Į muzikos olimpą kopiančioms grupėms – šansas pasirodyti „Roko naktyse“

Didžiausias Baltijos šalyse roko festivalis „Roko naktys“ šiemet į savo glėbį priims keletą perspektyvių ir šlovės ištroškusių grupių „iš gatvės“. Pasirodyti festivalio scenose muzikantai galės įveikę specialią atranką, kuriai „diriguos“ patyrę muzikos vilkai bei roko gerbėjai.

„Siekiame, kad mūsų festivalis taptų ne tik pripažintų roko žvaigždžių spindėjimo vieta, bet ir savotišku tramplinu į žinomumą tiems muzikantams, kurie moka ir turi ką pasakyti tūkstančiams roko gerbėjų, tačiau neranda galimybių pasirodyti didesnėse scenose“, - sako „Roko naktų 2010“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Anot jo, proga išreikšti save festivalyje suteikiama visoms grupėms, kopiančioms į muzikos olimpą – ar tai būtų švelnaus pop roko atlikėjai, ar sunkaus metalo atstovai. „Stilių ir amžiaus neribojame, svarbiausi kriterijai – noras išspinduliuoti gero rokenrolo dozę ir gerai pašėlti kartu su „Roko naktų“ publika“, - pažymi festivalio prodiuseris.

Atranka į festivalį vyks trimis etapais Vilniaus klube „Pogo“. Čia bus surengta keletas grupių kandidačių koncertų. Pirmasis koncertas numatomas gegužės 13-14 d. Po antrojo ir trečiojo atrankos etapų, kurie vyks gegužės 20 ir 21 bei 27 dienomis, paaiškės 6-9 grupės, kurios bus pakviestos pasirodyti festivalio „Roko naktys 2010“ Slėnio scenoje.

Grupes atrinks autoritetinga vertinimo komisija, kurią sudarys tokie žinomi roko pasaulio vardai kaip Povilas Meškėla ir Ričardas Laginauskas („Katedra“), Saulius Urbonavičius – Samas (BIX), žurnalistas Ramūnas Zilnys, taip pat festivalio organizatorių atstovai. Atrankos dalyvius vertins ir „Pogo“ klube susirinkusi publika – kiekvienas žiūrovas galės atiduoti balsą už patikusius muzikantus.

Norinčios dalyvauti atrankoje grupės iki balandžio 24 d. turėtų atsiųsti festivalio organizatoriams trumpą informaciją apie save bei keletą dainų, arba nuorodą į svetainę, kurioje galima išgirsti grupės kūrybos. Aprašymus, dainas ir nuorodas grupės kviečiamos siųsti adresu bands@rocknights.lt.

2009-aisiais „Roko naktyse“ buvo įrengta Jaunimo scena, kurioje dėl teisės šiemet pasirodyti festivalyje kovėsi perspektyvios grupės. Tuomet gatvės muzikinių kovų principu surengtose varžytuvėse daugiausia publikos ovacijų sulaukė latvių grupė Laime Pilnīga. Jauni rygiečiai, grojantys uždegantį klasikinį roką, šiemet savo dainas atliks didžiojoje festivalio scenoje.

Roko dozę teisingos muzikos gerbėjams garantuosiančios jau aštuntosios „Roko naktys“ šiemet vyks rugpjūčio 6-7 d. Zaraso saloje (Zarasai). Žiūrovus festivalis pasitiks išskirtine pramogų, varžybų ir žaidimų puokšte, grafiti ir netgi hip hop šokio mėgėjams parengtomis staigmenomis. Tęsdamas tradicinę roko injekciją, festivalis pristatys šiuolaikinius Skandinavijos ir Vakarų Europos roko scenos atlikėjus.


   

Facebook comments