"MTV" pakoreguos „Popiežiaus miesto“ reklamą, bet filmą parodys

Vakar vykusio Asociacijos „Lietuvos reklamos biuras“ (LRB) arbitražo komisijos posėdžio metu šalies žiniasklaidoje pasirodę „Popiežiaus miesto“ reklaminiai maketai buvo pripažinti neetiškais.

Viename jų pavaizduotas viena ranka akis pridengęs Kristų primenantis asmuo su antrašte-pageidavimu apačioje: „Nerodykit“. Kitoje reklamoje matyti kryžiaus formos kryžius su viršuje pakabinta lentele, skelbiančia „Išėjau žiūrėti „Popiežiaus miesto“.

“Mes pasitikime arbitražo komisijos nuomone bet žinome, kad jų sprendimas yra patariamojo pobūdžio ir nėra privalomas”, - sakė „MTV Networks Baltic“ vadovas Marius Veselis.

„Manome, kad karikatūriniai „Popiežiaus miesto“ vaizdiniai vienodai gali būti lyginami su islamo pranašo Mahometo karikatūrų atveju, svarstytu autoritetingoje Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijoje šių metų pradžioje. Tuomet Komisija pripažino, kad Mahometo karikatūros jokių galiojančių įstatymų, taisyklių ar normų nepažeidžia. Kadangi tiek Mahometo karikatūrose, tiek „Popiežiaus miesto“ reklamose yra naudojami analogiški religiniai simboliai, manome, kad ir mes jokių taisyklių ar normų nepažeidėme“.

„Pripažįstame, kad etiniai ginčai visada buvo ir bus daugiau subjektyvūs nei objektyvūs, todėl, nors ir esame tikri, jog nepažeidėme normų, manome, kad toliau skelbti reklamą, kurios kai kurie humoro jausmo neturintys žmonės nesugeba teisingai suprasti ir interpretuoti, bet kuriam reklamos skelbėjui būtų paprasčiausiai netikslinga“.

„Mes taip pat nenorime, kad mūsų draugai ir partneriai nukentėtų dėl netikėtai kilusio skandalo, bauginimų ir puolimų. „Popiežiaus miestas“ – tai drąsus žingsnis, bet tai MTV žingsnis. Mes prisiimame visišką atsakomybę už savo rodomas laidas ir jų reklamas“, - komentavo „MTV Networks Baltic“ vadovas Marius Veselis.

Todėl „Popiežiaus miesto“ reklamos bus pakoreguotos jau šį ketvirtadienį – reklamos turinys nebus keičiamas - jose neteisingai interpretuojami vaizdiniai bus uždengti taip, kad jų būtų neįmanoma įžiūrėti.

Tačiau nepriklausomai nuo to, kokiu sniegu šiemet snigs, „Popiežiaus miestas“ lietuviškame MTV eteryje startuoja Gruodžio 25 –ąją 20 val.

„Atsiprašome visų, kuriuos „Popiežiaus miesto“ reklama įžeidė“, – „MTV Networks Baltic“.


   

Facebook comments