Likus dienai iki nacionalinės "Eurovizijos" atrankos finalo paneigtos visos abejonės dėl Donato Montvydo dainos

Skandalas dėl galimo Donato Montvydo, dalyvaujančio nacionaliniame atrankos į „Euroviziją“ finale, kūrinio plagijavimo, sprogo it muilo burbulas – visus įtarimus paneigė pats kūrinio „Secret Garden“, su kuriuo lyginama D.Montvydo daina, kompozitorius Rolfas Lovlandas.

Pasklidus gandams, jog Donny Montell slapyvardžiu pasivadinusio atlikėjo D.Montvydo kūrinys „Love Is Blind“, su kuriuo dainininkas dalyvauja nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finale, gali būti plagiatas, penktadienio rytą suorganizuota speciali spaudos konferencija, kurioje dalyvavo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos prodiuseris Audrius Giržadas, D.Montvydas bei jo prodiuseris Martynas Tyla.

Konferencijos metu pranešta: kūrinio „Secret Garden“, su kuriuo lyginama D.Montvydo daina, autorius, garsus norvegų kompozitorius R.Lovlandas tikina neturįs jokių pretenzijų nei D.Montvydui, nei jo dainos autoriui vokiečių kompozitoriui Brandonui Stone’ui.

„Vakar pats Martynas kreipėsi į žmones, kurie atsakingi už „Secret Garden“ kūrinio teises. Sulaukėme patvirtinimo, jog šios dainos yra skirtingos, D.Montvydas gali pasirodyti atrankoje. Maža to, gavome ir tų žmonių palaiminimą konkurse“, – konferencijos metu sakė A.Giržadas. Anot prodiuserio, kitokio atsakymo ir nebuvo tikėtasi.

D.Montvydas skandalo nesureikšmino

Pats D.Montvydas tikino, kad sulauktas atsakymas, jog kūrinys nėra plagiatas, prilygo šviežio oro gūsiui. „Jie mums dėkoja, kad kreipėmės į juos, ir aiškiai sako, kad kaip autoriai nepastebi jokių panašumų ir nereiškia pretenzijų. Jie labai vertina, kad tarėmės su jais ir linki mums didelės sėkmės“, – kalbėjo atlikėjas.

Paklaustas, ar pats jautė nerimą laukdamas ekspertų išvadų, D.Montvydas tikino jokių rimtesnių abejonių dėl savo dainos neturėjęs. „Kadangi atrankoje dalyvauju ne pirmus metus, žinojau, kad teisiškai gali sutapti kelios natos. Pasiskaičiavome, kad mūsų natos nesutampa, tad buvau ramus. Vis dėlto dėl vyraujančių kalbų reikėjo imtis veiksmų“, – sakė dainininkas.

D.Montvydo teigimu, šis skandalas jo nė kiek nepaveikė – vaikinas jaučiasi užsigrūdinęs. „Mane labai smarkiai paveikė prieš pusantrų metų įvykęs diskvalifikavimas, tai buvo audringi metai. Šio įvykio nesureikšminu – esu užsigrūdinęs. Džiaugiuosi, kad nesu dainos autorius ir dėl kilusio skandalo labai užjaučiu jį“, – šypsojosi atlikėjas.

Kur kas daugiau dramos skandale įžvelgė dainininko prodiuseris M.Tyla. Jis įspėjo žiniasklaidos atstovus, kad šie apie skandalą kalbėtų itin atsargiai. „Norėčiau aiškiai pabrėžti, kad nuo šiandien bet koks pasakymas, jog Donato daina yra plagiatas, bus itin atidžiai vertinamas – seksime kiekvieną pranešimą ir komentarą“, – sakė M.Tyla.

Pasibaisėjo Raigardu Tautkumi

Daug diskusijų konferencijos metu sulaukė ir nacionalinės atrankos komisijos nario Raigardo Tautkaus pasisakymas – vertintojas išreiškė itin kritišką požiūrį į D.Montvydo dainą, nors atrankoje ją vertino priešinga.

„Perskaitęs R.Tautkaus komentarus likau šokiruotas. Jis per vieną dieną pakeitė savo nuomonę, kas tai lėmė, galiu tik spėlioti. Turiu įtarimų. Šiandien aš abejoju jo kompetencija ir mano pasitikėjimas juo krito maksimaliai. Tai yra apgailėtinas faktas, kai kompozitorius ir dainų autorius per vieną dieną pakeičia nuomonę. Žinau, kad žaidžia užkulisinės jėgos, o šįmet jos – itin stiprios“, – piktinosi M.Tyla.

Ar R.Tautkus teisėjaus ir šeštadienį vyksiančiame atrankos finale, dar nėra aišku. „Komisija nėra etatinis darbas. Tai, kad jie čia sėdėjo kelis sekmadienius iš eilės, dar nereiškia, kad sėdės čia ir finale. Kol kas iki paskutinės minutės komisijos narių sąrašus laikome paslaptyje“, – sakė A.Giržadas.   

Facebook comments