"Rammstein" - degantis angelas Vilniui dainavo po devynerių metų

Penktadienio vakarą sostinėje nugriaudėjo garsiausios vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas. Po devynerių metų į Lietuvą sugrįžusi grupė gerbėjams pristatė naujausią savo albumą „Liebe ist für alle da“ („Meilė skirta visiems“). Pilna „Siemens“ arena nekantriai mindžiukavo pagal apšildančios grupės „Combichrist“ kūrinius ir laukė vakaro herojų.

Devintą jie atvyko – prasimušė į sceną kiaurai plytų sieną drauge su šviesa. Vokalistas Till‘as Lindemann‘as griebė mikrofoną ir koncertą pradėjo iškilminga naujo albumo įvadine daina „Rammlied“.

Lydimi sprogimų, fejerverkų ir ugnies pliūpsnių „Rammstein“ publikai pateikė daugumą naujojo albumo kūrinių. Skambėjo: „B******“, „Waidmans Heil“, „Ich tu dir Weh“, „Wiener Blut“ ir kt. Publika iš pirmų akordų pažino ir audringai sutiko titulinę albumo dainą „Liebe ist für alle da“.

Grupė įrodė, kad rizikingų specialiųjų efektų srityje jie tikri scenos lyderiai: per kūrinį „Benzin“ padegė, atseit iš salės į sceną įbėgusį gerbėją; klavišininkas Flake Lorenz‘as drąsiai gulėsi į vonią, į kurią pylėsi žiežirbų lietus, o T.Lindemann'o angelo sparnai liepsnojo be gailesčio. Pirmasis ir garsiausias naujojo albumo singlas “Pussy“ buvo palydėtas negailestingu žiūrovų apšaudymu iš putų patrankos, o po to gausiu apibarstymu "konfeti". Bent jau pirmoje dešimtyje eilių publika atrodė švelniai Till‘o nulinčiuota.

Tik besiskundžiančių nebuvo. „Du hast“ salė traukė kartu su grupe, žmonėms virš galvų, kaip ir prieš devynerius metus, lėkė fejerverkų strėlės.

Lietuviai išsireikalavo dviejų, būkim atviri ir teisingi, suplanuotų bisų. Pirmame skambėjo trys kūriniai: „Sonne“, “Haifisch“ ir „Ich will“, o antrame – finalinė „Engel“, kurioje angelo Till'o sparnai ir virto pelenais.

Grupė praktiškai nebendravo su publika, tik koncerto pabaigoje kelis kartus santūriai padėkojo, o būgnininkas Christoph‘as Schneider‘is už palaikymą kažkam iš pirmų eilių mestelėjo savo lazdeles.

Duoklę Lietuvai „Rammstein“ atidavė per kūrinį „Heifisch“ – klavišininkas beplaukdamas valtimi, kurią nešė minios iškeltos rankos, išsitraukė trispalvę ir ,staugiant salei kelis kartus pamojavęs, gracingai metė ją gerbėjams.
Galima drąsiai teigti, kad šis koncertas buvo ne prastesnis, o patobulėjus scenos technikai, dar įspūdingesnis, nei pirmasis legendinis vykęs 2001 metais. Aną ten buvę atsiminė iki šiol ir lygindami abu reginius tikėjosi, kad trečiojo "Rammstein" pasirodymo Lietuvoje nebereikės laukti iki 2019 metų.


   

Facebook comments