Renginio recenzija | Sarah Brightman publikai dovanojo įspūdingas vaizdo projekcijas bei nepamirštamą balsą (+ nuotraukų galerija)

Šeštadienio vakaras Kauno „Žalgirio“ arenoje nebuvo eilinis. Ten, į Lietuvą grįžusi kone po dešimties metų pertraukos, koncertavo garsioji britų atlikėja Sarah Brightman. Dainininkė publikai ne tik pristatė savo naujojo albumo, įprasminančio jos kelionę į Tarptautinę kosminę stotį, kuriai pradės ruoštis jau po koncertinio turo, „Dreamchaser“ dainas, bet ir priminė savo neišdildomą indėlį į pasaulio muzikos lobyną, atlikdama bene kiekvienam žinomas dainas „Time To Say Goodbye” ar ariją iš miuziklo “Operos fantomas”, kurio vokalo partijos buvo parašytos būtent jai.

Pasirodymą garsusis sopranos pradėjo kūriniu „Angel“, iškilusi ant judančios konstrukcijos. Sarah Brightman ant pakylos švytėjo tarsi tikra scenos karalienė - to nepastebėti neleido ir karūna ant atlikėjos galvos.

Tikėtis, kad Sarah Brightman į sceną žengs apsiginklavusi tik balsu - nors tai ir nėra blogas variantas, žinant, koks įstabus ir įsimintinas jis yra, buvo mažų mažiausiai naivu. Taip, šį kartą atlikėja nedarė akrobatinių triukų, tačiau vienu didžiausių vakaro akcentu tapo itin aukštos raiškos LED ekranas, leidęs vaizdo projekcijomis sukurti ypatingą atmosferą. Koncerto metu tarpus tarp dainų arba pačius pasirodymus pagyvindavo ir dvi šokėjos.

Du kūrinius - „Canto della Terra“ ir garsiąją ariją iš „Operos fantomo” - dainininkė atliko kartu su šveicaru Erkan Aki. Pastarojo metu ekrane žiūrovai išvydo pilį, paskendusią raudonose šviesose. Buvo akivaizdu, kad tai - vienas iš labiausiai publikos lauktų kūrinių.

Koncerto metu džiugino ne tik aukštos rezoliucijos vaizdo projekcijos, šokėjos, angeliškas atlikėjos balsas, bet ir muzikantai, didžiąją dalį laiko, skendėję prieblandoje. Kai scenoje tokio ryškumo žvaigždė dažnai sunku stebėti, kas vyksta aplink ją, tačiau šis atvejis buvo išimtinis - žiūrėti norėjosi ir į trypiančius, linguojančius bei visokeriopai įsijautusius muzikantus.

Atlikėja nesisvaidė skambiomis frazėmis apie nuostabiausią publiką ir nedemonstravo lietuvių kalbos žinių - apskritai, su publika bendravo mažai. Tačiau barjero tarp žiūrovų ir dainininkės nesijautė - žmonės negailėjo plojimų, pabaigoje griausmingai kvietė bisui, kurio metu Sarah Brightman atėjusiems padovanojo dar dvi dainas.

Jei kam prieš koncertą dar kilo klausimų, kodėl ši atlikėja tituluojama vienu įstabiausių, o gal ir pačiu įstabiausiu pasaulio sopranu, po pasirodymo į šiuos klausimus turėjo būti atsakyta. Tiems, kurie nesuspėjo, nenugirdo, neturėjo laiko ar dėl kitų priežasčių šeštadienio vakarą leido ne Kauno „Žalgirio” arenoje, belieka tikėtis, kad šį kartą dainininkė, nors ir nieko nežadėjo, į Lietuvą grįš greičiau nei po pastarojo apsilankymo.

Fausta Marija Leščiauskaitė

Renginio akimirkos - Martyno Siruso nuotraukose:   

Facebook comments