„Kurak“ koncertą sausakimšoje LRT Opus studijoje parodys ir televizija

Radijo stoties LRT Opus rengiama alternatyvios muzikos koncertų serija „LRT Opus Ore“ jau tapo šio sezono tradicija. Tai gyvų koncertų, transliuojamų radijo bangomis ir vėliau perkeliamų į televiziją bei internetą (5 veidrodiniai fotoaparatai, 3 vaizdo kameros!), ciklas.

Sausio viduryje LRT Opus radijo bangomis turėjome galimybę išgirsti daug kritikų pagyrų sulaukusio projekto „Kurak“ koncertą. Nemenkai saujai išrinktųjų, kuriems nuskilo „Kurak“ ne tik klausytis, bet ir stebėti gyvai, kamerinėje LRT Opus studijoje pritrūko sėdimų vietų.

Koncerto įrašą kviečiame žiūrėti šeštadienį, vasario 9 d. 19.50 val. per televizijos kanalą LRT Kultūra.

„Kurak“ – tai naujas vardas žiemiškoje Lietuvos padangėje, vienijantis aibę skirtingų ir kituose amplua jau gerai pažįstamų atlikėjų. „Kurak“ – tai visų pirma muzikos prodiuseris Vygintas Kisevičius, kurio biografijos raktiniai žodžiai – „Magic Mushrooms“, „Left I Right“, „Empti“ bei „Fusedmarc“. Projekto kviestiniai atlikėjai yra Markas Palubenka (šiuo metu bene populiariausias jaunosios kartos atlikėjas), Eglė Sirvydytė (dueto „mmpsuf“ vokalistė), Karolis Ramoška (grupės „Proper Heat“ vokalistas, LRT Opus laidų vedėjas) ir Domas Strupinskas („No Dog Barking“ lyderis, anksčiau – „Make It Real Project“ ir kitų grupių narys, šiuo metu sustabdęs koncertinę veiklą). Gyvąją „Kurak“ grandį dar papildo gerai žinomi jaunosios kartos muzikantai: Juozas Martinkėnas (gitara), Mantas Augustaitis (mušamieji) ir Donatas Bielunskis (bosinė gitara).

Kviečiame pasižiūrėti „Kurak“ koncerto anonsą:

„Jie iš esmės yra tai, kas populiaru jau turbūt 15 metų – viskas viename – krūva stilių, sujungtų į vieną. Tu jauti, kad tai vieno ir to paties autoriaus darbas, kūrė viena ir ta pati ranka, bet stilistiškai tai yra eklektika“, – šitaip naujo kolektyvo skambesį apibūdina muzikologas Darius Užkuraitis.
Alternatyvios muzikos rinktinę „Kurak“ drąsiai galime įrašyti į 2013 m. būsimų geriausių, vasaros festivaliams būtiniausių bei vertų stebėti grupių sąrašus.

Artimiausias „LRT Opus Ore“ koncertas - vasario 13-ąją. Tą vakarą LRT Opus studijoje koncertą surengs lietuviškos elektroninės muzikos pasididžiavimas „Golden Parazyth“. Koncertą tiesiogiai transliuos LRT Opus ir www.lrt.lt.


   

Facebook comments