Pirmą kartą Lietuvoje – tango sensacija „The New Urban Tango“

Argentinietiškos muzikos ir virtuoziškai atliekamų tango šokių gerbėjų šį rudenį laukia įspūdinga pažintis. Lapkričio 13-ąją Vilniaus kongresų rūmuose pirmą sykį Lietuvoje bus pristatytas įspūdingas šou „The New Urban Tango“.

Gyvai atliekama muzika ir pripažintų tango šokėjų meistriškumas, vaizdo projekcijos ir jaudinantis siužetas – prieš ketverius metus debiutavęs „The New Urban Tango“ yra lyg prieš akis kuriamas filmas, kupinas meilės, geidulių ir nostalgiškų tango melodijų.

Aistringų tango šokių įspūdį sustiprina pianino, gitaros, violončelės, smuiko garsai, elektroninės muzikos efektai ir galingas žinomos dainininkės Solange Freyre balsas. Viskas susilieja į kvapą gniaužiančią šventę žiūrovų akims ir ausims, kuriai jau plojo išranki Madrido, Prahos, Vienos ir kitų Europos didmiesčių publika.

Pavadinimas „Naujasis miesto tango“ išduoda – tai šviežias ir išradingas požiūris į tango klasiką, kuriame Argentinos užeigose gimę garsai susilieja su šiuolaikiškais muzikos ritmais.

Bilietai į vienintelį Lietuvoje „The New Urban Tango“ pasirodymą platinami visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir interneto svetainėje www.bilietupasaulis.lt

„The New Urban Tango“ įkūrėja ir lyderė – Buenos Airėse gimusi dainininkė, šokėja ir aktorė Solange Freyre. Gimtojoje Argentinoje ji tapo ryškia muzikinio teatro žvaigžde – gastroliavo visoje šalyje, atlikdama vaidmenis miuzikluose „Drakula“ ir „Mano puikioji ledi“. Siekdama naujų iššūkių, Solange persikraustė į Niujorką, kurio universitete studijavo teatro meną, pasirodė įvairiuose spektakliuose, kelis sykius apkeliavo pasaulį su miuziklų gastrolėmis.

2002-aisiais persikrausčiusi į Madridą, ji įkūrė savo trupę, su kuria parengė eilę įvairių muzikinių žanrų spektaklių ir šou. Vis dėlto didžiausia menininkės meilė yra tango muzika. Su žinomo šio žanro atlikėjo Fabiano Carbone grupe gastroliavusi moteris 2011-aisiais subrendo ambicingiausiam savo karjeros projektui – “The New Urban Tango”.

“Pagrindinis mano tikslas buvo skleisti savąją tango viziją – įdomiai, nenuspėjamai, pasiekiant aukščiausią muzikos atlikimo ir choreografijos lygį“, - pasakoja Solange.

Bendradarbiaudama su žinomu vaizdo menininku Johnu Ribesu, šokėjais Alejandra Heredia, Mariano Otero, Carolina González, Gonzalo Capitani ir kitais tango virtuozais, taip pat - penkių gyvai grojančių muzikantų grupe, Solange sukūrė dėmesį prikaustantį 90 minučių reginį, kuriame apgalvota kiekviena detalė.

Kiekvieną pasirodyme skambantį kūrinį lydi priderinti apšvietimo efektai ir vaizdo projekcijos. Taip pasakojama istorija apie didmiesčio šurmulį, kupiną netikėtumų ir neatskleistų paslapčių, intriguojamų meilės istorijų ir aistros.

Pasirodymo centre – nuo kasdienybės rūpesčių ir didmiesčio triukšmo pavargusi moteris, pradedanti poetišką kelionę į save, persvarstanti savo gyvenimą, prisimenanti aistras ir baimes, nelaimingą meilę, maištą, svajones, pergales ir nuopuolius.

Gyvai skambantiems instrumentams flirtuojant su elektronine muzika, muzikantai ir šokėjai perteikia visą vidinių audrų gamą – nuo džiaugsmo iki gilaus nusivylimo. Erotiški tango šokiai čia tampa jausmų ir artumo simboliu.

Šou pabaigoje pagrindinė jo veikėja atgimsta – stipresnė, su nauja širdimi, jausminga, kupina meilės ir tikėjimo ateitimi. Ir, žinoma, beprotiškai aistringa.

„Tango šokis neatsitiktinai kartais lyginamas su Kamasutra. Tai beveik tas pats, tik tango šokamas stovint, o ne gulint. Manau, būtent tango mus išlaisvina iš seksualinės nuobodybės ir apatijos.

Tai labai intymus pasirodymas – be jokių klišių, šablonų ir išankstinių nuostatų. Scenoje mes gyvename tango aistra, beprotybe, magija ir fantazija. Nėra taip, kad muzikantai – sau, o šokėjai – sau. Scenoje viskas susipina, mes virstame vienu organizmu“, - sako „The New Urban Tango“ įkūrėja.

Aistringąjį „The New Urban Tango“ pasirodymą Vilniuje kviečia pamatyti didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šįmet sostinėje taip pat surengsiantis metalo legendų „Judas Priest“, Vengrijos muzikos stebuklo „Budapest Gypsy Symphony Orchestra“, Glenno Millerio orkestro, populiariausio pasaulyje „Pink Floyd“ muzikos šou „Brit Floyd“ ir kitų žinomų atlikėjų koncertus.


   

Facebook comments