RENGINIO RECENZIJA | Viliojančiai makabriški ir abejingų nepaliekantys „In This Moment‟ (+ FOTO GALERIJA)

Dauguma koncertų Lietuvoje vyksta specialiai tam pastatytose arenose ar bent jau apie 1000 žmonių talpinančiuose klubuose. O ar įsivaizduojate pakankamai prasimušusios užsienio grupės pasirodymą... universiteto patalpose? Būtent tokioje netradicinėje vietoje pirmąją kalendorinio pavasario dieną Leedse (Jungtinė Karalystė) pasirodė sparčiai populiarėjanti JAV alternatyviojo/gotikinio metalo grupė „In This Moment‟.

Priešingai nei Lietuvoje, kur dažniausiai pasitenkinama viena apšildančia grupe, Anglijoje net ir sąlyginai nedaug žmonių sutraukiančiuose koncertuose prieš pagrindines vakaro žvaigždes savo programą pristato dvi menkiau žinomos grupės.

Pirmieji į sceną žengė itin originaliai atrodantys „Starset‟. Visi grupės nariai, išskyrus vokalistą, pasirodymo metu grojo su skafandrais ant galvų ir labiau priminė astronautų bei narų hibridus nei muzikantus. Kita vertus, reikia pripažinti, kad toks netradicinis sprendimas privertė iš karto prikaustyti dėmesį. Nepaisant to, kad tiek per jų, tiek per antrosios apšildančios grupės pasirodymus garsas nebuvo tinkamai sureguliuotas (praktiškai nesigirdėjo vokalistų), "Starset" grojama muzika paliko ganėtinai teigiamą įspūdį. Ypač maloniai stebino ryškiai juntamą energijos perteklių turintis būgnininkas, iš savo partijų ne tik išspaudęs viską, ką tik įmanoma išspausti, bet ir kartas nuo karto parodydavęs keletą žongliravimo lazdelėmis triukų bei vieno kūrinio pradžioje netgi imitavęs grojimą rankomis. Ir nors koncerto metu dėl kelių objektyvių priežasčių grupės muzika skambėjo panašiai į metalcore stilių, studijiniai grupės įrašai daug labiau primena alternatyvų roką, o debiutinis kolektyvo albumas pagrįstai ir pelnytai yra lyginamas su tokių grupių kaip „Skillet‟ ar net „Breaking Benjamin‟ darbais.

Po malonaus pirmojo siurprizo nuotaika kiek subjuro klausantis antrosios apšildančios grupės. Sutikime, jau vien pavadinimas „Fearless Vampire Killers‟ (net jei jie grotų gerai, turbūt jausčiau kažkokią svetimą gėdą kas kartą kam nors sakydamas, jog man patinka grupė tokiu tragikomišku pavadinimu) tiesiog šaukte šaukia, kad pačiu geriausiu atveju galima tikėtis grupės vėlai bręstančių paauglių, bandančių groti kažką panašaus į kokius per „Youtube‟ matytus metalcore „dievaičius‟. Deja, nebuvo nė tiek. Grojama muzika - primityvus pop rokas, kurį bandoma pateikti kaip punk ar net gotikinį roką. Negana to, taip ir likau nesupratęs, kuris grupės narys iš tiesų yra pagrindinis vokalistas, o kuris - gitaristas, kadangi po pusės pasirodymo jie paprasčiausiai apsikeitė vietomis ir rolėmis.

„In This Moment‟ savo apie valandą trukusio pasirodymo metu sugrojo vos apie 10 dainų, tačiau per jas parodė ir padarė tiek, kad viso to daugumai kitų muzikantų užtektų bent 3-4 skirtingiems koncertams. Pirmiausia vertėtų paminėti, jog savo naujausiu hitu „Sick Like Me‟ pradėjusi grupė ant scenos praktiškai atkūrė visą šiam kūriniu sukurtą vaizdo klipą - ta pati apranga, tie patys judesiai, tos pačios dekoracijos. Trūko tik vonios, bet net ir be to tikslumas buvo įspūdingas turint omenyje ribotą scenos plotą. Penkias pirmąsias dainas vokalistė Maria Brink atliko vis kitokia apranga ir po kiekvienos dainos eidavo į užkulisus persirengti. „Sex Metal Barbie‟ pasirodymo metu Maria užlipo ant pakilos (panašios į naudojamas įvairiose konferencijose), kurią (kitaip dekoruotą) savo koncertuose labai mėgsta naudoti ir Marilyn Mansonas, o „Big Bad Wolf‟ apskritai buvo atliekama narve guminėmis grotomis. Per visą koncertą Maria spėjo pabūti ne tik jau minėta barbe, medicinos sesele, gaisrininke ar juodąja našle, bet ir dainuoti su ant nugaros pritvirtintais sparnais bei įspūdingu juodu apsiaustu. Vienas kūrinys buvo skirtas tik insrumentalistams, trumpą savo solo atliko būgnininkas, o vieną dainą tai nusisukdama nuo publikos šonu, tai vėl atsigręždama Maria atliko be likusių narių tiesiog sėdėdama ant kėdės, itin kontrastingai visam likusiam iš daugybės efektingų šou elementų susidėjusiam pasirodymui.

Jokių pretenzijų sugalvoti neišeina ir atlikimui. Nors ypatingų lūkesčius viršijusių siurprizų ir nepateikė, gitaristai (kurie neįsižiūrėjus atidžiau gali atrodyti kaip broliai - panašus ūgis ir kūno sudėjimas, vienodas grimas ir vienodos šukuosenos - dredai), apatinę veido dalį kauke dengiantis bosistas ir grėsminga išvaizda nuo kolegų neatsilikti bandantis būgnininkas savo partijas atliko beveik nepriekaištingai. Puikiai atrodė ir dar vienas grupės pasitelktas koziris - šokėjos. Albumų „Blood‟ ir „Black Widow‟ singlų vaizdo klipuose matomos merginos savo darbą atlieka preciziškai tiksliai savo judesiais ir taip jau beveik tobulą pasirodymą pagerina dar labiau. Apie Maria Brink talentą galima būtų parašyti atskirą straipsnį, bet šį kartą pabrėšiu tik tiek, kad ji yra bene daugiausiai ant scenos dirbanti roko/metalo vokalistė pasaulyje.

„In This Moment‟ sukūrė neabejotinai geriausią mano matytą šou kalbant apie koncertus vykstančius nedidelėse arenose, kur techninės galimybės yra pakankamai ribotos. Ir net bendrame kontekste savo įtaigumu, profesionalumu ir sceninio spektaklio kokybe šis pasirodymas tarp mano matytų turbūt nusileistų tik „Rammstein‟. „In This Moment‟ yra nuostabi grupė, pasiruošusi padaryti viską, ko iš jos tikitės. Ir dar daugiau. Kad sugrįžtumėt vėl ir kad ilgam papildytumėte jų vis gausėjančias fanų gretas. Jie to verti.

Lankėsi, fotografavo ir vertino Vilius Andriulionis


   

Facebook comments