Muzika be rėmų | Nemirštanti Carla Bley džiazo klasika

Music.lt ir Vilniaus „Rūdninkų knygynas“ tęsia rubriką - „Muzika be rėmų“. Čia pristatome netradicinės muzikos albumus iš viso pasaulio ir bandome panaikinti nusistovėjusią praktiką, įsprausti atlikėjus į vieno žanro rėmus. „Rūdninkų knygynas“ bendradarbiauja su viena įtakingiausių džiazo įrašų kompanijų „ECM records“, kuri jau daugiau nei 30 metų garsėja kaip kompanija, griaunanti muzikos ribas. Mūsų svetainė prisijungia prie šio puikaus projekto ir pradeda pristatinėti Jums išskirtinės muzikos albumus, kuriuos ne tik galėsite perklausyti, bet ir legaliai įsigyti Lietuvoje.

Šį kartą Jūsų dėmesiui Carla Bley albumas „Trios“.

„Trios“ yra jau nebežinia kelintas 77 metų amerikiečių džiazo pianistės Carla Bley albumas. Kaip ir leidžia suprasti pavadinimas, šiame albume girdime tris muzikos instrumentus. Pianinu grojančiai Carlai padeda saksofonistas Andy Sheppard ir boso gitara grojantis Steve Swallow, kurie su Carla Bley kartu groja didžiąją jos karjeros dalį.

Carla Bley kartu su prodiuseriais pažvelgė į savo kūrybos praeitį ir įrašė albumą, kuriame skamba garsiausi Carlos kūriniai perdaryti minimalistiniame stiliuje.

„Trios“ iš kitų free jazz albumų išsiskiria savo ganėtinai aiškia kompozicijų struktūra. Čia galime išgirsti konkrečias melodijas, kurių vedliais dažniausiai būna bosas arba saksofonas.

Improvizacijos yra, tačiau ji nėra esminis šio įrašo variklis.
Tai tokia muzika apie kurią sunku ir net nesinori rašyti. Jos norisi klausytis. Kai kurios kompozicijų dalys taip atpalaiduodavo, kad net pamiršdavau, kad rašau recenzija. Ir tekdavo pradėti iš naujo ir vėl iš naujo, kad pavyktų įsigilinti į muziką iki galo.

Naujausias Carlos Bley albumas yra universali dovana tiek išlavinto skonio džiazo mėgėjams, tiek visiškai su šia muzika ne susidūrusiems melomanams. „Trios“ galima klausytis prie viskio taurės, kalbantis su draugais ar analizuojant kiekvieną natą ir garselį – visais atvejais šis albumas suteiks visapusišką malonumą.

Vilniaus - vieta, kur galite rasti originalios ir netradicinės muzikos, žurnalų, kurių nėra niekur kitur Lietuvoje ir dar daug su kultūra susijusių leidinių.   

Facebook comments