RIAA toliau kovoja su muzikos piratavimu

Amerikos muzikinių įrašų industrijos asociacija (RIAA), kuri rūpinasi atlikėjų teisėmis ir muzikos piratavimo mažinimu, iškėlė bylas dar 531 asmeniui dėl neteisėto muzikos įrašų platinimo internete. Sausio mėnesį buvo “pagauti“ 532 tokie asmenys. Šį kartą bylos buvo iškeltos naudojantis taip vadinama “John Doe“ metodika, kurią teko panaudoti po to, kai teismas uždraudė RIAA aiškintis žmonių, neteisėtai platinusių muziką, vardus bei pavardes. Po teismo sprendimo, asociacija pasiliko teisę savo bylose naudoti tik tų žmonių IP (Internet Protocol) adresus, kurie buvo paminėti penkiuose naujuose ieškiniuose, iškeltuose "piratams" Orlande, Atlantoje, Trentone, Niudžersyje ir Filadelfijoje.

"Mes siunčiame pasauliui aiškią žinią, kad muzikos siuntimasis iš peer-to-peer internetinių tinklų (pvz. per Kazaa programą) be leidimo yra nelegalus dalykas," sakė RIAA prezidentas Cary Sherman'as. "Tai gali turėti labai skaudžių pasekmių tolesniam pačios muzikos kūrybingumo vystymuisi."

Po RIAA sparnu yra tokios kompanijos, kaip Warner Music Group, Universal Music Group, EMI ir Sony Music Group. Pagal asociacijos duomenis, kiekvieną mėnesį iš interneto parsisiunčiama beveik po 3 milijardus įrašų.


   

Facebook comments