Liepos pabaigoje Trakuose įvyks Robert'o Plant'o koncertas

Liepos 25-ąją Trakų pilies kieme laukiami visi ištikimi roko muzikos gerbėjai – čia vienintelį savo koncertą Baltijos šalyse surengs didžiulę gerbėjų armiją turintis atlikėjas Robertas Plantas. Įtakingas dienraštis “The New York Times” jį vadina “gyvąja legenda” ir legendinės sunkiojo roko pradininke laikomos grupės “Led Zeppelin” širdimi. Prestižinio žurnalo “Classic Rock” sudarytame visų laikų geriausių vokalistų sąraše Robertas Plantas užima trečią vietą, nusileisdamas tik Bonui Scottui (AC/DC) ir Freddie Mercury (“Queen”). Sykį jau koncertavęs Lietuvoje, šį kartą dainininkas grįžta į mūsų šalį po šešerių metų pertraukos su grupe “The Band of Joy”.

Legendinės anglų roko grupės “Led Zeppelin” istorija prasidėjo 1968 metais, kai iširusios grupės “Yardbirds” gitaristas Jimmy Page’as pradėjo formuoti naują grupės sudėtį ir pakvietė prisijungti vokalistą Robertą Plantą, gitaristą Johną Paulą Jonesą ir būgnininką Johną Bonhamą. Tais pačiais metais grupė išleido debiutinį albumą, po mėneso pakeitė pavadinimą į “Led Zeppelin” ir netrukus iškopė į aukščiausias pozicijas JAV ir Didžiojoje Britanijoje.

Ypatingos šlovės sulaukė grupės albumas “Led Zeppelin IV”, išleistas 1971 metais ir kuriame skamba tokie grupės kūriniai, kaip “Stairway To Heaven”, “Black Dog”, “The Battle of Evermore”, vėliau tapę dešimtmečio hitais. Šis albumas dažnai vadinamas vienu geriausių visų laikų albumu, o daina “Stairway To Heaven” – viena geriausių roko kūrinių.

Tačiau 1980 metais visus grupės gerbėjus pasiekė liūdna žinia – mirus būgnininkui Johnui Bonhamui, “Led Zeppelin” paskelbė apie savo karjeros pabaigą. Savo pranešime spaudai muzikantai rašė: “Norime, jog jūs žinotumėte, kad mūsų brangaus draugo netektis ir gilus nedalomos harmonijos jausmas, kurį jaučiame mes ir mūsų vadybininkas, privertė mus nuspręsti, kad mes nebegalime tęsti kaip anksčiau”. Taigi išleidę 8 studijinius albumus ir pardavę daugiau kaip 300 milijonų įrašų, po grupės iširimo visi “Led Zeppelin” nariai pradėjo solines karjeras.

Solinė Roberto Planto karjera susiklostė labai sėkmingai - jau kaip solo atlikėjas nuo1982 iki šiol dainininkas išleido 9 studijinius albumus (paskutinis “Band of Joy” pasirodė 2010 metais), kurie daugelį kartų abiejose Atlanto pusėse tapo auksiniais ir platininiais. Itin plataus diapazono balso savininkas nuolat gastroliuoja ir yra visada laukiamas kiekvienoje pasaulio šalyje, kur myli ir vertina tikrą ir kokybišką roko muziką.


   

Facebook comments