Penktadienio Verpetas: 18 / 11 / 11

Tikiuosi, šį ir taip niūroko rudens penktadienį Verpeto grojaraštis pavers jį dar niūresniu... juokauju. Tai nėra mano tikslas.

Tačiau, ieškant muzikos naujienose (ir ne visai), nelabai ir atkapstysi kitokia nuotaika dvelkiančių garsų, kai kabokų, rūsių, klubų ir koncertų uždarose erdvėse sezonas įgauna pagreitį. Taip, lauko sąlygomis mūsuose dabar sunku ką benuveikti, todėl tikiuosi prisidėti prie galimybės supažindinti su tuo, kas tilptų į dabartinę aplinką.

Sekantis kūrinys yra turbūt pozityviausias sąrašo kūrinys, o kartu norisi pradėti gyvybingesniu garsu.

Childish Gambino - Outside

Kai gimsti kažkurioje Kalifornijos karinėje oro bazėje (o tiksliau “Edwards Air Force Base”), kas belieka daryti, jei nepabandyti tapti visų galų meistru? Childish Gambino aka Donald Glover yra aktorius, stand-up artistas, didžėjus ir reperis. Šią savaitę jis pristatė pirmą albumą iš po leidybinės kompanijos sparnelio, tad tai pirmas kartas, kada jo muzika tampa pasiekiama fizine forma. Sveikinu.

Albumas Camp - tai vidurinės klasės veikėjo istorijos, atkreipiančios dėmesį natūralia energija, o kartais - ir pop skambesiu.

Outside, kuris bus siūlomas į Music.lt Top40 ir Bonfire - rekomenduotini kūriniai.

Onra - Stay With Me

2007-aisiais prancūzas Onra išleido albumą „Chinoiseries“, kuriam beatmaker‘is panaudojo sample‘us iš 40-ies senų jazz plokštelių, parsivežtų iš Vietnamo. Šviežias garsas susilaukė dėmesio, ir „The Anthem“ tuomet buvo panaudotas „Coca-Cola“ reklamai Pekino Olimpinių žaidynių proga. Šiemet Bernard'as Arnaud sugrįžta su antruoju bandymu – „Chinoiseries pt. 2“. O galimom idėjom muzikai, kuri gali būti asocijuota ir su keletu RZA darbų, be ankstesniojo albumo, šis leidinys gali kiek ir nuvilti. Ar tai būtų kiek per ilgas grojimo laikas, ar akivaizdžiai šviežių idėjų trūkumas, „Chinoiseries pt.2“ vis tik gali pasiūlyti keletą momentų, priminsiančių apie tokio garso potencialą.

Susipažinti siūlyčiau su Mai‘s Theme ir Stay With Me

Pinch and Shackleton - Rooms Within a Room

Kaip galėtume apibūdinti „P and S“ bendrą projektą?

Kad ir vienu įdomiausiu projektų pastaruoju metu, kuriame bendras idėjas sudėjo du Bass muzikos prodiuseriai, pasižymėję kokybiškais ir eklektiškais įrašais. Žanro gerbėjų malonumui, šis albumas šiltai įsitaiso tokiame sąraše. Abu veikėjus sieja keletas dalykų, vienas jų – simpatijos pasaulio (world) ir Afrikos ritminei muzikai, kurios šiame leidinyje yra panaudojamos meistriškai įkomponavus į bendrą dub‘u ir maloniais „bytais“ užpildytą garsą.

Klausyti Rooms Within a Room ir Cracks of Pleasuredome.

65daysofstatic - Broken Ship Ruse

„Silent Running“ darbas nėra visiškai naujas. Dar 2010-aisiais Glazgo Filmų Festivalis pakvietė 65dos naujai įgarsinti 1972-ųjų retro sci-fi istoriją – „Silent Running“. Grupė maloniai ėmėsi darbo ir net paruošė specialų turą, paremtą muzika būtent šiam kinui. Tai susilaukė nemažo fanų dėmesio ir galiausiai šios savaitės pradžioje "65dos" pristatė limituotą albumo tiražą, skaitmeninę versiją ir nemokamą pilną perklausą.

