Rudenį bus išleistas trečiasis anykštėnų „Dissimulation“ albumas

Vienintelio Lietuvoje juodojo cirko artistai, dar žinomi kaip grupė Dissimulation, balandžio viduryje pabaigė darbus prie savo trečiojo ilgagrojo albumo, kuris tradiciškai buvo įamžintas kone mitologinėje „Phoenix“ studijoje netoli Rygos. Kartu su garso genijumi Gintu Lundbergu praleidę vos vienuolika bemiegių ir chaotiškų parų, lietuviškieji niūriojo metalo titanai sugebėjo išspausti iš savęs visą neigiamą [anti]kultūrinį sluoksnį, susikaupusį per prabėgusius metus nuo pastarojo disko „Prakeikimas“, kuris pasirodė 2005-ųjų pabaigoje.

Su grupe susiję asmenys, jau spėję perklausyti aštuonias tulžingas nebūties giesmes, paskubėjo įvardinti „Atiduokit Mirusius“ kaip įspūdingiausią programą, kada nors sukurtą po Dissimulation ženklu. Tenka pripažinti, jog šiame teiginyje yra svari dalis tiesos. Pamišėliški gitaros rifai skamba piktai ir niekinančiai, itin sustiprėjęs vokalas siekia ten, kur anksčiau net nedrįsta skverbtis, tačiau nihilistiškas albumas yra ir gan žaismingas – pirmiausiai dėl lakoniškai koncentruotų, atskalūniškų dainų tekstų. Albume vyrauja vartotojiškos kultūros niekinimo idėja: žmonija nebeturi vertybių, žmonija parsidavusi kaip šliundra, ji veda save į susinaikinimą. „Atiduokit Mirusius“, ko gero, pats metaforiškiausias albumas visoje Dissimulation diskografijoje - pilnas negatyvaus simbolizmo, susinaikinimo vizijų, žmonijos tuštumos.

Jūs kviečiami akistaton su mirštančiu pasauliu. Pagiežingon akistaton, nes žmonija - ant pražūties slenksčio, tad... „sveiki atvykę į pasaulio cirką“.

Sunkiosios muzikos leidykla „Ledo Takas“ ketina išleisti „Atiduokit Mirusius“ albumą kompaktinės plokštelės pavidalu šį rudenį. Oficiali pasaulinė disko premjera numatyta spalio 6-tąjai, tuo tarpu tikėtina, jog Lietuvoje albumą bus galima įsigyti jau rugsėjo mėnesį.


   

Facebook comments