Minske uždraustas grupės „Krambambulya“ koncertas įvyks Vilniuje

Balandžio 28 dieną Vilniuje menų fabrike „Loftas“ savo naują albumą pristatys viena garsiausių ir populiariausių Baltarusijos grupių „Krambambulya“. Šiai grupei surengti albumo pristatymą Minske vasario mėnesį buvo uždrausta, todėl agentūros M.P.3 pagalba koncertas perkeltas į artimiausią Minskui didmiestį – Vilnių.

Grupės „Krambambulya“ koncertas bus pirmasis naujo M.P.3 agentūros koncertų ciklo „170 km“ renginys. Agentūra šiemet surengs ir daugiau Baltarusijos grupių koncertų, taip pat ir lietuvių atlikėjų pasirodymus Baltarusijoje. Pasak organizatorių, šie renginiai bus skirti pademonstruoti Lietuvos ir Baltarusijos artumą ir stiprins šalių kultūrinius ryšius.

„Istoriškai abi šalys yra buvusios viena valstybė, o dabar kartais susidaro įspūdis, kad mus skiria praraja, kai tuo tarpu atstumas tarp mūsų sostinių tėra 170 kilometrų skristi paukščiui ir kiek mažesnis nei 200 kilometrų važiuoti automobiliu“, – sakė agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius.

Nuo šiandien Minske jau pradėta prekiauti bilietais į „Krambambulya“ albumo pristatymą Vilniuje. Dar neprasidėjus bilietų prekybai norą įsigyti bilietus buvo išreiškę per šimtą muzikos gerbėjų Baltarusijoje. Iš viso tikimasi, kad į šį koncertą atvyks keli šimtai baltarusių. Lietuvos Respublikos ambasada Minske pažadėjo į šį renginį keliaujantiems baltarusiams išduoti vizas nemokamai. Bilietus į šį koncertą jau galima įsigyti ir Lietuvoje, juos nuo penktadienio pradeda platinti „Bilietų pasaulis“.

Grupė „Krambambulya“ susikūrė 2001 metais, išleido septynis albumus ir išpopuliarėjo ne tik gimtotoje šalyje, bet ir Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje, Čekijoje. Grupė atlieka poproko stiliaus muziką su punk ir folk stilių įtakomis, o savo dainų tekstuose ironizuoja postsovietinės visuomenės gyvenimo temomis.

Visgi naująjį dvigubą grupės albumą „Drabadzi Drabada“ pirmiausia reikėtų apibūdinti kaip skambų folkroką. Šiame albume įrašyti įvairių Europos tautų – kroatų, prancūzų, vokiečių, italų, airių, slovėnų ir kitų – liaudies kūriniai: perdainuoti baltarusiškai pirmame diske ir originalo kalba antrame. Šiame albume naujai suskambo ir lietuviški „Ant kalno mūrai“ (baltarusiškas pavadinimas – „Mur na pagorku“).

„Kitų šalių kultūros ir idėjos mums yra svarbios, nes suteikia įkvėpimo mūsų kūrybai, padeda plačiau atverti akis ir tvirčiau jaustis pasaulyje. Turime būti atviri kitų idėjoms, kad ir jie būtų atviri mūsiškėms“, – įsitikinęs grupės „Krambambulya“ lyderis Liavonas Volskis.

Dainininkas entuziastiškai vertina M.P.3 agentūros iniciatyvą rengti kultūrinio suartinimo koncertus „170 km“. „Džiaugiamės, kad grosime pirmieji, nekantriai laukiame pasirodymo Vilniuje balandžio pabaigoje. Manau, tai bus meilės, draugystės ir geros muzikos vakaras abiejų šalių muzikos gerbėjams“, – šypsojosi dainininkas. Koncerte Vilniuje grupė atliks kūrinius iš naujojo albumo bei garsiausias savo dainas.   

Facebook comments