"Living Legends" turėtų tapti didžiausiu Eightball & MJG hitu

Šią savaitę, gegužės 11-ą dieną, buvo išleistas repo dueto Eightball & MJG septintasis albumas "Living Legends", įrašytas "Bad Boy Entertainment" studijoje. Iš Memfio, Tenesio valstijos, kilę reperiai atstovauja Dirty South stilių, todėl jų kontraktas su P. Diddy kompanija daug kam buvo netikėtas. Jis turėtų užtikrinti "gyvosioms legendoms" bent jau vietą kitos savaitės "Billborad'o" chart'o Top 5-uke, kadangi pagal išankstinius duomenis "Living Legends" bus parduota nuo 110,000 iki 115,000 kopijų. Dar 1999-asiais išleistas albumas "In Our Lifetime" pateko tarp 10-ies perkamiausiųjų. Nuo tada praėjo daug laiko ir Eightball & MJG pats metas grįžti į aukščiausias pozicijas. Juolab, kad tokie kūriniai, kaip "You Don't Want Drama" ir "Straight Cadillac Pimpin'", jau seniai pasiekė gatves per mixtape'us ir sukėlė didelį susidomėjimą. Pietietiško ir Rytų repo stiliai yra visiškai nesuderinami, tačiau Diddy rado kompromisą. Eightball & MJG liko griežtų pažiūrų hardcore repo grupė, tačiau smarkiai sušvelnintu pietietišku skambesiu, pritaikytu įvairesniam klausytojų ratui. Albumas turėtų būti skeptiškai vertinamas ištikimų Pietų repo klausytojų dėl pernelyg minkšto turinio, tačiau populiarios ir klubinės muzikos gerbėjai turbūt priims albumą palankiai.

"Living Legends" pradedamas būsimu singlu "You Don't Want Drama" - gatvių publikai skirta žinute, skelbiančia, kad Eightball & MJG vis dar yra "n*ggaz, you can't f*ck with". Tačiau jau antrasis kūrinys aiškiai pabrėžia, kur šį kartą albumas buvo įrašinėjamas. Shannon'o Jones'o priedainis visiškai neatitinka grupės kūrybos koncepcijos ir verčia sunerimti. Klausant toliau, sekantys trys kūriniai, We Do It, The Streets (įrašytas su UGK nariu Bun B) ir Shot Off (įrašytas su Ludacris), yra kažkas panašaus į tikrąjį dueto veidą. Nebėra melodingų priedainių, vietoje to didesnės aukšto lygio repo dozės. Bet toliau prasideda ilgas P. Diddy įsikyšimas, nors pradžioje jis gana sėkmingas. Apskritai "When It's On", mano manymu, yra geriausia albumo vieta, nežiūrint į tai, kokiam stiliui atstovauja autoriai. Rami, atpalaiduojanti ir netgi hipnotizuojanti muzika sumaišyta su pietietiškais balsai ir tik šiam regionui būdingu žodžių tarimu. Tai puikus mišinys, tačiau nebūdingas gatvių grupei. Jei "When It's On" tik pamina Pietų repo tradicijas, tai "Trying to Get at You", kūrinys su balsingojo ketverto 112 priedainiu, peržengia tam tikras "padorumo" ribas. Pats repas nustumamas į antrą planą, tapęs kaip antrarūšė detalė, reikalinga tik blizgesiui palaikyti. Lygiai tas pats su "Baby Girl", nors čia reperių vaidmuo labiau jaučiamas, tačiau lengvas R&B ritmas tiesiog kerta į paširdžius Hip-Hop'ui, kurio dar buvo galima įžvelgti pradžioje. "Forever" - dar vienas panašus išsigimimas. Pagaliau ties 15-uoju skaičiumi aptinkamas tikras Pietų repo pavyzdys su dauguma jam būdingų elementų. Daug jėgos ir taip stipriam Lil' Jon stiliaus kūrinio "Look at the Grillz" ritmui prideda Twista ir T.I. repo partijos. Sekantis kūrinys "Don't Make" panašus į ankstesnįjį savo skambesiu tik pridėta daugiau gangsteriškos tekstūros. Čia pat seka dar vienas sugrįžimas į komercijos rėmus - "Memphis City Blues" su dainavimo prieskoniu. Beje vietomis šis kūrinys puikiai skamba, kol nepradeda erzinti pernelyg švelnūs akordai. Priešpaskutinį kūrinį "Gangsta" įvertinti sunkiau. Pavadinimas lyg ir tas, žodžiai lyg ir tie, tačiau muzika tiesiog neveža šio "aparato". Visgi tai viena geresnių albumo vietų, kaip ir paskutinis kūrinys "Confessions", kurį įvertinčiau kaip visiškai gerą darbą, jeigu visko negadintų Poo Bear priedainis. Jį ištrynus, turbūt pasijusčiau kur kas jaukiau, bet, ką jau padarysi, prieš dėsnius nepapūsi...

Viską susumavus, tai vienas sklandžiausių ir geriausiai sukomplektuotų Eightball & MJG albumų, tačiau kažin, ar nukrypimas į švelnumą pridės daug garbės šiam duetui. Prie albumo dirbo beveik tiek pat prodiuserių, kiek albume yra dainų, todėl tikėtis, kad Memfio legendos išliks panašios į save, yra neįmanoma. Bet, kita vertus, bet koks grįžimas į sceną yra teigiamas dalykas ir nesvarbu kokiomis sąlygomis. Kažko siekiant reikia kažką aukoti. Šiuo atveju dėl aukštų topų pozicijų aukojamas stilius. Kitą savaitę sužinosime, ar vertėjo tai daryti.


   

Facebook comments