Jam Master Jay: žmonės nesiruošia jo pamiršti

Ketvirtadienio vakarą Kvynse (Niu Jorkas), Jam Master Jay šeima bei artimiausi draugai laikė degančias žvakutes prieš „24/7“ studiją, kurioje lygiai prieš metus jis buvo nužudytas. Šios atminimo ceremonijos tikslas nebuvo apraudoti hip-hop‘o pionierių , o kaip tik, paminėti jo gyvenimą, pasimelsti už kitus ir pradėti naujas iniciatyvas, nukreiptas prieš smurtą ir ginkluotus susidorojimus.

Nedidelės ceremonijos, įvykusios Kvynso viešojoje bibliotekoje dar prieš žvakių uždegimą, metu, Russell‘as Simmons‘as, naujieji hip-hop‘o atstovai Dana Dane, Whodini's Grandmaster Dee bei kiti kalbėjo apie tai, ką pasauliui paliko Jam Master Jay (tikrasis vardas - Jason Mizell) ir kaip tai paveikė kiekvieną iš jų asmeniškai.

Simmons charakterizavo Jay, kaip „visą gyvenimą dalinusį žmogų“ ir paragino susirinkusius žmones pasižiūrėti ir pamatyti, kaip jie gali tarnauti Dievui. "Mes negalime įsivaizduoti, ką tau tenka patirti," vėliau jis teigė Jay motinai Connie. "Man garbė būti čia ir pažinoti Jason‘ą."

Misis Mizell kalbėjo vėliau ir buvo viena pagrindinių ceremonijos asmenų bei pasižymėjo žvalumu ir optimizmu. Save ji apibūdino, kaip „68-erių metų pagyvenusiu žmogumi, vis dar besidžiaugiančiu gyvenimu“ ir visiems pasakojo, kaip ji moka šokti. Ji taip pat savo nužudytą sūnų pavadino savo gyvenimo įkvėpėju ir teigė pagalbos ieškojusi religijoje.

Po ceremonijos ponia Mizell pradėjo koneveikti žiniasklaidą, „neteisingai viską nušviečiančią“.

„Jei jau jis pardavinėjo narkotikus, kodėl aš nesu turtinga?“ ji klausė susirinkusių žurnalistų apie sūnaus vaizdą, nupieštą laikraščiuose. „Žurnalistai neprisiima atsakomybės... Jūs negalite sunaikinti to žmogaus!“ sakė ji. Misis Mizell taip pat also paminėjo, kad meldėsi už sūnaus žudiką ir paprašė visų padaryti tą patį.

Ceremonijos metu artimas reperio šeimos draugas Charles‘as Fisher‘is, vienas vyriausių jaunimo hip-hop‘o tarybos narių, pranešė, jog jo organizacija inicijuos kampaniją prieš ginklus „Who Shot Ya“.

"Mes norime pašalinti ginklus iš mūsų gatvių ir planuojame dirbti su prezidento Bush'o projektu „Safe Neighborhoods“ („Saugūs kaimynai“), kad tai pasiektume," sakė jis po minėjimo. „Mes ruošiamės įtraukti į programą MTV, BET bei hip-hop atlikėjus. Norime, kad jie eitų po mokyklas ir kalbėtų apie ginklus su vaikais. Hip-hop‘o bendruomenė nori parodyti savo naują nuostatą prieš smurtą. "

Po žvakių deginimo ceremonijos, JMJ brolis Marvin‘as Thompson‘as patvirtino tai, kad šeima iš tikrųjų nusamdė privatų detektyvą, ieškosiantį Jay žudiko.

„Tai tikrai sunku. Mes kasdien meldžiamės ir tai ne kas kita, o meilė,“ kalbėjo Thompson‘as apie tai, kaip sunku susitaikyti su brolio netektimi. „Žmonės atėjo ir parodė tą meilę, kurią turėjo Jay. Mes tikimės, kad dabar žmonės gali susitikti ir užbaigti šią bylą. Jei kas nors žino tikrąją istoriją, aš viliuosi, kad jie man ją pasakys, nes aš tikrosios istorijos nežinau. Aš tikiuosi, kad bendruomenė gali padėti policijos departamentui ir daryti spaudimą tiem penkiem asmenim, buvusiems studijoje..."

Žvakių uždegimas nebuvo vienintelis suplanuotas įvykis Jam Master Jay atminti. Mizell‘sų šeima praleido nemažai laiko siekdami, jog viena Kvynso rajono gatvė būtų pavadinta nužudytojo reperio vardu. Joje sausį, maždaug atlikėjo gimtadienio metu, taip pat galėtų būti surengtas koncertas jo garbei.


   

Facebook comments