Lietuvoje – milžiniškas muzikos festivalis

Europos Sąjungai minint įsikūrimo 50-metį, rugpjūčio pabaigoje į neregėto masto festivalį Lietuvoje susirinks Europos muzikos žvaigždės. „Unikalioje vietoje prie rytinės Europos Sąjungos sienos rugpjūčio 25-ąją vyks Lietuvoje dar nematyto dydžio festivalis “B2gether“, kuriuo siekiama parodyti, kad muzika nepripažįsta sienų, – teigia festivalio sumanytojas Giedrius Klimkevičius. – Tai bus renginys ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir visai Europai“.

Renginio idėją aktyviai remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Europos Komisija, kaimyninių valstybių ir ES šalių diplomatai.

Festivalis „B2gether“(„Drauge“) vyks prie Norviliškių pilies Dieveniškių istoriniame regioniniame parke, už keliolikos metrų nuo Baltarusijos sienos.

Dėl dalyvavimo įsibėgėjo derybos roko legenda Rogeriu Watersu, tokiomis jaunimo muzikos žvaigždėmis, kaip „Keane“, „Stereophonics“, „Faithless“, „Groove Armada“, „Muse“, „Air“, „The Killers“. Į festivalį taip pat pakviestos Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos bei Moldovos grupės.

Anot G.Klimkevičiaus, vienas renginio tikslų – atgaivinti Lietuvos provinciją, konkrečiai Šalčininkų kraštą, sukuriant Norviliškėms tokį įvaizdį, kokį turi Roskildė Danijoje ar Vudstokas Jungtinėse Valstijose.

Organizatorių teigimu, muzika festivalyje skambės nuo trijų scenų. „Dvi bus pagrindinės, trečiojoje koncertuos daugiau alternatyvios muzikos atlikėjai“, – sako G.Klimkevičius.


   

Facebook comments