Nauja „Skylės“ lyderio R. Radzevičiaus daina – „Vardan tos“ (+ audio)

Jau antri metai kompozitorius Rokas Radzevičius, subūręs bendraminčių komandą, dirba ties nauju albumu „Broliai“, skirtu Lietuvos laisvės kovotojams. Tačiau paskelbus patriotinės dainos konkursą, šalia šio projekto ėmėsi sukurti visiškai naują dainą.

„Gilindamasis į kovotojų už laisvę temą, šiuo metu kaip niekad ankščiau jaučiuosi piartėję prie pačių patriotizmo šaknų. Jau sukūrėme ir esam įpusėję įrašinėti 15 dainų. Kai kurios iš jų, tokios kaip „Žalia daina“, „Stelmužė“ būtų idealiai tikusios patriotinės dainos konkursui. Gaila, kad dėl nuostatų negalėjome šių kūrinių teikti, mat jau jas buvome atlikę viešai iki nurodyto termino. Tad ryžausi sukurti dar vieną dainą, tarsi reziumuojančią tas 15 dainų – dainą apie vienybę“, - sako Rokas.

Tačiau į albumą „Broliai“ ši daina įtraukta nebus. „Nors daina ir patriotinė, nuo planuojamo „partizaninio“ albumo kūrinių ji skiriasi stilistiškai, ir kalba ji ne apie praeities skaudulius, o apie šią dieną“, - paaiškino autorius.

Naujai dainai atsirasti konkurso organizatoriai skyrė tik du mėnesius. „Kūriniui sukurti, subrandinti ir jį įrašyti – tai labai mažas laiko tarpas. Kai tik sužinojau apie skelbiamą konkursą, dainos idėją pristačiau poetui Rimvydui Stankevičiui. Jis šiek tiek pabrandino mintį ir ją išliejo į puikų poetinį tekstą kovo 11-osios naktį. Tuomet jau aš ėmiausi brandinti muzikinį audinį. Dainos įrašus pradėjom likus dviem savaitėm iki kūrinių priėmimo pabaigos. Šiuo etapu man stipriai pagelbėjo kolega Jaunius Paulauskas. Iki pat paskutinės akimirkos tobulinome įrašą, bet kaip sakoma tobulumui ribų nėra...“, - apie dainos atsiradimą pasakojo Rokas.

Pagrindinė dainos mintis - vienybė ir gyvybė. Pasak autorių, norėtųsi kad žmonės vienytųsi dėl bendros valstybės idėjos, dirbtų vardan to, nepasiduotuotų provokacijoms skaldytis į kardinaliai priešingas stovyklas. Verčiau ši energija būtų sutelkiama vieningos vizijos įgyvendinimui. „Tenorime žmonėms priminti, kad Lietuva yra ne žemėlapiuose ir vadovėliuose, ne Seime ir ministerijose: Lietuva – mes patys, Lietuva yra čia ir dabar“, - sako dainos autoriai.

Kūrybinis kompozitoriaus Roko Radzevičiaus ir poeto Rimvydo Stankevičiaus duetas debiutavo 2002 m. kartu kuriant roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Vėliau dirbant bendrai gimė atviroms erdvėms skirtas muzikinis spektaklis „Saulės žemė“, misterija „Pranašas. Degančios rankos“. Pavienės šio kūrybinio tandemo dainos išleistos A. Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ bei Marijono Mikutavičiaus albumuose.

Naująją dainą "Vardan Tos" galite išgirsti .


   

Facebook comments