RENGINIO RECENZIJA | Kylie Minogue meilė Lietuvai liko be atsako

Spalio 31-osios vakarą, gausiai susirinkusių žmonių būrys į Žalgirio areną skubėjo turėdami tik vieną vienintelį tikslą – pamatyti ir išgirsti australų kilmės divą, nuostabaus balso savininkę Kylie Minogue. Susidomėjimas koncertu tikrai buvo nemažas – jau apšildančios grupės metu buvo galima pastebėti, kaip sparčiai pildosi tiek sėdima, tiek stovima zonos. Vis dėlto, žmonių kiekybė nebūtinai reiškia kokybę. Užteko apžiūrėti žmones sėdinčius Žalgirio arenos kavinėje, stovinčius prie atributikos ar lūkuriuojančius prie scenos kad suprastum, jog ne visi pataikė ten, kur reikėjo. Merginos, demonstruojančios aukštakulnius, tinkančius tik kartą praeiti podiumu, solidaus amžiaus poniutės, plaukus laku supurškusios taip, kad atsitrenkus į tokią šukuoseną galėtum susižeisti bei, žinoma, porelės, klaidingai manančios, kad savo meilę tiesiog būtina ir privaloma aistringai reikšti būtent koncerto metu. Vis dėlto, didžioji publikos dalis - tie, į kuriuos žmonės kreipdavosi "jūs" dar tada, kai Kylie leido savo pirmuosius hitus. Ir visa tai – su keliomis paauglių, mažų vaikų ar tiesiog ramių pavienių stebėtojų priemaišomis. Bet apie tai – šiek tiek vėliau. Pakalbėkim apie muziką.

Nors buvo tikimybė, jog Kylie apšildys lietuviškosios muzikos padangės žvaigždės, vis dėlto, nei vienam lietuviui tokia garbė suteikta nebuvo. Žalgirio arenai išjudinti buvo parinkti du didžėjai ir prodiuseriai „Third Party“. Vis dėlto, veikiausiai tai nebuvo pats geriausias pasirinkimas. Kad ir kokių žinomų hitų remix‘us begrotų, „Third Party“, du jauni vyrukai, stovintys vidury scenos ir apšviesti kuklia šviesele, nesugebėjo išjudinti sumedėjusių Kylie gerbėjų kojų ir rankų. Kukliai linguodama ir retkarčiais paplodama, apšildančiąją grupę publika išlydėjo taip apatiškai, jog trumpam pasirodė, kad ne visi suprato, jog tai ir buvo garsūs didžėjai iš Didžiosios Britanijos, turėję priversti visus įkaisti ir dar džiaugsmingiau laukti šio vakaro kaltininkės Kylie Minogue. Mano spėjimą tik patvirtino grupelė jaunų merginų, kurios, maždaug penkiolikai minučių užgesus šviesoms stebėjo per didelius ekranus rodomus Kylie klipus ir stebėjosi: „Galbūt čia ir yra tas apšildymas?“. Širdis neleido merginoms pranešti, jog jos, visą laiką prastovėjo ir praplepėjo net nepastebėjusios, kad scenoje prakaitą liejo „Third Party“.

Žmonėms aplink mane pradėjus nerimauti, prarasti kantrybę ir ištuštinti atsineštų gėrimų stiklines, po devintos valandos praėjus septynioms minutėms šviesos pagaliau užgeso ir koncertas prasidėjo įspūdinga ir kvapą gniaužiančia lietaus projekcija. Pirmiausia Kylie pamatėme ekrane, koketiškai bučiuojančią langą ir primenančią, kad susirinkome į „Kiss Me Once“ turo koncertą ir tik vėliau ji pati pasirodė scenoje. Žavinga, jaunatviška, ryškiai raudonai apsirengusi (prie jos kostiumų spalvų buvo derinami netgi mikrofonai) ir lydima šokėjų bei ryškiaspalvių ir akį traukiančių projekcijų. Jau nuo pirmųjų „Les Sex“ akordų buvo aišku, kad paprasta mirtingojo akis nesugebės aprėpti viso grožio, kurio buvo pilna scena.

Akį viso koncerto metu traukė tiek pati Kylie, nuostabią ir pavydėtiną figūrą pabrėždama geriausių mados namų kurtais kostiumais, tiek, rodos, jokių kaulų neturintys „elastingi“ šokėjai, judantys sutartinai ir sinchroniškai, tiek įspūdingos kiekvienai dainai pritaikytos projekcijos. Pastarosios keitėsi ir puikiai tiko kiekvienam kūriniui – gerbėjai galėjo akis paganyti į dar visiškai jaunutės Kylie atvaizdus, į Salvadoro Dali kūrybą primenančius laikrodžius, Andy Warhol‘o pop art stiliaus stilizuotą Kylie veidą ir panašiai. Vis dėlto, stebint ant scenos vykstančią spalvų, kostiumų, bei pačių geriausių šviesų ir vaizdo efektų fiestą, susidarė įspūdis, jog palikus Kylie ant scenos vienut vienutėlę, ši atlikėja, kad ir kokia žavinga bebūtų, įspūdį paliktų nebent labai abejotiną.

Nors klaidų šou kūrimo prasme nebuvo padaryta, o visą koncertą buvo neįtikėtinai malonu žiūrėti ir klausyti, buvo akivaizdu, jog kūrinių sąrašas galėtų būti ir geresnis. Publika pakankamai aiškiai parodė, kad čia susirinko ne tam, kad klausytų naujųjų Kylie kūrinių ir didžioji klausytojų dalis veikiausiai būtų buvusi kur kas laimingesnė, jei būtų atsidūrusi „Kylie Minogue Greatest Hits“ koncerte. Tokios dainos kaip „Spinning Around“, „Can‘t Get You Out Of My Head“, „Kids“ „I Should Be So Lucky“ ar vos trumpa ištrauka „In Your Eyes“ buvo publikos priimtos kur kas šilčiau, audringiau ir džiugiau nei mažiau žinomos „Sexercize“, „The Loco Motion“ ar turo „bendravardė“ „Kiss Me Once“. Kad ir kaip Kylie stengėsi, ji publikos niekaip nesugebėjo priversti dainuoti naująsias dainas.

Kad ir koks puikus, stilistiškai nepriekaištingas ir akį traukiantis koncertas buvo, Kylie, jei galėtų rinktis, veikiausiai į Lietuvą dėl klausytojų nesugrįžtų. Moteris, ant scenos stovinti jau kelis dešimtmečius, atrodė kur kas laimingesnė matydama publiką, nei publika ją. Bėgiodama ir šypsodamasi tarsi būtų kylanti žvaigždutė, negalinti patikėti savo sėkme, Kylie spindėjo meile savo klausytojams, šiluma ir nesuvaidintu noru būti ten, kur yra. Vis dėlto, sustingusi ir sunkiai išjudinama publika veikiausiai užgesino bet kokią Kylie meilės ugnį Lietuvai.

Koncerte lankėsi ir vertino Patricija Tilvikaitė

Kylie Minogue gerbėjų įamžintos koncerto akimirkos:


   

Facebook comments