Renginio recenzija | Jaukus pasisėdėjimas su Jurga Šeduikyte ir Vidu Bareikiu

Penktadienio vakarą Jurga Šeduikytė kartu su Vidu Bareikiu „Menų spaustuvėje“ pradėjo savo žiemos koncertų turą. Į sceną kartu žengęs duetas, šalia esantis ne tik scenoje, bet ir gyvenime, žiūrovams padovanojo jaukų akustinį vakarą, kurio metu skambėjo tiek muzikinės naujienos, tiek senai žinomos J. Šeduikytės dainos.

Vidas Bareikis, daugiau laiko praleidžiantis teatro scenose, juokavo, kad šiame koncerte jaučiasi tarsi spektaklio repeticijoje. Jei nuoširdžiai, kartkartėmis tarsi repeticijoje pasijausdavau ir aš. Tiesa, tai gimė iš tokio koncerto formato, kuriame įprasta jaustis tarsi atėjus į svečius pas senus draugus, o tai turi daug žavesio - juk galima pasijausti kur kas arčiau tų, kurie atlieka muziką. Regis, šis koncertas atviresnis bei tikresnis buvo ir patiems atlikėjams: „Per akustinį koncertą jaučiuosi tarsi nuoga“,- sakė Jurga Šeduikytė.

Draugišką atmosferą kūrė ir dueto sugalvota pramoga susirinkusiems į koncertą. Jie pasiūlė ant lapelio užrašyti klausimą, į kurį jie atsakys pertraukėlių po dainų metu. „Andrius Mamontovas tai daro ir jam pavyksta“,- juokėsi atlikėja. Taip lauktų klausimų buvo ne vienas - apie naują albumą, kuris, pasak J. Šeduikytės, gali pasirodyti ateinančią vasarą ar rudenį, įkvėpėjus, baimes, net mirtį. Koncerto metu pianinas buvo papuoštas Kanados vėliava, o ant jos puikavosi baltas arkliukas. Paklausus, ką tai reiškia, Vidas Bareikis juokavo: „Nesvarbu kokia vėliava bebūtų, jos visos po mūsų kanopom“.

Ne paslaptis, kad tiek J. Šeduikytė, tiek V. Bareikis muzika neapsiriboja. Kita, nemažiau svarbi veikla jiems - vaidyba, o tai jautėsi labai stipriai. Koncerte sugalvojau naują terminą Jurgos gyvai atliekamai muzikai - vokalus teatras. Gyvai suskambus dainoms, kurias iki šiol man teko girdėti tik įrašuose, supratau, kaip įdomu jų klausyti ir visai nebūtinai todėl, kad tos dainos labai patiktų, o todėl, jog vokaliai jos pateikiamos taip, kad norisi klausyti ir laukti, ką jie bus sugalvoję po to.

Šis koncertinis turas startavo sėkmingai visomis prasmėmis - žiūrovai užpildė visą salę, jų veiduose dažnai švietė šypsenos, o pats vakaras nešė tik geras emocijas, nors labiau šį renginį norėčiau vadinti ne koncertu, o pasisėdėjimu kartu su Jurga Šeduikyte ir Vidu Bareikiu. Atlikėjų gerbėjams ar pasiilgusiems jaukių žiemiškų vakarų patariu sekti naujienas ir apsilankyti koncertuose, vyksiančiuose kituose miestuose. Beveik galiu pažadėti, kad nepatenkintų nebus.   

Facebook comments