Nemokamai naują albumą išplatinę ir muzikos industriją suerzinę "U2": "Toks mūsų darbas" (+ apklausa)

Grupės "U2" lyderis atsikirto naujojo albumo "Songs Of Innocence" kritikams ir pareiškė, jog jo grupės darbas yra "šiek tiek viską išjudinti".

Daugelis muzikos industrijos žmonių itin neigiamai atsiliepė apie "U2" sprendimą nemokamai išplatinti savo albumą 500 milijonų "Apple" vartotojų ir netgi pavadino tokį poelgį žalingesniu nei piratavimas.

Pasirodęs "BBC Radio 2" laidoje airių rokeris pareiškė: "Toks visuomet būdavo mūsų kelias. Iš dalies dėl to ir būrėmės į grupę - kad viską išjudinti ir paveikti žmones. Apie tai sukasi visas punk rokas... Vienintelis dalykas, kuris galėjo nepasisekti, tai būti ignoruojamiems."

Jo teigimu, per pastarąsias 7 dienas albumą išgirdo net 38 milijonai žonių. "Jei tu esi dainų autorius, jei esi grupėje, tai viskas ko tau reikia. Ar jie priims šią muziką į savo širdis, tai jau kitas klausimas."

Paklaustas apie sulaukiamą kritiką jis atšovė: "Oi, dėl Dievo meilės... Jei atvirai, galbūt mes ir sulauksime žmonių, kurie norės tai ištrinti, tačiau per pastaruosius penkerius metus niekas neištrynė tiek "U2" dainų kiek tai padarė patys "U2"!".

Po to, kai "U2" ir "Apple" surengė bendrą naujų savo produktų pristatymą ir padovanojo airių grupės albumą 500 mln. žmonių, jiems sulauktą nepasitenkinimą teko malšinti išleidžiant specialią programėlę, pašalinančią šią muziką iš vartotojų elektroninių prietaisų.

Bono teigė, jog "Apple" jų albumą nusipirko norėdami jį padovanoti visiems savo įrenginių ir muzikos mėgėjams. Kai kurie pranešimai skelbė, jog technologijų gigantas už tokias teises galėjo sumokėti net 100 milijonų dolerių.   

Facebook comments