RENGINIO RECENZIJA | Jautrus pirmasis E. Jennings kūrybos solinis koncertas Vilniuje (+ FOTO GALERIJA)

Balandžio 26 d., žvarboką antradienį, Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko ypatingas vakaras. Mistikos kupinoje bažnyčioje Erica Jennings pristatė pirmąjį savo kūrybos solinį koncertą akustiniu pavidalu. Atlikėja Lietuvos publikai žinoma grupės „Skamp“ nare, dainavo kituose projektuose, tačiau tik dabar subrendo-atėjo metas naujai muzikinėj karjeros kelionei – soliniam debiutui. Jennings antradienio vakarą surengė du vienas po kito koncertus, numatomas pasirodymas Klaipėdoje, debiutinio solinio albumo išleidimas šią vasarą.

Pilnutėlėje Šv. Kotrynos bažnyčioje savo pirmąjį solinį kūrybos koncertą Jennings pradėjo šiek tiek mušant po 19-os, jai talkino pianistas, kompozitorius Vytautas Vaitkus bei keturios žavios pritariančios vokalistės. Valandos trukmės akustiniame koncerte atlikėja pristatė ne tik naujus, bet ir šiek tiek senesnius kūrinius, kaip „Lovely Day“, džiaugėsi gyvenime turėdama artimą draugų ratą, kuriais gali visiškai pasitikėti, atlikta daina „Old Friends“, vienintelis lietuviškai skambėjęs ir puikiai prisijaukintas Chasės Kotlerytės kūrinys „Gera“. Nuskambėjo neseniai išleista dramatiška daina „Hanging by a Thread“, dar nesusigulėję ir pirmą kartą pristatyti kūriniai, kaip Jurgio Didžiulio įkvėpta daina apie dvasinį pasaulį – „Want Go Without You“, šiek tiek linksmesnė „You Always Told Me“, kurios metu ritmingai kartu su Jennings ploja ir publika, atlikėja išsidavė, jog jos visuomet interviu metu klausia, kodėl ji taip gerai viską sugeba, mat esanti žongliravimo meistrė – atliekamas kūrinys „Master Juggler“, pateikiamas siurprizas, į sceną žengia Vidas Bareikis ir kartu su vakaro kaltininke atlieka „The Perfect Time“, kurioje dainuojama apie ypatingą ryšį su žmogumi, nors žinai, kad nelemta jiems būti kartu. Naujieji kūriniai galbūt ir persmelkti klišių, pilnai dar nenušlifuoti, tačiau nuskambėjo tikrai nuoširdžiai, Ericos lūpomis kalbėjo meilė, jausmai, gyvenimas.

Ericos Jennings tyrumas, o kartais ir vaikiškas drovumas sukūrė itin jaukią atmosferą bažnytinėje aplinkoje, o akustinis koncerto pavidalas parodė tikrąjį atlikėjos veidą – nesuvaidintas emocijas. Ypatingai įsiminė trys geriausiai antradienio vakarą nuskambėję kūriniai: atlikta aną savaitę anapilin iškeliavusio Prince parašyta daina „Nothing Compares 2 U“, vienu iš finaliniu koncerto akcentu tapusi Nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“ dalyvavusi Jennings daina „Leading Me Home“ bei netikėto biso metu, bet tikėtai turėjusi tą vakarą nuskambėti tėvynainio Hozier dainos „Take Me to Church“ koveris. Gražu. Emocionalu. Nuoširdu.

Galima tvirtai teigti, jog pagaliau Erica Jennings pražydo visu drąsumu, visu puikumu, visu atvirumu. Erica, nestabdyk, neapsiribok vien Lietuvos scena, išplauk į plačiuosius vandenis, esi nuostabi moteriškoji Hozier versija. Su nekantrumu laukiu būsimo albumo ir kaip šie naujieji kūriniai skambės įrašų studijos pavidalu.

Erica Jennings – BORN IN IRELAND, MADE IN LITHUANIA.

Renginyje lankėsi, vertino Eligijus Zaburas ir fotografavo Rūta Stankevičiūtė


   

Facebook comments