Įdomus sugretinimas ir „kosminių“ garso idėjų bandymai tarp visiškai skirtingų scenų atlikėjų kaip 65dos kūrinio „Broken Ship Ruse“ ir Kuedo „Ant City“ (albumas „Severant“ buvo įkvėptas žanro klasika tapusio „Blade Runner“ filmo).

Grupės nario Paul Wolinski asmeninis projektas Polinski šią savaitę taip pat pristato naują electro skambantį albumą. Trumpas žvilgsnis - .

Brian Eno - Panic of Looking

Prieš kelias savaites džiaugiausi (tiesą sakant, tebesidžiaugiu) David Lynch‘o keistuolišku pilnu solo debiutu, o šią savaitę į keistuoliškiausio įrašo poziciją su pateisinančia patirtimi siūlosi eksperimentalisto Brian Eno ir britų peoto Rick Holland‘o trumpas darbas - Panic of Looking.

Žodžius ir balsą skolinęs R.H. (moters balso savininkės lyg ir niekas nenori paminėti) su Brian Eno sukūrė lėtai, bet nuosekliai įsismelkiančią lopšinę. Lėtai ir nuosekliai. Įsismelkiančią. Lopšinę.

And Also the Trees - Macbeth‘s Head

Tylūs ir britiško džentelmeno santūrumą savotiškai išreiškiantys post-pankai „And Also the Trees“ savo karjeroje skaičiuoja per trisdešimt metų.

Sekantiems metam jau spėję prižadėti naują įrašą seneliai kol kas siūlo akustinių-senų-kūrinių rinkinį Driftwood, kuriame nepamiršti įvairūs turtingo grupės katalogo periodai. O ir humoro jausmas nebuvo visai paliktas nuošaly. „The Cyclone“ versija primena, jog stilistiškai gan giežtai atlikimo ribas nusibrėžusi grupė sugeba ir laisviau, žaismingiau sugroti.

Rodos su metais, kolektyvas skamba tik geriau.

Kalbant apie britišką santūrumą, norisi paminėti Philip Selway - tylųjį grupės "Radiohead" būgnininką, apie kurį man buvo priminta. Vasaros pabaigoje buvo pristatytas debiutinis atlikėjo albumas - Familial, o kūrinys By Some Miracle yra viena jo pažibų.

The Fall - Greenway

29-i albumai yra jau šioks toks produktyvumas. Iš Mančesterio kilęs ir su post-punk judėjimu susijęs kolektyvas "The Fall" per visus šiuos metus išlaikė tik priekinę liniją. Mark Edward Smith ir tuo pačiu „The Fall“ garsas keitėsi su visuomet besikeičiančiu kolektyvo sąstatu. Pats jis kartą taip apibūdino grupę: „Jeigu tai aš ir tavo močiutė ant bongo, tada mes Fall“.

Perklausius Ersatz G.B., pirma šovusi mintis buvo gana intriguojanti – „štai kaip turėjo skambėti Loutallicos Lulu“. Šiam įrašui pasaulio šviesą padėjo išvysti netipiškai jau keletą albumų kartu sukūręs sąstatas, tad garsas skamba užtikrintai ir savo vietoje, kuo „Lulu“ pasigirti negali. Tad pragerto/prarūkyto balso mylėtojams šis albumas turėtų būti maloni dovana.

Kūrinys Greenway bus siūlomas į Music.lt Top40.

WIM - See You Hurry

Australų indie rolk rokeriai debiutuoja su kokybišku įrašu, kuris jau spėjo susilaukti teigiamų atsiliepimų. Ypač po didžiojo Niujorko "CMJ" festivalio. Kolektyvas, kuriam viską dar reikia įrodyti, branda ant scenos nesiskundžia. Ir albumas skamba kaip rimtas, neskubintas, daug pastangų sulaukęs darbas.

Rezultatai kalba patys už save. See You Hurry bus siūlomas į Music.lt Top.40, kurio vaizdo klipą galite pamatyti žemiau (kantrybės, peržiūrėkite iki galo).

Parengė   

Facebook comments