Lietuviškos muzikos mėgėjams - grupės "Flamingo" lyderio laiškas

Gegužės 28 d. klube „Havana Social Club“ grupė „Flamingo“ organizuoja koncertą, kurio metu sieks surinkti lėšų dvigubo „live“ albumo išleidimui. Šiai progai pristatyti grupės vokalistas Žilvinas parašė atvirą ir nuoširdų laišką. Gero skaitymo.

„Tai turėtų būti laiškas vardan rokenrolo, tačiau, kam reikia to rokenrolo ir kam reikia šito "laiško"?

Kas yra rokenrolas - atsakymų daug. Pasirodo, kad šiuo klausimu sunku sutarti net šnekant tarp muzikantų. Didžiausias rokenrolas gali būti Liam'as Gallagher'is, didžiausias rokenrolas gali būti multitūkstantinis stadionas šaukiantis "I can't get no..", gali būti, kad rokenrolas jau miręs, o liko tik džinsai ir koža. Gali būti, kad didžiausias rokenrolas yra tikėti tuo ką darai, gyventi šia diena, gyventi nekreipiant dėmesio į tai "ką kiti pagalvos", pasiaukoti vardan kito, džiaugtis gyvenimu, kurti kažką naujo: nanovamzdelius, nedūžtančius puodukus, "social network" saitus, muziką be muzikantų...

Sakydamas, kad Lietuvoje su roko muzika "ne ką", nepasakysiu nieko naujo. Man nesvarbu ar dėl to kaltas sovietinis palikimas, televizorius ir radijas, ar pačių muzikantų požiūris į savo muziką.

Žinau, jog yra žmonių kurie klausosi kitokios muzikos ir tokių žmonių yra daug.

Iš vienos pusės, tai ką šiuo metu spausdinu yra visiškas nerokenrolas. Iš tiesų, gera muzika anksčiau ar vėliau pasiekia ausis tų, kuriems ji rūpi be tokių reklaminių triukų ir panašių dalykų. Taip pat yra manančių, jog "indie" grupė negali turėti vadybininko, nes tuomet ji jokia "indie".
Tereikia tikėti tuo ką darai ir negalvoti ar kam nors tai patiks. Vis tik, man atrodo, kad kažką kurti tik sau yra visiškas nerokenrolas, o ar mūsų muzika ko nors verta, galite įvertinti tik jūs.

Tuomet kaip mums jus pasiekti?

Dabartinis mūsų tikslas - BOD'e atspausti 2000 vnt. koncerto, kurį praėjusių metų pabaigoje grojome klube „Havana Social Club“ Vilniuje, įrašų, tačiau tam reikia maždaug 6000 litų, kurių mes neturime. Live albumą sudaro 14 dainų CD bei koncerto DVD įrašas. Mes nesitikime jo parduoti, todėl ketiname dalinti koncertuose nemokamai.

Kadangi pats produktas yra 90% pagamintas, tikslą pasiekti neturėtų būti sunku. Visgi, mes neturime tų 6000 litų. Sunkiais laikais (o galbūt ir visai ne dėl to) niekas nesutiko mūsų paremti. Todėl nusprendėm surengti "support" koncertą.

Tikimės sudominti jus atvirumu, nes to niekas nėra daręs.
Mums pakaktų 200 klausytojų, kurie nepagailėtų 30-ties litų už koncerto bilietą ir mes galėtume išleisti minėtą CD/DVD ir atiduoti jį jums. Greičiausiai tai darytume ateinančio nemokamo koncerto metu.

O galbūt yra ir kitų variantų? Laukiam jūsų nuomonės.

Tam tikslui sukūrėme specialų diskusijų puslapį adresu wmye.flamingomusic.lt (šiuo metu jis jau veikia), kuriame galite patarti, komentuoti, kritikuoti ar šiaip sekti viso šio sumanymo eigą.

Ne visai smagu, nes rašydamas vis pagalvoju apie kitokias paramos akcijas, organizuojamas žmonių, kuriems tikrai reikia paramos.
Kokia mes tuomet grupė, jei per tris metus nesugebam surinkti bent 1000 žiūrovų koncertuose, išleisti albumo, užsidirbti, įrašyti ir išleisti dar geresnio?

Išties daug žmonių aukoja savo laisvalaikį ir padeda mums neprašydami už tai atlygio. Jų geranoriškumo dėka mes galime gražiai atrodyti ant scenos, jūs galite matyti mus per MTV, galite bendrauti su mumis internete, parsisiųsti minėto albumo MP3 (o greitai ir video įrašus).
Ir dar daug daug dalykų, kurių mes niekaip nebūtume įgyvendinę vieni patys. Nuoširdžiai ačiū visiems. Noriu pasakyti, kad kitaip nebūtų mūsų arba mes nebūtume mes.

Norim, kad kuo daugiau jūsų sužinotų, kad toks koncertas bus. Lyg ir simboliškai jis įvyks „Havana Social Club“ GEGUŽĖS 28 DIENĄ, tame pačiame kur įrašėme koncertą. Taip pat, labai laukiam jūsų patarimų ar nuomonės mūsų puslapyje.

Tikim, kad pavyks“.

nuo FL, Žilvinas


   

Facebook comments