Helovyno išvakarėse - dešimt labiausiai gąsdinančių muzikos pasaulio atstovų (+ video)

Spalio mėnesiui artėjant prie pabaigos visi imasi ruoštis šventėms – vieni linkę susikaupti ir gedėti per Vėlines, o kitus labiau traukia Helovyno šurmulys.

Pastariesiems reikia pasukti galvą ir kaip nustebinti savo linksmybių draugus kuo išradingesnėmis ir baisesnėmis kaukėmis.

Tiesa, toli įkvėpimo tam ieškoti nereikia – užtenka pasižvalgyti po kai kurių muzikos žvaigždžių nuotraukų galerijas.

Taigi, prieš šių metų Helovyną nutarta atlikti apklausą, kurios metu išrinkti 10 labiausiai gąsdinančių muzikos pasaulio atstovų.

Jei nesate silpnų nervų, kviečiame į šią šiurpią kelionę.

Aštuntajame dešimtmetyje į mūsų planetą „nusileidusi“ grupė visa atrodė tarsi pasipuošusi Helovynui, tačiau per visą karjerą būtent Gene‘as Simmons‘as labiausiai atitiko šios šventės dvasią. Gerokai prieš pasirodymą plačiosioms auditorijoms realybės šou „Family Jewels“, šis bosistas išgarsėjo visame pasaulyje, kaip pagrindinis savo grupės „liežuvį kaišiojantis, kraują spjaudantis ir ugnimi kvėpuojantis demonas“.

Blizgios ir išraiškingos grimasos, nupieštos ant šių „klounų“ veidų, atitinkamoje šviesoje gali tapti tikrai siaubą keliančiu vaizdu. Negana to, „Insane Clown Posse“ savo repo eilutėse ir chaotiškuose vaizdo klipuose yra palaikomi ištikimos gerbėjų armijos. Manote, kad „ICP“ nežino, kas yra baisu? Jie yra iš Detroito, kur Helovyno metu neretai pasipila visa eilė padegimų. Koks derinys gali būti baisesnis?

Be abejo, jie yra kiek juokingi (gitaristo vardas - Flattus Maximus), tačiau „GWAR“ kiekviena savo dalele yra tiek pat gąsdinantys, kiek humoristiški. Beveik ketvirtį amžiaus Virdžinijos thrash atstovai griaudi scenose spygliuotais roplių kostiumais, taško ant žiūrovų nenusakomus skysčius, o savo dainų ir albumų pavadinimais šiurpina net jų neklausius („Violence Has Arrived“ / „This Toilet Earth“).

Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo mielas normalus jaunas vaikinas, tačiau projekto „Odd Future“ lyderis gali būti toks šiurpinantis, kaip niūriausia „Radiohead“ daina. Toks šiurpus ir gyvas tarakonas (ką jau kalbėti apie ant jo rankos markeriu užrašytą žodį „Kill“, kilpą, kurioje jis pats save pakabina ar juodus kontaktinius lęšius), kokį mes matome vaizdo klipe „Yonkers“, negali nepatekti į šį topą.

Kas gali būti labiau tinkamo spalio pabaigai nei šis muzikantas? Rob Zombie scenoje pasirodė devintajame dešimtmetyje, kuomet liejo pyktį su „White Zombie“ („More Human Than Human“), o vėliau savo paties soline kūryba („Dragula“). Po to jo veikloje pasirodė tik dar daugiau siaubo filmų elementų – jis pristatė keletą tikrai gąsdinančių darbų, tokių kaip albumas „House of 1000 Corpses“ ar filmo „Halloween“ perdirbinys.

Gerokai prieš pasirodant Rob Zombie ar Marilyn Manson, Alice Cooper‘is saulėto 8-ojo dešimtmečio pradžioje tėškė visiems savo hitą „School's Out“, kurio sukeltas chaosas ir priešinimosi atmosfera, blogą lemtį žadantis jo paakiai bei gyvatės tiesiog prilipdė, atrodo, jam sukurta „shock“ rokerio etiketę.

Koks šis sąrašas būtų be paties Tamsos Princo? Muzikos mėgėjų balsais šis liūdnai pagarsėjęs vokalistas ir solo atlikėjas pelnytai užima ketvirtąją vietą. Negalima nepaminėti metalo klasika tapusių „Iron Man“ ar „Bark At The Moon“ bei 1982 m. koncerto, kurio metu jis nukando šikšnosparnio galvą.

Niekuomet nesirodantys be siaubingų kaukių (kurias dar ir atnaujina) ir oranžinių kombinezonų „Slipnot“ nariai mirtinai išgąsdintų ir patį Hanibalą Lekterį. Jau vien jų pavadinimas reiškia ne ką kitą, o pasikarti naudojamą kilpą. Daugiau nei dešimtmetį šiurpiais vaizdais ir dar šiurpesnėmis dainomis klausytojus gąsdinę metalo atstovai pasiekė savo ir šiame tope aplenkė pripažintus siaubo senolius Alice Cooper‘į bei Ozzy Osbourne‘ą.

Keisto pop muzikos pasaulio pabaisų karalienė arba Motina Pabaisa atsidūrė garbingoje antroje vietoje, surinkusi net 35 procentus balsų. Manote, kad Lady Gaga nėra gąsdinanti? Galvokite iš naujo. 2009 m. „MTV“ vaizdo klipų apdovanojimuose jai atsivėrusi žaizda ėmė kraujuoti ant pianino, o kitą kartą scenoje ji pasirodė lyg ateivis išlįsdama iš milžiniško kiaušinio. Pamiršti negalima ir praėjusiais metais vienu populiariausių Helovyno kostiumu tapusios jos suknelės iš žalios mėsos. Žinoma, nėra ko stebėtis, ji juk tiesiog „tokia gimė“.

Kas gi yra toks gąsdinantis, kad šioje apklausoje galėtų aplenkti ateivę primenančią Lady Gaga? Marilyn Manson‘as į šio topo viršūnę prasmuko aplenkdamas jaunąją pasekėją vos vienu procentu. Savo slapyvardį sudėjęs iš Marilyn Monroe ir serijinio žudiko Charles Manson vardų ir pavardžių, jaunystėje jis tikrai studijavo „KISS“, Alice Cooper ir Ozzy veiklą, o subrendęs žinojo kaip išgąsdinti publiką dar labiau. Į tai susidėjo viskas – ir šiurpinančios dainos, ir sceniniai pasirodymai, ir, žinoma, vaizdo klipai, kurie retai randa kelią į dienomis transliuojančių muzikos televizijų kanalus. Sveikinimai Marilyn Manson‘ui! Jei reikėtų kažkam skirti apibūdinimą „muzikinis košmaras“, toks titulas neabejotinai atitektų jam.

Žinote dar labiau šiurpinančių muzikos pasaulio atstovų? Pasidalinkite idėjomis komentarų skiltyje.

Kartu linkime ir šiurpaus bei originalaus Helovyno, jeigu ketinate jį švęsti.   

Facebook comments