RENGINIO RECENZIJA | Paskutinis „Simple Plan“ skambutis Vilniuje – taip, jie vis dar egzistuoja! (+ FOTO GALERIJA)

Itin karštą birželio 1-ąją Lietuvoje pirmą koncertavo punk-pop pažibos „Simple Plan“. Vilniaus „Forum Palace“ buvo surengtas paskutinysis grupės Europinio turo koncertas. Kanadiečiai išgarsėjo dar 2002 m. išleisdami pirmąjį studijinį albumą „No Pads, No Helmets...Just Balls“, vėliau sekė kiti didelio populiarumo sulaukę įrašai, dėl kurių iš proto ėjo ne vienas to meto paauglys. „Simple Plan“ lygiavosi su panašaus stiliaus grupėmis, kaip kad „Blink 182“, „The Used“, „Sum 41“. Šiandien pop-punk žanrui apmirus, išgyvenant sunkiausius laikus, „Simple Plan“ vis dar groja originalia sudėtimi, dar šių metų vasarį išleido naujausią albumą „Taking One for the Team“. Visgi realybė yra karti, nauja grupės muzika nebesugrąžins jų į 2002 metus, to meto paaugliai užaugo ir išaugo iš šios muzikos, o naujoji karta ne ką geresnė grupės atžvilgiu.

Į Vilnių kanadiečiai atsivežė po Baltijos šalis kartu su jais turuojančius suomius „Black Channel“. Jaunieji suomiai ėmėsi „apšildyti“ susirinkusią ganėtinai menką auditoriją apie pusė aštuonių vakaro. Stebėtinai, bet „Black Channel“ grojantys pačia lengviausia hardcore stiliaus forma sugebėjo užvesti susirinkusiuosius išties energingai. Nors ir abejotina grupės sėkmė ateityje, tačiau tą vakarą šypseną kelianti jų atliekama muzikos mišrainė atidavė tai ko publikai ir reikėjo prieš vakaro žvaigždžių pasirodymą – „apšildė“ visu 100 procentu. „Black Channel“ savo apie pusę valandos trukusį koncertą užbaigė atlikdami Ed Sheeran kūrinio „Don‘t“ koverį.

Apie 21-ą valandą pagaliau į sceną įšoka „Simple Plan“ vyrukai. Čia tik kelių šimtų žmonių auditorijai grojantys kanadiečiai ne ką mažiau linksminosi nei koncertus rengiant prieš tūkstantines minias ar dar punk-pop populiarumo eroje groję ir pilnoms arenoms. Tiesa, Europoje, o tuo labiau Lietuvoje, punk pop muzikos žanras niekad nebuvo toks populiarus, kaip kad JAV ir Kanadoje. Todėl nenuostabu, jog susirinko tik tiek grupės gerbėjų ar nostalgiją tiems laikams menančių žmonių. Grupė pavėlavo tik šiek tiek daugiau nei dešimt metų.

„Simple Plan“ surengė kuo tikriausią vakarėlį – turo Europoje pabaigą paminėjo užtikrintai – šaudė konfeti ir skraidė pripučiami vasariški kamuoliai. Atlikta apie dvidešimt kūrinių: nuo senų, žinomų to laikmečio hitų, kaip kad „Welcome To My Life“, „I‘m Just A Kid“, „Perfect World“, „Jump“ iki naujesnių – „Singing in the Rain“, „Summer Paradise“, „Farewell“. Nors kanadiečių tekstai itin lengvi ir lėkšti, bet dėl to jų niekad nesmerkė gerbėjai. Šį vakarą „Forum Palace“ susirinkusi publika traukė kiekvieną dainą kartu su grupės vokalistu Pierrie Bouvier. „Simple Plan“ kaip paskutiniame turo koncerte šokinėjo, bėgiojo, spindėjo dideliu pozityvumu, jokio tokiuose koncertuose dažniausiai jaučiamo nuovargio.

Publika – turbūt didžiausią šypseną kėlusi to vakaro detalė. Grupės nariams jau netoli keturiasdešimties, tais 2002 m. jų klausė to meto paaugliai, tikėjau, kad ir susirinks nostalgiją jiems jaučiantys jau dvidešimtmečiai ir daugiau, tačiau jų buvo tik vienas kitas. Tarp kelių šimtų susirinkusiųjų dominavo ką tik mokyklą pabaigę abiturientai, kuriems šis koncertas buvo tarsi paskutinio skambučio vakarėlis ir dalis 15-16-likinių. Na, nenuostabu, jei jiems ir kitiems šis vakaras įsimins, kaip kad pirmasis ar tiesiog geriausias jų koncertas ever.

„Simple Plan“ reikėjo sustoti dar 2008-aisiais išleidus albumą tokiu pačiu pavadinimu. Punk-pop mirė! Punk-pop išsisėmė! Nebeturi ši muzika jokios išliekamosios vertės, gal ir apskritai ji to neturėjo. „Simple Plan“ kiekvienas naujas albumas, kaip kiekviena nauja „Amerikietiško pyrago“ filmo dalis, nepaisant vis dar energingų, šiltų, daug smegenų nereikalaujančių koncertų.

Ar dar kada Lietuvoje sulauksime punk-pop atstovų? Panašu, kad ne. Tačiau nėra ko liūdėti, šių dienų populiarioji muzika turi daugiau ką parodyti, daugiau emocijų, daugiau tikrų gerbėjų. Beje, šiais laikais „Facebook“ profilių like skaičius nieko jau nebesako, 9 mln. patinka paspaudimų gali reikšti tik 200 auditorijos, tiek pat kiek 5 tūkst. like turinti/is grupė ar atlikėjas.

Renginyje lankėsi, vertino Eligijus Zaburas ir fotografavo Mantas Daleckis


   

Facebook comments