RENGINIO RECENZIJA + FOTO GALERIJA | Kaune - Džordanos lazerių ir ugnies karalystė (+ skelbiamas koncertas ir Vilniuje)

Šeštadienį Kauno ritmas kiek sutriko – kol mieste sutikti žmonės kalbėjo apie vakaro įvykį, kiti jau skubėjo namo ruoštis bei puoštis, o bene visi staliukai restoranuose ir baruose buvo rezervuoti nuo 21:30 ar 22:00 valandos. Tuo metu barai laukė (ir sulaukė!) gausybės Džordanos gerbėjų. Visa ši gausybė savo ilgą vakarą pradėjo 19 valandą, stoviniuodami prie Žalgirio Arenos ganėtinai ilgose eilėse. Čia jiems šalti teko gerą pusvalandį, o koncertą Džordža pradėjo tik publikai susirinkus – 45 minutės po septynių. Šios 45 minutės publikai neprailgo – kas eilėse šampaną gėrė, kas dainavo legendinėmis tapusias dainas. Arena užtemo, salėje pasigirdo džiaugsmo kupini šūksniai, į sceną žengė muzikantai. Dar kelios akimirkos ir įspūdingoje scenoje pasirodė pati vakaro kaltininkė. Atlikusi keletą iki šiol gyvai negirdėtų kūrinių Džordana perėjo prie žinomiausių savo hitų „Balta žalia“, „Džorda“ bei „Dėl tavęs“. Specialiai šiam koncertui ruošta įmantri scena skendo pirotechnikoje ir įvairiausiuose efektuose. Nejučiomis daina po dainos ėjo koncertas, kurį pertraukė ekranuose pasirodęs Andrius Mamontovas. Vaizdo klipe jis išreiškė pagarbą publikai visą save atiduodančiai Džordanai, o galiausiai pristatė sekančią dainą – karalienei buvo patikėta atlikti Foje hitą „Kitoks pasaulis“.

Koncertui įsibėgėjus scenoje tūnojęs disko stiliaus kamuolys pakilo, įsitaisė viduryje arenos ir susirinkusiems priminė, jog artėja patys didžiausi hitai, tie kurie privers šokti net ir tuos kurie sėdi. Grojant „Man patinka“ sėdinčių nebuvo daug, pilni žmonių buvo net ir praėjimai tarp tribūnų. Čia besilinksminančius vaikė apsauga, tačiau bergždžiai – publika jautėsi lyg šokių aikštelėje, o virš galvų kabojęs ir konfeti debesis pūtęs kamuolys tik dar labiau įaudrino susirinkusiuosius. Koncerto pabaigoje Džordana atliko „Nemylėjau tavęs“. Publikos prašoma ji atliko keleto hitų popuri ir užbaigė įspūdingą koncertą. Arenai ištuštėjus Džordana nepasipuikavo susitikti su ištikimiausiais gerbėjais. Geras 20-30 minučių ji bendravo ir fotografavosi su susirinkusiais gerbėjais. Areną D.Butkutė paliko glėbyje nešdama šimtus gėlių. Brangiausio šou varžybose pirštinė mesta, sekantis ėjimas priklauso SEL.

PS. Dabar jau žinoma, jog šis grandiozinis šou nebuvo vienintelis, o „Aš – karalienė“ koncertas Kaune buvo tik pradžia Džordanos turui, kuris aplankys didžiausius Lietuvos miestus.

Koncerte lankėsi, fotografavo ir vertino Mantas Daleckis

Tai, ką šeštadienio vakarą pamatė Kauno „Žalgirio“ arena, nuodėmė palikti istorijai. Todėl nuspręsta, kad visų laikų įspūdingiausias ne tik Džordanos Butkutės, bet, ko gero, visos Lietuvos šou tęs savo kelionę. Koncertas „Aš – Karalienė!“ netrukus bus parodytas ir Vilniaus bei kitų didmiesčių arenose.

Bemaž 14 tūkstančių žmonių spalio 17-ąją Kaune išvydo tai, kas galutinai sudėjo visus brangakmenius į Džordanos karūną. Jeigu pastarasis turas „Nesudeginta ant laužo“ jau atrodė atlikėjos gulbės giesmė, tai dabar panašu, kad tai tebuvo įžanga į ambicingą vakarietiško lygio superkoncertą. Jo organizatorius – Dž. Butkutės prodiuseris ir sutuoktinis Elegijus Strasevičius nesuabejojo dirbti su ta pačia, prieš metus jau išbandyta komanda ir tai pasiteisino.

Su Džordana scenoje grojo turo metu sulipusi muzikantų grupė: Motiejus ir Mykolas Bazarai (klavišai ir boso gitara), Kostas Balčiūnas ir Ramūnas Difartas (gitaros), Evaldas Andziulis-Kindza (mušamieji). Techninius iššūkius, kurie tiesiog hipnotizavo, įgyvendino šviesos ir scenografijos dailininkai – Marius Selevičius ir Aurimas Vosylius.

Scenoje Dž. Butkutė atsirado kaip koks Robbis Williamsas – iškilo grindų liftu. Publika oštelėjo, įvertindama jos griežto kirpimo šviesių plaukų šukuoseną ir koncerto eigoje keliskart kitusį sceninį kostiumą, kurį sukūrė Ainos Zinčiukaitės ir Olgos Filatovos-Kontrimienės duetas.

