Renginio recenzija | Rufus Wainwright Vilniuje – keistas, bet šarmingas

Rufus Wainwright – dviprasmiškas atlikėjas Lietuvos publikai. Kiek daugiau ir plačiau muzika besidomintys pseudo muzikologai (įskaitant straipsnio autorių) plojo katučių, kai sužinojo, kad charizmatiškasis Rufusas, vienas talentingiausių šių dienų kompozitorių, atvyksta į Vilnių. Kita, didžioji pusė reagavo vienareikšmiškai – „Kas toks???“. Ir nepaisant to, Kongresų rūmai buvo pilnai užpildyti.

Rufus Wainwright šio turo metu pristato savo geriausių dainų albumą „Vibrate“ ir susirinkę gerbėjai daugiausiai tikėjosi išgirsti pačias žinomiausias atlikėjo dainas. Ir išgirdo, tačiau ne tokiame amplua, kokiame tikėjosi. Rufusas ant scenos buvo vienas su fortepijonu ir gitara. Tad ir dainų aranžuotės skambėjo kiek kitaip. Nors, tiesą pasakius, tai nebuvo prastas sprendimas, nes Rufusas turėjo daugiau galimybių improvizacijai ir jis tai puikiai išnaudojo.

Koncertą pradėjo Wainwrighto sesuo Lucy, kurios muzika, švelniai tariant, nuobodi ir vienoda. Tačiau apšildyti publiką ji sugebėjo. Tai padarė savo nuoširdžiu bendravimu ir juokeliais apie krepšinį. Visas jos pasirodymas, įskaitant dainas ir kalbas, man taip ir liko dviprasmiškas. Lyg ir smagiai ji ten viską darė, bet lyg ir pritrūko profesionalumo.

Po trumpos pertraukos pasirodęs Rufus Wainwright sugrojo 21 dainą iš įvairiausių savo karjeros laikotarpių, o bendraudamas nepasižymėjo politkorektiškais pareiškimais. Kas yra gerai. Nors Rufusas tikrai sugrojo labai kokybiškai, išlaikė dėmesį visą koncertą, mane labiau domino savotiškas Rufuso elgesys ant scenos. Iš dalies jis man priminė mūsų Saulių Prusaitį, kai jo unikali ekspresija kartais atrodo keistai. Rufusas taip pat pasižymėjo tik jam būdingu elgesiu, kuris kartais išspausdavo šypseną.

Koncertas buvo pavykęs, gavau ne daugiau ir ne mažiau nei tikėjausi. Tačiau antrą kartą vien Rufuso Wainwrighto pamatyti nežinau ar norėčiau. Norėtųsi išgirsti ir visą grupę. Bet belieka džiaugtis, kad tokio kalibro atlikėjai, kurie, galimas daiktas, ir tėra žinomi tai 800 Lietuvos klausytojų auditorijai, telpančiai Kongreso rūmuose, jau užsuka ir pas mus.

Deividas Budginas   

Facebook comments