Rygoje vyks Eurovizijos dainų konkursas

Rygoje šeštadienį įvyks kasmetinis Eurovizijos dainų konkursas, suteiksiantis latviams puikią galimybę milijonams žmonių pristatyti savo šalį, kuri prieš 13 metų ištrūko iš komunistinės buvusios SSRS gniaužtų. Šiose dainininkų varžybose, 1974-aisiais išgarsinusiose švedų grupę ABBA, šiemet dalyvaus atlikėjai iš 26 valstybių.

Tikimasi, kad šią jau 48-ąją muzikos ir šokio fiestą, vadinamą kičiniu televizijos spektakliu bei laimingųjų vartais į šlovę, prie televizorių ekranų stebės 100 mln. žiūrovų Europoje ir už jos ribų.

2,35 mln. gyventojų turinti Latvija tikisi didelio tarptautinio dėmesio, kuriuo galėjo mėgautis jos šiaurinė kaimynė Estija, praėjusiais metais rengusi šį konkursą.

"Eurovizija yra puiki proga kitų šalių žmonėms pristatyti Latviją taip, kad šie niekada neužmirštų jos vardo", - sakė šiame renginyje dalyvausianti Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga.

"Sunku įsivaizduoti geresnę progą Latvijai prisistatyti tokiai milžiniškai auditorijai, - užsienio reikalų ministrės Sandros Kalnietės žodžius perdavė jos atstovas spaudai Retas Plesumas.

"Be to, mes rodome savo geriausiąją pusę ir tai yra neįkainojamas Latvijos pristatymas Europoje ir už jos sienų", - mano Latvijos diplomatijos vadovė.

Šis dainų konkursas nemažai atsiėjo Latvijai, kuriai po nepriklausomybės atgavimo 1991 metais ir rengiantis kitais metais tapti Europos Sąjungos nare teko įgyvendinti sunkias ekonomikos reformas.

Eurovizijos organizavimui buvo skirta milžiniška 4,5 mln. latų (23,8 mln. litų) suma; nemažai šių pinigų buvo išleista olimpinio "Skonto" komplekso parengimui šiam dainų konkursui. Du trečdaliai sumos buvo skirti iš valstybės iždo, o likusiuosius skyrė Rygos miesto taryba ir du pagrindiniai rėmėjai.

Dar 4,1 mln. eurų reikėjo Latvijos televizijos techninės įrangos sutvarkymui.

Konkurso spaudos skyriaus vadovė Ingrida Šmitė pranešė, kad tikimasi, jog koncertuose dalyvaus 5 tūkst. svečių iš užsienio. Renginyje akredituoti 1 100 žurnalistų, jo metu dirbs 1 800 aptarnaujančių bei techninių darbuotojų.

"Tai svarbus šansas Latvijai, nes tai puiki galimybė pristatyti save, - sakė I.Šmitė.- Turime nuoširdžiai pripažinti: Latvijoje dar niekada nebuvo surengta transliacija milijonams žiūrovų. Šiandien mums išmušė valanda, kuri prieš metus pranešė pasauliui apie Estiją".

Tačiau šis konkursas ne pristatys Latviją kitų Europos valstybių gyventojams; jis gali turėti didelės reikšmės pačių latvių požiūriui į save prieš rugsėjo 20 dieną vyksiantį referendumą dėl šalies stojimo į Europos Sąjunga. Latvija yra pati euroskeptiškiausia iš dešimties būsimųjų Europos Sąjungos narių.

"Galbūt per šį renginį daug Latvijos gyventojų pajus ir supras, kad Latvijos vieta - Europos šalių bendrijoje", - sakė prezidentė V.Vykė-Freiberga.


   

Facebook comments