Rufusas Wainwrightas: „Tai nėra superhitai. Tai yra geriausia ką aš sukūriau“

Rufusas Wainwrightas yra vienas talentingiausių šių dienų kompozitorių ir vienas geriausių pasaulio vokalistų. „Jis – išskirtinai originalus dainų kūrėjas“,.- rašo „The New York Times“ Pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis Amerikos dainininkas kovo 20 dieną Vilniuje surengs išskirtinį koncertą, kurį galės pamatyti tik 800 žiūrovų. Pirmadienį, kovo 3 dieną, Europoje išleidžiamas dešimtasis, šios išskirtinės asmenybės, albumas pavadinimu: „Vibrate: The Best Of“.

Tai pirmasis atlikėjo geriausių dainų albumas. „Keista, kad taip ilgai užtrukau. Iš naujo atlikdamas dainas supratau, kad jos įgauna naują prasmę. Man pačiam tai buvo labai maloni patirtis“, - apie albumą kalba atlikėjas.

Kaip pasakė pats Robbie Williamsas: „Rufusas - talentas, kuriuo aš pats norėčiau pavirsti. Jis yra parašęs vienas geriausių dainų per pastaruosius 15 metų”, tad nenuostabu, kad albumas dar iki savo oficialaus išleidimo sulaukė labai daug dėmesio.

Šiame albume Rufusas nepabūgo būti „visoks“. Jame susipina jo polinkis į poeziją ir gilius, metaforiškus tekstus. Kai kurios dainos - pop muzika. Taip pat jis atskleidžia ir nuostabius vokalinius sugebėjimus. Jo balsas skamba angeliškai.

Kritikai teigia, kad jo karjeros bruožas - dvilypiškumas. Rufusas – ypatingai apdovanotas: jo dainų tekstai gali būti šmaikštūs ir lyriški, tinkami pop muzikai, o vokaliniai sugebėjimai tinkami operos didybei. Viename interviu Rufusas tai komentavo: „Iš vienos pusės, aš turiu energijos ir užsidegimo užvaldyti pasaulį, „užsikalti“ daug pinigų ir visa kita... tačiau aš užsidegęs dėl visiškai priešingos veiklos. Visada laviruoju tarp šių polių“.

Albume net 18 dainų. Visos dainos puikiai atskleidžia jautrią ir romantišką autoriaus asmenybę. Pats atlikėjas pripažįsta, kad neturi superhitų, tačiau šiame albume sudėta tai, ką sukūrė geriausia. Ir jis visiškai teisus, nes jo muzika tikrai nėra masėms. Ji eklektiška ir išbaigta, skirta išlavintam skoniui.

„Visos dainos, kurios yra šiame albume, parinktos iš įvairių mano gyvenimo etapų. Dainose atsispindi ne tik mano vidiniai išgyvenimai, bet ir kai kurie pasaulį sukrėtę įvykiai“, - dainų parinkimą komentuoja dainininkas.

Tikriems daininko kūrybos megėjams išleidžiamas ir papildomas diskas, kuriame dar 16 atlikėjo dainų ir ne tik. Į papildomą albumą įtraukti jo garso takeliai parašyti filmams, gyvų pasirodymų įrašai, o taip pat - interviu.

„Man jau 40 metų. Aš netekau motinos, susilaukiau dukters, parašiau operą, aš vedęs... tad kaip ir viskas sutvarkyta. Šis albumas puikus būdas peržvelgti tai, kas jau padaryta ir planuoti naujus darbus“ – komentuoja dainininkas.

Kartu su albumo pasirodymu planuojamas ir koncertų turas. Iš viso planuojama surengti tik 23 pasirodymus rinktinei publikai. Koncertai rengiami ypatingai mažose salėse, kuriose Rufusas gali atskleisti visas savo balso galimybes ir sukurti nepaprastą muzikos šventę klausytojams. Net Niujorke, kuriame jis labai populiarus, rengiamas tik vienas koncertas, maksimaliai 1500 žiūrovų, talpinančioje salėje.

Ar po šio albumo išleidimo Rufusas Wainwrightas taps pasauline superžvaigžde? Greičiausiai ne. Tačiau, matyt, jis niekada neturėjo ir neturės tokio tikslo. Jis kuria muzika tiems, kurie ją supranta ir vertina. Tai mišinys iš to ką geriausia galima rasti poezijoje, pop muzikoje ir operoje.

Vieni sako, kad jo muzika snobams. Kiti, kad jo kūryba tik muzikinį išsilavinimą turintiems ir suprantatiems muziką klausytojams. Geriausia likti per vidurį ir įsiklausyti, nes jo talentas neginčijamas.

Bilietai į Rufuso Wainwrighto koncertą Vilniaus kongresų rūmuose platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt. Bilietų kaina – nuo 79 litų.

Rufuso Wainwrighto koncertą rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, šįmet kviečiantis Lietuvos publiką išgirsti legendinio roko dainininko Peterio Gabrielio koncertą, scenos riterio Tomo Joneso, Ukrainos roko lyderių „Okean Elzy“, vieno žymiausių pasaulio džiazo gitaristų Pato Metheny, romantiškosios britų atlikėjos Katie Melua, patrakusios Niujorko grupės „Gogol Bordello“ koncertus ir daugybę kitų renginių.   

Facebook comments