M.A.M.A apdovanojimai staigmenų nepažėrė (+ ceremonijos nuotraukų galerija)

Trečius metus rengiami M.A.M.A muzikos apdovanojimai į Kauno „Žalgirio“ areną ir prie televizoriaus ekranų sutraukė tūkstančius Lietuvos melomanų. Šiais metais buvo keturiolika dainininkų, grupių ar kitaip muzikai nusipelniusių žmonių.

Apdovanojimus pradėjo įspūdingą šou surengęs Algirdas Kaušpėdas su grupe „Antis“ ir daina „Žaislas“ iš jų naujausio albumo. Atlikėjas įkūnijo lėlininką, valdantį šokėjus bei kaskadininkus, nors kaip paaiškėjo vėliau, tarp jų buvo ir renginio vedėjas Marijonas Mikutavičius.

Jis pristatė pirmąją nominaciją - metų proveržį. M.A.M.A komisija metų proveržiu išrinko duetą „Electronic I“. Vokalistas Paulius Sinkevičius gavęs apdovanojimą nedaugžodžiavo: „Kam norėčiau padėkoti, tai žmonėms, kurie mūsų klauso, tiki ir palaiko.“ Tiesa, komisijos nuomonė nesutapo su „Music.lt“ lankytojų - neoficialaus balsavimo metu jie metų proveržiu išrinko Andrių Pojavį.

Antrosios nominacijos - metų elektroninės muzikos atlikėjų - apdovanojimą į sceną atsiimti žingsniavo Leon Somov & Jazzu. „Mes elektros turim ir jūs ją įkraunat“,- džiaugsmo neslėpė atlikėja Jazzu. Šį kartą tiek M.A.M.A komisijos, tiek „Music.lt“ skaitytojų įvertinimai buvo vienodi.

Geriausiais hip-hop‘o atlikėjais, žinoma, tapo “G & G Sindikatas”. Apdovanojimą atsiėmė grupės vadybininkas Justas Čekuolis. Ar komisijos ir „Music.lt“ lankytojų nuomonės sutapo? Tikrai taip. Tikriausiai dėl šio apdovanojimo visiems kilo mažiausiai klausimų.

„Kiekvienais metais vis sunkiau rasti tų grupių, nes juos tarsi užgožia elektronika“, - liūdna gaida roko ir alternatyviosios muzikos nominaciją pristatė Marijonas Mikutavičius. Išsiaiškinti, kas vis dėlto laimėjo apdovanojimą, vedėjas pakvietė kultūros ministrą Šarūną Birutį, kuris išaiškėjus laimėtojui sakė: „Čia ne tik rokas. Bent jau man. Tai ne tik alternatyva. Tai reiškinys - kultūrinis, socialinis, filosofinis, pilietinis.“ Šitos liaupsės keliavo grupei „Antis“, atsiėmusiai metų roko ir alternatyviosios muzikos apdovanojimą. Ir šį kartą „Music.lt“ lankytojai pritarė apdovanojimų komisijos nuomonei.

Metų muzikos vaizdo klipo nominacijos laimėtoją atskleidė Jurgita Jurkutė. Juo tapo MC Mesijaus „Nelieskite mėlynojo gaublio“ klipas. „Labai džiaugiuosi, kad klipas nesibaigė tik „YouTube“,- kalbėjo atlikėjas. Portalo „Music.lt“ lankytojai savo simpatijas skyrė Marko Palubenkos „Planet Melancholia“ vaizdo klipui.

Metų koncertinio atlikėjo nominacijoje varžėsi ne vienas stiprus dainininkas, tačiau kam atiteko apdovanojimas atspėti nesunku - į sceną žingsniuoti turėjo Andrius Mamontovas, kurio renginyje, deja, nebuvo. Šįkart „Music.lt“ lankytojai komisijai neprieštaravo.

Metų popmuzikos atlikėjais netikėtai tapo grupė „Biplan“, du metus iš eilės pretendavę į roko ir alternatyvos apdovanojimą. „Galbūt mes nemokam tokių triukų, kaip Donatas Montvydas, galbūt nesam tokie gražūs, kaip „Pinup Girls“, galbūt nesurenkam tokių salių, kaip „SEL“ ir neturim tokių motociklų, kaip „Pikaso“, bet šiandien turime tai“, - padėką ir džiaugsmą reiškė grupės lyderis Maksas Melmanas. Ar šis sprendimas patiko „Music.lt“ lankytojams? Manau, kad taip.

