savo mintimis apie naujausiojo albumo „Silence Followed By A Deafening Roar” kūrimo procesą.

„Gyvenimas gastrolėse ir kelyje yra puikus susitelkimas muzikantui. Čia tu patiri minimalų komfortą, tačiau kiekvieną dieną lipdamas ant scenos gauni dozę tikro adrenalino. Gitaros muzika iš mano priešpaskutiniojo instrumentinio albumo “Get Out of My Yard” leido man naujai ir dar geriau pasirodyti publikai koncertų metu. Man nebereikia vargti prie mikrofono, dainuojant kiekvieną dainą, nes grojimas gitara man teikia kur kas daugiau malonumo. Aš galiu atsipalaiduoti ir geriau jausti muziką.

Būti geru muzikantu man yra labai svarbu, ir tik nuolatinis grojimas gitara leidžia man tobulinti savo techniką. Paprastai po ilgo koncertinio turo, aš grįžtu namo ir neimu gitaros porą mėnesių. Per porą savaičių atsigaunu nuo pusės metų gyvenimo autobuse ir tuomet imuosi naujo albumo. Tačiau pirmą savaitę aš nepajudu iš namų.

Taip buvo ir po paskutinių gastrolių. Truputį pailsėjęs nuo grojimo ir gitaros garsų, su kurtinančiu gitaros riaumojimu aš džiaugsmingai grįžau į studiją. Tuomet pirmas mano žingsnis buvo išbandyti pagroti Bach’ą. Aš pradėjau kurti iš naujo: sėdėjau prie mažo magnetofono ir kūriau muziką, kuri pagal energiją ir skambesį tiktų mano grupei. Jausmas, kai aš vienas būnu studijoje labai skiriasi nuo to, kai būnu scenoje su savo kolegomis prieš tūkstantį sujaudintų žmonių. Studijoje reikia sutelkti visas pastangas, kad pajustum tą jausmą. Ir koks gi visų šių pastangų rezultatas?

Pirmąją savaitę visos mano muzikinės idėjos nukeliavo į šiukšlių dėžę. Tai nestebina manęs, nes aš žinau, kiek reikia laiko, kad atskristų mūza ar apšiltų pirštai. Man visada kelia nerimą, kai dirbi sunkiai ir vis galvoji, kad rezultatas ir vėl nepakankamai geras. Aš ilgai bandžiau įveikti Bach’ą, pajusti jausmą, muzikinės minties judėjimą. Ir galų gale įkvėpimas atėjo!

“The Gargoyle” buvo pirmasis gimęs naujojo albumo kūrinys. Esu nemažai patyręs roko muzikoje, o būtent heavy metal muzikoje. Aš žinojau, kad kiekviename įraše turi būti šiek tiek metalo. Su malonumu konstravau solidų metalinį skambesį, Iron Maiden akordų seką, su smogiamaisiais gitarų rifais ir super greitais gitaros ir bosinės gitaros solo. Visa tai sujungus, gavosi demoniškos melodijos. Įvykdęs savo įsipareigojimus metalui, as pradėjau eksperimentuoti su kitais stiliais.

Aš įrašiau grubų pritariamąjį ritminį foną ir stojau prie mikrofono. Prie jo aš praniūniavau 30 minučių, bandydamas atrasti sau patinkančią melodiją. Kai likau patenkintas savo niūniuojama melodija, aš ją įrašiau ir pabandžiau sugroti tai gitara. Imituoti gitara savo balsą man buvo labai smagu. Viskas, ką aš išniūniavau, privertė mane ieškoti naujų pirštų padėčių, išgalvoti naujus pirštų lenkimus ir slydimus gitaros rifu, atrasti naujus garsus ir kitą grojimo techniką nei lygi šiol naudojau.

Kai aš buvau aštuonerių, mano galva buvo pilna visokių muzikinių idėjų. Bet tuomet aš dar nebuvau įvaldęs grojimo technikos ir nemokėjau išpildyti savo norų. Po ilgų studijų ir grojimo gitara metų aš išmokau groti techniškai ir dabar naudoju savo sugebėjimus pagal paskirtį. Prašau paklausyti mano paskutinių muzikinių kompozicijų, naujų gitaros studijų. Tikiuosi sugroti šiuos kūrinius greitai Jums gyvai.“

Taip Paul‘as Gilbert‘as samprotavo prieš pat pasirodant šių metų albumui „Silence Followed By A Deafening Roar“. Jau kitą pirmadienį visi susirinkę pramogų centre Forum palace Vilniuje galės įsitikinti kiek tiesos yra šiuose jo žodžiuose.

Paul‘as Gilbert‘as Lietuvoje lankysis pirmą kartą. Organizatoriai agentūra RELAX Live! informuoja, kad į šį koncertą yra likę tik stovimi bilietai. Bilietai, kurių kaina atlikėjo vadybininkų reikalavimu iki renginio dienos kol kas tik 50 lt, parduodami visose „Bilietai LT“ bei „Forum palace“ kasose ir internete.


   

Facebook comments