RENGINIO RECENZIJA | Kaip Tricky paskendo savo paties šešėlyje ir rūkaluose (+ FOTO GALERIJA)

Tricky – 48 metų trip-hop meisteris iš Dž. Britanijos, dažnai neprilaikantis liežuvio, drąsiais pasisakymais kritikuojantis dabartinę muzikos industriją, jos lėkštas žvaigždes ar tiesiog ateivis iš kitos planetos.

Po ilgos pertraukos į Lietuvą sugrįžo Adrian Thaws, labiau žinomas sceniniu slapyvardžiu – Tricky. Tačiau šį kartą britą į „Loftą“ atvežė koncertų rengėjai „8 Days A Week“, kurių dėka, Lietuvoje jau savo pasirodymus surengė Sohn ir Rhye.

Žiniasklaidos ir žymių žmonių raginimai atvykti į šį koncertą pasiteisino, „Lofto“ erdvė buvau jaukiai artipilnė ir be didesnių spūsčių.

Vasario 5-ąją „Lofto“ fabriką šildyti pradėjo „Fusedmarc“, kur jų paklausyti susirinko ganėtinai gausus mirtingųjų būrys. Stipriai ištempę ausis ir giliai panirę, klausėmės ir stebėjome šių lietuvaičių kuriamą audiovizualinės elektronikos pasaulį. Ši trijulė, kuri susikūrė dar 2004 m, pasirodanti scenoje ne taip ir dažnai, vis atrandama iš naujo. Šį vakarą įvyko ir pirmoji mano pažintis su „Fusedmarc“. Eksperimentuoti nebijantys ir vis tiek išlaikantys savo vientisą ir paslaptingumu dvelkiantį stilių, nuteikia labai pozityviai, jog net ir mūsų mažoje šalyje galime didžiuotis turėdami tokio aukšto pilotažo kolektyvą. Stebina ir grupės vokalistė Viktorija Ivanovskaja, kuri savo subtiliu elgesiu scenoje ir dainavimo manieromis primena garsiąją islandę Björk. Nors „Fusedmarc“ performansas šį kartą truko tik 45 min.,muzikine prasme paliko geresnį susižavėjimo jausmą nei
vėliau į sceną lipusi vakaro žvaigždė – Tricky. Kitą kartą, prašau, suteikite galimybę susirinkusiems įsigyti jūsų kosmoso nepaiškinamomis paslaptimis dvelkiančią muziką.

Tricky – visgi ne toks ir sužvaigždėjęs, kuris su savo komanda atvyko į „Loftą“ dviejuose paprastuose automobiliuose, nors pats britas buvo apsistojęs prabangiausiame Vilniaus viešbutyje „Kempinsky“. Džemperį užsimaukšlinęs į Naujamiesčio menų fabriką įėjo tiesiog pro pagrindines duris, tarsi eilinis koncerto svečias.

Trijulė į sceną lipo beveik numatytu laiku – apie 22.50. Kol Tricky kolegos skambino pirmuosius du gabalus, sau leido surūkyti pirmąją cigaretę atsukdamas publikai nugarą. Toks jo savotiškas elgesys bent dar du kartus pasikartojo ir šiek tiek vėliau. Šiame ture talkinantys padėjėjai rūpinosi brito savotiška sauga, išbėgdami patvarkyti nuo nevaldomų jo judesių krentančių ant žemės mikrofonų. O kur dar viso pasirodymo metu keistai tampomas džemperis, o vėliau ir
maikonas, greiti vienos rankos mojavimai į viršų, ar beprotiškas galvos kratimas, tarsi Tricky būtų apsvaigęs ar apimtas traukulių priepuolio. Būtent, penktadienio vakarą labiau įsiminė toks keistuoliškas 48-mečio Tricky elgesys scenoje nei pati muzika.

Muzika, jos atlikimas, turinys po koncerto nulėmė dalies susirinkusiųjų nuaidėjusią nepasitenkinimo audrą. Žinant, jog šiuo metu Tricky su dar dviems bičiukais pristatinėja šių metų sausį išleistą albumą „Skilled Mechanics“, jo įrašai nuteikė tikrai pozityviai, nes išlaikomas trip-hop skambesys, Adrian muzikos atlikimo stilius – šnabždėjimas, ganėtinai rami nuotaika. Tačiau gyvai girdint atlikimą ir visą paruoštą programą tenka nusivilti, nes pasirodymas truko, atmetus pertrauką, ko gero, apie valandą. Nepasiteisino Tricky epizodiškas repavimas-dainavimas, leidžiama fonograma, kurioje skamba moters balsas, ar paties kolegų atliekamos dainos.

Pagrinde atlikti naujausio albumo „Skilled Mechanics“ kūriniai. Tačiau iš viso sugroto kūrinių sąrašo verta išskirti tik šiuos įrašus, kaip „Parenthesis“, „Sun Down“, „Palestine Girl“, „Hero“, „Boy“, „Beijing to Berlin“, kurie dvelkė sena-gera trip-hop dvasia, sukėlė savotiškos publikos euforijos, galvų kratymo, ar ritmiško lingavimo į vieną ar kitą šoną. Naujame albume taip pat galima rasti kūrinį „Bother“ (grupės „Stone Sour“ įrašas). Tricky užtraukus cigaretę, dainavimo imasi jo kolega, tačiau kiek liūdnokai skambėjęs koveris sužavi tikrai ne visus.

Mėgstantiems trip hop muzikos stilių, tokias grupes, kaip „Massive Attack“ ar „Portished“, taip pat privalote gyvai pamatyti ir išgirst savotišką šio stiliaus legendą – Tricky. Žinoma, geriausi šio brito muzikinės karjeros laikai jau praeityje, kas dabar aiškiai atsispindi ne tik scenoje, bet ir kūryboje, tačiau nurašyti šio bičiuko dar nereikėtų. Išaus dar jo sugrįžimo su trenksmu diena. Bet šį kartą tenka suprasti ir palaikyti „Lofte“ buvusių žmonių nusivylimą, jog už 30 eurų bilietus tikiesi tikrai ne fonogramos ir valandos trukmės pasirodymo. Stiprybės organizatoriams, lai Tricky bus geras spyris judėti toliau ir netolimoj ateity nustebinti Vilniaus publiką stogą raunančiais koncertais!

Koncerte lankėsi ir vertino Eligijus Zaburas, fotografavo Mantas Daleckis.


   

Facebook comments