„Jūros šventės“ dalyviams - Mikos pasaulinio turo koncertas

Rugpjūčio 1 d. pasaulinio turo “The Boy Who Knew Too Much” koncertą populiarusis Mika surengs Klaipėdoje vyksiančios „Jūros šventės“ metu. Nuo 1934 metų vykstatnti „Jūros šventė“ - didžiausia ir gražiausia šventė Lietuvoje, kuri garsina Klaipėdos vardą visame pasaulyje ir sukviečia neįtikėtinas minias svečių. Teigiama, kad pastaraisiais metais per tris „Jūros šventės“ dienas mieste apsilankė iki pusės milijono atvykėlių, kai tuo tarpu Klaipėdoje gyvena apie 180 tūkst. gyventojų.

Dešimtys renginių, koncertų ir spektaklių visose miesto aikštėse, netikėčiausi gatvių puošybos elementai, meno festivaliai, sporto varžybos, tautodailės mugė. Šiais metais „Jūros šventė“ vyks Liepos 30 rugpjūčio 1 dienomis, o jos finaliniu akcentu taps Mikos koncertas.

Mika gimė 1983 rugpjūčio 18 d. Beirute, jo motina yra libanietė, o tėvas – amerikietis. Tačiau berniukui neteko gyventi Amerikoje. Nuostabaus balso savininkas yra trečias vaikas šeimoje (iš penkių). Šeima su vos vienerių metukų sulaukusiu Mika persikėlė gyventi į Paryžių, o vėliau galutinai apsistojo Londone – tuomet Mikai tebuvo devyneri. Čia berniukui buvo sunku priprasti naujoje aplinkoje ir adaptuotis mokykloje. Jis turėjo problemų su akcentu, todėl visus metus mokėsi namuose. Po aštuonių mėnesių dainininkas pradėjo lankyti Londono prestižinę muzikos mokyklą.

Po stulbinančios „Nirvanos“ dainos „Heart-Shaped Box“ sėkmės Mika nusprendė padėti pirmuosius savo, kaip būsimos žvaigždės, pamatus muzikos pasaulyje. Dar būdamas ramus paauglys Mika parašė pirmąją savo dainą (kaip pats apibūdina, tai pirmasis pasaulyje kūrinys, kurį būtų galima pavadinti „siaubingu siaubingo pianisto kūriniu“). Daina buvo pavadinta „Angry“. Kodėl jaunasis kūrėjas nusprendė ją šitaip pavadinti, nė pats nenutuokia tik spėja: „Gal todėl, jog buvau piktas ant viso pasaulio ir maniau, jog niekas nemoka kurti muzikos taip, kaip kuria „Nirvana““, – prisipažysta Mika.

Gyvenimas privertė Miką pamilti muziką. Kaip sako pats atlikėjas, „tai nebuvo mano gyvenimo aistra, tiesiog gyvenimo sąlygos ir tėvai pastūmėjo ją pamilti“. Atvažiavęs į Londoną Mika pradėjo lankyti muzikos mokyklą, kuri ir išugdė meilę bei aistrą muzikai. Nuo 2006-ųjų Mika pasaulyje žinomas kaip didžiulį debiutą muzikos padangėse padaręs jaunas, muzikalus solistas. Mikos CV dar galime pamatyti įrašą, jog vaikinas ne tik rašo dainų žodžius, kuria muziką, bet dar ir prisideda prie reklamų kūrimo, vaidina miuzikluose bei užsiiminėja veikla, susijusia su jo gyvenimo būdu.

Savamokslis pianistas, įkvėptas tokių atlikėjų, kaip Dylanas Flamenco, Michaelas Jacksonas, Mika į muzikos padanges pakilo 2006 m. Paveiktas pop bangos, parašė vienintelį singlą „Relax, Take It Easy“, kuris netrukus puikavosi visose radijo stotyse ir ilgą laiką išbuvo pirmose topų pozicijose. Po stulbinančios sėkmės Mika sudrebino Didžiosios Britanijos ir visos Europos stotis su kitu, ne ką prastesniu kūriniu „Grace Kelly, kuris 2007-taisiais taip pat ilgai nesitraukė iš radijo stočių geriausių vietų.

2007 - aisiais Mika buvo apdovanotas geriausiu dainų rašytoju prestižiniuose „BT Digital Music Awards 2007“ apdovanojimuose. Vaikinui tai buvo didžiulis įvertinimas, dėl kurio jaunasis talentas negalėjo nuslėpti džiaugsmo ašarų.

Nors atlikėjas išleido vos du pilnus albumus “2007: Life in Cartoon Motion” ir „2009: The Boy Who Knew Too Much”, tačiau jo diskografijoje jau puikuojasi devyni didžiausiu aukštumu muzikos topuose pasiekę ir visiem gerai žinomi singlai: “Relax, Take It Easy 7 (2006)”,”, “Grace Kelly”, “Love Today”, “Big Girl (You are Beautiful)”, “Relax, Take it Easy (2007)” “Happy Ending”, “Lollipop”, “We Are Golden”, “Rain”.


   

Facebook comments