Agentūra AGATA ir Jokūbas Bareikis apdovanojo atlikėją, kurio dainos Lietuvos radijo eteryje skambėjo dažniausiai. Apdovanojimas atiteko Egidijui Dragūnui ir grupei „Sel“, tačiau apdovanojimas liko neatsiimtas - atlikėjas renginyje nepasirodė.

Agentūra LATGA-A apdovanojo kompozitorių, kurio sukurtos dainos dažniausiai skambėjo radijuje. Apdovanojimą atsiėmė kompozitorius, dainų kūrėjas Žilvinas Liulys. Paklaustas kiek yra sukūręs dainų, jis atsakė, kad prieš du metus jų buvo apie tris šimtus.

Metų grupe tapo Leon Somov & Jazzu. „Nesvarbu, ką sako kiti, jei viską darai nuoširdžiai, svajonės pildosi, tai yra įrodymas“, - antrąjį apdovanojimą atsiimdama džiaugėsi Justė Arlauskaitė.

Metų atlikėjos kategorijos laimėtoja buvo netikėta. Apdovanojimą atsiėmė Giedrė Kilčiauskienė, dar žinoma kaip buvusi grupės „Empti“ vokalistė. „Kas manęs nepažįstat, malonu susipažinti“,- pasisveikino Giedrė. Tiesa, „Music.lt“ skaitytojai apdovanojimą būtų skyrę Ievai Narkutei.

Metų atlikėju tapo Andrius Mamontovas, iš kurio apdovanojimų „Radistai“ planavo pasidaryti auskarus sau ir apyrankę Marijonui Mikutavičiui. Atlikėjui apdovanojimą būtų skyrę ir „Music.lt“ lankytojai.

Paskelbus metų albumą į sceną trečiąjį kartą apdovanojimo atsiimti žengė Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas. Jų albumas „Lower Than The Ground“ sužavėjo komisiją. Nors „Music.lt“ lankytojai apdovanojimą būtų atidavę „Anties“ albumui „Baisiai džiugu!“.

Paskutinis apdovanojimas už nuopelnus muzikai įrašytoje kalboje buvo paskelbtas prezidentės Dalios Grybauskaitės. Jis atiteko grupei „Antis“, kurios lyderis, vėl užlipęs atsiimti apdovanojimo, sakė: "Aš sukrėstas, bet teks priprasti“.

Renginio metu scenoje koncertuojančius buvo galima išvysti Saulių Prūsaitį su grupe „Face White“, Donatą Montvydą, padovanojusį publikai tiek vokaliai, tiek vizualiai gerai parengtą pasirodymą, kurio metu atlikėjas pakilo į orą, grupę „Žas“, kuriems esant scenoje buvo galima išvysti tiek emigrantų linkėjimus, tiek Lietuvos ir D. Britanijos vėliavas, Leoną Somovą ir Jazzu, kurių pasirodymo metu atlikėja sėdėjo į viršų kylančiame rutulyje, „Liūdnus Slibinus“, atlikusius išties nuotaikingą numerį su tautiniais rūbais ir A. Baranausko nuotrauka projektoriuje, grupę „Pikaso“, scenoje sėdėjusius ant motociklų, Giedrę Kilčiauskienę, Beną Aleksandravičių, dar žinomą kaip „ba.“, Jurgą Šeduikytę, kuriai pritarė net penki būgnininkai, „Electronic I“ duetą, su save fotografuojančia M.Šalčiūte, jaukią atmosferą sukūrusius „Biplan“, Martyną Levickį, šiuo metu besisvečiuojantį JAV, kurį matyti buvo galima per ekranus, R. Ščiogolevaitęir M. Vitulskį bei Stasį Povilaitį, Vitalijų Pauliuką, Antaną Čapą ir Simoną Donskovą, su legendinės „Nerijos“ hitais pelniusius bene daugiausiai publikos aplodismentų ir šypsenų, o renginį užbaigė Marijono Mikutavičiaus, Manto Jankavičiaus ir Sauliaus Urbonavičiaus-Samo trio, uždainavęs popuri iš grupės „Antis“ repertuaro.

Komentuoti M.A.M.A apdovanojimus, kurių komisiją sudaro Algirdas Kaušpėdas, Marijonas Mikutavičius, Martynas Tyla, Saulius Urbonavičius-Samas, Rolandas Skaisgirys, Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Gytis Jagminas, sudėtinga. Daug tarpusavyje susijusių vardų, daug menkai apsirengusių merginų ir nemažai pompastikos, bet nedaug naujų veidų. Tai štai tokie buvo šių metų M.A.M.A apdovanojimai.

Fausta Marija Leščiauskaitė

Apdovanojimų ceremonija - Manto Daleckio () nuotraukose:   

Facebook comments