Praūžė Kanados "Juno" apdovanojimai

35-ieji kasmetiniai „Juno“ apdovanojimai, kurie yra JAV „Grammy“ statulėlių teikimo šventės atitikmuo Kanadoje, sekmadienio vakarą buvo įteikti „Metro Centre“ arenoje Halifax‘o mieste. Ceremonijoje, kurią vedė krūtingoji gražuolė (beje, taip pat, kanadietė) Pamela Anderson, įvertinti buvo tokie Kanados talentai, kaip Neil‘as Young‘as, „The Arcade Fire“, rokeriai „Nickelback“, sentimentalių dainų atlikėjas Michael‘as Buble‘as bei pop-pankai „Simple Plan“, o taip pat – ir tarptautinės žvaigždės - „Coldplay“ ir „Black Eyed Peas“.

Vankuverio atstovai „Nickelback“, laimėję geriausios grupės ir geriausio roko albumo prizus už savo sėkmingą darbą „All the Right Reasons“, pradėjo vakarą gera pirotechnikos doze ir savo daina „Savin' Me“. Visgi, daugiausiai triukšmo ir ovacijų vakaro metu sukėlė Michael‘as Buble, kuris be metų atlikėjo prizo, atsiėmė ir dar tris apdovanojimus: jo meilės dainų kolekcija „It's Time“ pelnė jam geriausio pop muzikos bei apskritai geriausio metų albumo prizus, o daina „Home“ tapo metų singlu.

„Manau, „Nickelback“ yra puiki grupė,“ užkulisiuose, pakalbintas žurnalo „Rolling Stone“, teigė Buble. „Nors aš ir be galo džiaugiuosi tuo, kad šįvakar laimėjau tiek apdovanojimų, nė vienas apdovanojimų šou nėra teisingas. Tai per daug subjektyvu. Kaip jūs galite sakyti, kad Buble yra geriau nei „Nickelback“? Vienas su kitu neturi nieko bendra, todėl tiesiog jaučiuosi laimingas dėl to, kad nusišypsojo laimė.“

Kadangi vienos didžiausių Kanados muzikos žvaigždžių, tokių, kaip Avril Lavigne, Shania Twain ar Alanis Morissette šiemet ceremonijoje nedalyvavo, koncertuoti „Juno“ renginio organizatoriai pakvietė ne šios šalies atstovus „Coldplay“ bei „Black Eyed Peas“. Viename keisčiausių apdovanojimų, geriausio tarptautinio albumo prizą pasidalino net trys atlikėjai - 50 Cent, Gwen Stefani ir Kelly Clarkson.

„Coldplay“ atliktas hitas „Talk“ tapo viena iš įspūdingiausių vakaro akimirkų. Vėliau grupės lyderis Chris‘as Martin‘as pristatė Kanados roko žvaigždę Bryan‘ą Adams‘ą, kuris buvo priimtas į Kanados muzikos šlovės muziejų – jis prisijungė prie tokių atlikėjų, kaip Neil‘as Young‘as, Joni Mitchell, Leonard‘as Cohen‘as bei „Rush“. „Jis tiesiog apkabino mane užkulisiuose ir, atvirai kalbant, tai mane sujaudino,“ juokavo Martin‘as, prieš parodant sumontuotą dvidešimties metų Adams‘o karjeros, per kurią jis visame pasaulyje pardavė daugiau nei 88 milijonus albumų, apžvalgą.

Adams‘as, kuris puikiai vakarui pritaikė savo seną hitą „18 'Til I Die“, sugebėjo padėkoti visiems, nuo savo (beje, ir Buble) vadybininko Bruce‘o Allen‘o iki savo mamos, tėčio ir brolio. „Kanada yra puiki vieta, iš kur kilti,“ pareiškė susijaudinęs Adams‘as. „Tikiu, kad jei aš viską būčiau pradėjęs kur nors kitur, ne Vankuveryje, šįvakar aš būčiau niekas.“

Nors trijose nominacijose paminėtas Neil‘as Young‘as renginyje nepasirodė, jam atiteko keisto pavadinimo prizas už alternatyvų suaugusiems skirtą albumą ir metų prodiuserio vardas. Naujokai „Arcade Fire“, itin palankiai vertinami kritikų, taip pat nepasirodė renginyje, o prizas jiems buvo skirtas už geriausią dainų tekstų kūrybą.

Žinoma, dėmesio nestokojo ir seksualioji vakaro vedėja, organizacijos "PETA" atstovė, Pamela Anderson, praėjusiais metais šios ceremonijos metu kartu su Bryan‘u Adams‘u atlikusi kiek pakeistą dainos „When You're Gone“ versiją. Be to, kad užsipuolė medžiojančius ir gyvūnus verslui naudojančius asmenis, M. Buble‘ą ji pavadino „karštu“, o „Nickelback“ – „seksualiais rokeriais“. Netrūko ir atodūsio vertų eilučių, tokių kaip „Kanados muzikos scena yra tiesiog perpildyta“.

Tarp kitų apdovanojimų galima paminėti geriausią alternatyvios muzikos albumą, kuris atiteko grupei „Broken Social Scene“ ir jų taip pat, „Broken Social Scene“, pavadintam darbui. Grupė taip pat atliko ir savo pasirodymą – dalyvavo visi šešiolika narių, įskaitant Leslie Feist bei „Metric“ atstovę Emily Haines – skambėjo perdaryta dainos „IBI: Dreams of Pavement“ versija. Prodiuseris Daniel‘is Lanois‘as (dirba su „U2“) laimėjo geriausio instrumentinio albumo titulą už savo solinį darbą „Belladonna“, o geriausio naujoko nominacijoje triumfavo Daniel‘is Powter‘is, kurio tarptautiniu hitu tapusi daina „Bad Day“ šiuo metu nuolat girdima realybės šou „American Idol“ metu, kai programą palieka vienas iš dalyvių. „Simple Plan“, dar neseniai sugrįžę namo iš Pietų Afrikos, pasirodė scenoje atsiimdami gerbėjų pasirinkimo, „Fan Choice“, prizą, dėl kurio kovoje įveikė „Nickelback“, M. Buble, Dianą Krall bei Celine Dion.


   

Facebook comments