Gyvenimas po festivalio: "Post Glastonbury blues", klausomiausi atlikėjai ir... 200 tonų šiukšlių (+ 32 pasirodymų video)

Šiemetinis "Glastonbury" festivalis, kaip ir kiekvienais metais, vėl tapo ryškiu muzikos pasaulio įvykiu.

Vieni iš headlainerių "Metallica" įsiminė vien jau dėl pradžioje parodyto žaismingo Julien Temple režisuoto filmuko "Glastallica" (jį galite išvysti žemiau), kuriame jie "patrolino" savo kritikus (pastarieji ragino boikotuoti grupės pasirodymą, motyvuodami Jameso Hetfieldo dalyvavimu "History Channel" laidoje apie meškų medžioklę). O savo šou "Metallica" parodė, kas juokiasi paskutinis.

Krūtiningoji country karalienė Dolly Parton pasirodė su "Bon Jovi" gitaristu (esamu ar buvusiu?) Richie Sambora bei sužavėjo, saksofonu sugrojusi "Yakety Sax" (geriau žinomą tiesiog kaip "Benny Hillo melodiją"), Jack White sugrojo "Metallicos" "Enter Sandman", įpynęs jį į savo dainą "Cannon", Lana Del Rey ir Lykke Li bandė užburti savo melancholiškomis dainomis, o "Kaiser Chiefs" priešingai - visus užkrėtė energija. O kur dar likę iš tų 700 vardų, kurie pasirodė įvairiose scenose (Pyramid Stage, Other Stage, The John Peel Stage, West Holts Stage, The Park Stage, BBC Introducing, Avalon Stage) ar specialiai įrengtose palapinėse?..

"Glasto" baigėsi. Dabar festivalio mėgėjai bando išvaikyti liūdesį, vadinamą "post Glastonbury blues", ir jau laukia kitų metų. Bet prieš tai teks tinkamai parengti festivalio įkūrėjo/organizatoriaus Michaelo Eaviso Somerseto grafystėje Piltono kaime besirandančios Worthy fermos teritoriją, kuri dabar atrodo kaip po apokalipsės košmaro. Prireiks net 800 žmonių, kurie per 6 savaites iškuops 175 tūkstančių festivalio lankytojų paliktas 200 tonų šiukšlių, butelių, stovyklavimo įrangos ir kt.

Ir ko žmonės labiausiai klausėsi, iš festivalio grįžę namo? Muzikos klausymosi internetu platforma "Spotify" išskyrė penkis atlikėjus/grupes. Iš visų jų, pasirodžiusių "Glastonbury", šioje platformoje labiausiai padidėjo Edo Sheerano perklausos - net 195 procentais (bet jis ir taip prieš porą savaičių išleido naują albumą). Toliau rikiuojasi "Metallica" (165%), "Arcade Fire" (148%), "Rodrigo y Gabriela" (123% ) bei Dolly Parton (95%).

Oficialaus JK topo duomenimis, albumų tope labiausiai pasisekė "Metallicai" - klasikinis jos diskas "The Black Album" (kitaip dar žinomas kaip "Metallica", 1991 m.) pakilo iš 195-s vietos į 49-ą.

Dabar muzikos mėgėjų priešakyje laukia ne mažiau svarbus "Reading & Leeds" festivalis, kuris tuo pačiu metu vyks dviejuose Anglijos miestuose Redinge ir Lydse rugpjūčio 22-24 dienomis.

Trumpametražinis filmas, kuriuo "Metallica" subtiliai patrolino kritikus:

Čia galite pamatyti daugybės iš "Glastonbury" pasirodžiusių atlikėjų pasirodymus:


   

Facebook comments