Pritariančiosios vokalistės Vaiva Venslovienė, Kristina Lazdauskaitė ir Germantė Venskaitienė pirmosios sutiko Džordaną ir vėliau koncerto metu buvo išvien, supo ją, ne tik sustiprindamos turtingą muzikinę fiestą, bet ir leisdamos pajusti, kad scenoje (ir už jos) dirba viena didelė chebra.

Akivaizdžiai ištaisytos pastarųjų koncertų klaidos: nepaisant to, kad ir šįkart šou prasidėjo naujausiais kūriniais, netrukus jie žaviai pynėsi su populiariausiais visų laikų hitais. Iškart po pirmosios dainos Džordana užmezgė pokalbį su klausytojais. „Parodykite man mano žmones!“ – šviesos pulto pareikalavo ji ir išvydo sklidinai užpildytą areną. Netrukus įvyko naujos dainos „Veidrodis“ premjera, gausiai praturtinta specialiųjų efektų – kelios dešimtys disko rutulių laužė baltus spindulius ir siuntė juos į tribūnas.

Ant įšviestų ažūrinių kojų išdėstyta scena priminė erdvėje pakibusį futuristinį lotoso žiedą. Jo centre pūpsantis gigantiškas rutulys švietė tūkstančiais lempučių, kilnojosi, o kai galiausiai pajudėjo virš publikos galvų, koncertą stebėjusieji iš salės galo patyrė užburiančią haliucinaciją: atrodė, kad jis ne skrenda, bet auga kaip užburiantis mėnulis per pilnatį ar legendinis Niujorko Times skvero rutulys Naujųjų naktį. Negana to, iš jo šaudė konfeti, pokšėjo dūmų salvės, antrindamos scenos kraštus laižantiems ūgnies pliūpsniams ir fejerverkų fontanams.

„O čiau jau įdomu! Lietuva to dar nematė. Super vaizdelis! Norėčiau dėl tokių akimirkų būti Lietuvoje!“ – „Facebook“ pasirodžiusias scenos nuotraukas pakomentavo Tenerifėje pastaruoju metu gyvenantis prodiuseris Egmontas Bžeskas.

Koncertui įpusėjus, Dž. Butkutės laukė jos mylimo kolegos Andriaus Mamontovo staigmena. Ekrane pasirodęs atlikėjas linksmai pasiteiravo, ar geras koncertas, o tada skyrė dedikaciją: „Džordana visą gyvenimą mums atiduoda save. Dabar mes atiduokime save jai. Karalienei – karališka daina.“

Sujaudinta Dž. Butkutė savaip atliko A. Mamontovo dainą „Kitoks pasaulis“. „Aš net nesupratau, iš kur čia dabar Andrius kalba. Vyrai man padarė siuprizą – nežinojau tokio sumanymo“, – po koncerto prisipažino Džordana.

Jeigu turo metu ji pasidavė griežtojo roko aistrai, tai šįkart atlikėjos dainos skambėjo švelniau, o geriausieji hitai „Dėl tavęs“, „Man patinka“, „Džordža“, „Vienas namuose“ ir daugelis kitų buvo atliekami ne tik scenoje, bet ir visoje arenoje, griaudint galingam daugiatūkstantiniam chorui. Visų pamėgtas kūrinys „Balta, žalia ir juoda“ svaigino lazerių vaivorykštėmis, daina „Bels lietus“ pravėrė dangų ir iš jo ėmė lyti žvaigždėmis... Atrodė, kad amą gniaužiantys efektai niekada nesiliaus.

Kai didysis gaublys pajudėjo atgal į sceną, dainininkė jį teatrališkai kvietė ranka. Iš šono Džordana atrodė kaip Mažasis Princas su savo planeta, kurioje ją myli, laukia ir garbina. Ir dar ten yra rožių...

Po koncerto, pasibaigusio neperkalbamu bisu, savo divai publika nešė didžiules puokštes. Iš Airijos atskridęs gerbėjas padovanojo daugiau nei šimtą rožių žiedų. Pas ištikimiausius fanus, kurie savo širdžių karalienės žadėjo laukti iki ryto, Dž. Butkutė grįžo vos kiek atgavusi kvapą užkulisiuose. Būrelis moterų ją apgaubė vėliava su užrašu „Džordža“, kiti bučiavo ir dėkojo, fotografavosi asmenukėms.

Vėliau dainininkė grimo kambaryje prisėdo pokalbio su savo komanda, dalinosi įspūdžiais ir juokavo: „Girdėjau, buvote gerame koncerte? Gaila, aš nieko nemačiau.“
Sugrįžusi namo ji dar ilgai negalėjo nuraminti širdies. „Pajutau, kad tikrai, kaip toje „Queen“ dainoje – šou turi tęstis“, – sakė Dž. Butkutė.

Nors buvo planuota, kad jos koncertas Kaune – vienintelis, šiandien E.Strasevičius patvirtino, kad vis dėlto nuspręsta šią programą vežti ir į kitus miestus. Gruodžio 13 d. didysis šou „Aš – Karalienė!“ įvyks Vilniaus „Siemens“ arenoje, sausio 16 d. – Alytaus arenoje, vasario 6 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, vasario 14-ąją – Panevėžio „Cido“ arenoje, o lapkričio 27 dieną Džordana aplankys lietuvius Londone.


   

Facebook comments