Išleidžiamas „Inquistor“ albumas „The Quantum Theory of Id“

Balandžio 2 dieną oficialiai išleidžiamas ilgai brandintas ir žadėtas vilniečių avangardinio/sympho metalo atlikėjų „Inquistor“ albumas „The Quantum Theory of Id”. „Digipack“ formato leidinys dienos šviesą išvys po „Forgotten Path Records” vėliava, taigi albumo pasirodymas bus ir naujo leidybinio ženklo Lietuvos metalo padangėje debiutas.

QTI yra pirmas pilnametražis INQUISITOR albumas, išleidžiamas po grupės savo jėgomis platinto demo „Prelude". Albumo kūryba prasidėjo 2007 metais ir truko iki pat 2008 liepos/rugpjūčio, kuomet buvo padarytas įrašas „Thrigger Sound" studijoje (techninė įrašo pusė, taip pat suvedimas ir masteringas - Rimtauto-Thrigger'io nuopelnas). Suvedimo darbai dėl įvairių priežasčių užtruko iki pat 2009 rudens, o leidybos datą dar nukėlė albumo vizualinės dalies parengimas.

QTI yra koncepcinis albumas, kurį sudaro keturi siužetiškai susieti trijų dalių kūriniai ir atskiras intro. Tam tikra prasme QTI galima pavadinti metafizine pasaka, įkvėpta kelių šimtmečių istorijos apie determinizmo ir indeterminizmo koncepcijų priešpriešą. Įvadinis kūrinys, kuriam balsą „paskolino" Matt Jarman (Void, UK), o sample'us gamino Skol, Nyku ir Kiras (Karma Jawless ir kt.), atlieka prologo vaidmenį savyje talpindamas tekstą, glaustai nusakantį minėtos kovos ištakas bei sąlyginį albumo „siužetą". Vyksmo centre atsiduria Keliautojas - personažas išgyvenantis ir įkūnijantis pasaulėžiūros krizę, o 4 albumo kūriniai yra jo kelionė per keistą ir nesuprantamą žemę išsivadavimo link. Kiekvienas šių kūrinių pavadintas kaip ir atitinkamos realios knygos ar raštai, kurie tiksliausiai apibūdina kelionės stadijas ir posūkius. Veikėjo asmeninė drama nuo pat jos ištakų iki išsigelbėjimo yra sekama pasakotojų, kurių ginčas atspindi vykstančią pasaulėvaizdžių kovą. Bėgant iš griūvančių determinizmo rūmų „Principia Mathematica Philosophiae Naturalis", abejonių kelias suka į iracionalizmo formų labirintą „Die Welt Als Wille Und Vorstelung" ir viliones bei gundymą „Corpus Hermeticum" prieblandoje. Išsivadavimas pasiekiamas priėjus tikrumo pabaigą („The End of Certainty"), ne kaip žmogiško pažinimo galą, o kaip aukštesnę pakopą kelyje Žinojimo link.

Nemažą svorį albume turi jo apipavidalinimas. Bukletas, kurio parengimas užtruko pusmetį, vaizdais perteikia individualią kiekvieno kūrinio atmosferą, o kiekvienas puslapis jame yra pasakojimo alegorija. Tuo būdu knygelė savyje talpina ne tik libretą, bet kartu tampa ir savarankišku vizualinės raiškos kūriniu. Gamyboje panaudotų nuotraukų autorystė priklauso Nyku, o jų apdorojimas ir galutinis vaizdinio pasakojimo pavidalas - Skol nuopelnas.

Nedidelė, tačiau reikšminga detalė – albumui taikoma „Creative Commons“ „Attribution-Noncommercial-Share Alike” licenzija. Tai reiškia, kad nurodant pradinių kūrinių autorius, grupės dainas galima kopijuoti, platinti ir adaptuoti nekomerciniams tikslams su sąlyga, kad tokiems – išvestiniams kūriniams – bus taikoma tokia pati licenzija.

Leidykla neprieštaravo išleisti įprastomis „copyright“ licenzijomis nesaugomą „The Quantum Theory of Id“ tikėdama, kad šis sprendimas padės paskleisti albumą įvairesniais kanalais ir muzika pasieks kaip įmanoma didesnę auditoriją. INQUISITOR savo ruožtu nori pasinaudoti galimybe pristatyti albumą platesniam klausytojų ratui.

„Inquistor“ albumą „The Quantum Theory of Id“ pristatys koncertinio mini turo po Lietuvą metu. Balandžio 24 d. grupė rengia pasirodymą Vilniaus klube „Mulen Ružas“, o kitų koncertų datos bus patikslintos jau artimiausiu metu startuojančiame tinklapyje http://www.inquisitor.lt/. Albumą materialiu pavidalu nuo balandžio 2 dienos galima įsigyti iš atlikėjų, arba leidėjų.


   

Facebook comments