Lietuvos breikeriai drebins sostinę “Top fint’2002” finale

Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC) praūžė trys trečiojo šalies breiko turnyro TOP FINT’2002 turai. Šalies breiko atlikėjai jau laukia turnyro finalo, kuris sudrebins sostinę 2003 metų vasario 8 d., - sakoma pranešime spaudai.

Renginys vyks didžiausioje Vilniaus pramogų salėje - Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose. Rudenį vykę atrankiniai turai pasižymėjo žiūrovų gausa, dalis breiko mylėtojų negalėjo patekti į Lietuvos vaikų ir jaunimo centro salę, nes bilietai būdavo išpirkti gerokai prieš renginį. Šį kartą organizatoriai patikino, kad visi norintys galės pasigrožėti breiko ,,šou”, salė talpina per 3000 žiūrovų.

Pilnutėlės LVJC salės dar kartą patvirtino, kad breikas Lietuvoje įgauna vis didesnį pagreitį. Pasak turnyro organizatorės Živilės Miškinytės (LVJC šiuolaikinių šokių studijos “Miražas” vadovės), prieš trejetą metų pirmajame turnyre dalyvavo tik kelios komandos iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių. Šiemet vien debiutuojančių buvo 9 komandos (iš viso 16). Per tris “Top fint’2002” turus pasirodė ir žiūrovus triukais stebino net 123 breikeriai.

Šiuo metu breikas populiariausias Šiauliuose, iš ten į turnyrą atvyko 6 komandos. Jiems nenusileidžia vilniečiai ir kaunienčiai. Save scenoje išbandė ir panevėžiečiai bei debiutuojantis jaunimėlis iš Gargždų, Elektrėnų ir Visagino.

Po atkrentamųjų “Top fint’2002” turų į finalą pateko ir dėl trijų prizinių vietų varžysis 6 komandos: Invisible Soul, Unique Style B-boys (iš Vilniaus), Total Spin, Real Time Modify (iš Šiaulių) ir komandos debiutantės – Tornado Style (iš Šiaulių) bei Left City 54 (iš Vilniaus).

Kaip ir pirmuosiuose turuose, vienas pagrindinių finalo reikalavimų - 10 min. komandos prisistatymo programa, pagal kurios atlikimą vertinimo komisija išrinks geriausius iš geriausiųjų. Be pagrindinių trijų prizinių vietų, kurių laimėtojų laukia nemaži piniginiai apdovanojimai, specialūs prizai bus skirti išrinktiesiems pagal atskiras nominacijas: “Geriausio breiko šokėjo”, “Geriausios komandos-debiutantės”, “Breiko merginos”, “Up stiliaus atlikėjo, -os”. Svečių teisėmis savo parodomąją programą rodys geriausia Lenkijos breiko komanda ,,Ready To Battle”. Turnyrui didžėjaus DJ Mamania.

Be breiko scenoje žiūrovai pamatys populiariausią Šiaulių miesto hip-hop kompaniją “JBC”, vilniečius “Shmekla & Viper”, o finale visus susirinkusius pasveikins jaunimo dievukai ,,G&G Sindikatas”.

Šių metų TOP FINT’o dalyvių amžius svyruoja nuo 9 iki 20 metų. Dainius Žebrauskas (Skruzdėliukas), breiko žinovas, treneris, “Top fint’ 2002” vedėjas pastebi, kad vis daugėja breiką šokančių merginų. Joms sunkiau sekasi atlikti gero fizinio pasiruošimo reikalaujančius breiko technikos elementus, bet, kita vertus, kai kurios jų - plastiškesnės, geriau jaučia sinchroniškumą.

Finalo, kuris vyks 2003 m. vasario 8 d. Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose, dalyviai bus vertinami pagal Europoje pripažintus breiko atlikimo reikalavimus: bendrą komandos fizinio pasiruošimo lygį, komandinį darbą, sinchroniškumą, privalomosios šou programos originalumą, muzikos ir aprangos derinimą ir, be abejo, atlikimo technikos sudėtingumą, tikslumą, išbaigtumą. Etika ir estetika breiko šokyje, kuriame susijungia ir šokio, ir teatro, ir sporto elementai, labai svarūs vertinimo kriterijai.

Lyginant su kitomis Baltijos valstybėmis, Vilniaus “Top fint” – bene vienintelis breiko turnyras, išsiskiriantis dalyvių gausa ir vykstantis tradiciškai kiekvienais metais. Į turnyro finalą žada suvažiuoti nemažai breiko žinovų iš Rusijos, Latvijos, Lenkijos ir Estijos. Tai - geras startas Baltijos šalių turnyrui Lietuvoje, kuris planuojamas organizuoti 2004 m. pavasarį.


   

Facebook comments