Savo naujame albume Sati atskleidžia meilės paslaptį

Po ilgokos pertraukos į popmuzikos pasaulį albumu “Meilės paslaptis” sugrįžta viena įdomiausių Lietuvos atlikėjų – dainininkė Sati. Paskutinis jos albumas “Troškimų medis” buvo išleistas dar 1998 metais, tačiau aktyviai dalyvaudama įvairiuose renginiuose Sati neleido savo vardo užmiršti gerbėjams. Jie ir dabar gerai atsimena įspūdingus unikalaus balso savininkės pasirodymus renginiuose “Pasaulinės klasikos metamorfozės”, “Klasikos diversijos”.

“Viva” komplimentai

Unikalioje akcijoje “Gerklė 2000”, per kurią buvo renkamas stipriausio balso savininkas, Sati pademonstravo tai, ko nesitikėjo daugelis akcijoje dalyvavusių įvarių muzikos žanrų atlikėjų. Nugalėtoja tapusios Sati balso stiprumas siekė net 95,8 decibelo. Turbūt nedaug kas žinojo, kad tuo metu Sati žavėjosi snowboard metal įžymybėmis Guano Apes, buvo įrašiusi panašaus stiliaus dainą „Free Your Soul“ ir savo galingu balsu galėjo pasivaržyti net ir su garsiaisiais rokeriais „plačiagerkliais“.

1993 metais pseudonimu Crazy Violette prasidėjusioje dainininkės karjeroje buvo daug posūkių – keitėsi ne tik jos pačios muzikos suvokimas, bet ir pasaulėžiūra. Popmuzikos dainas keitė susižavėjimas trance, šokių muzika ir Rytų filosofija, vegetarizmu bei Krišna (beje, Sati – dvasinis vardas, o ne pseudonimas).

Sati balsas skamba Sel, Exem, Pompa įrašuose, ji talkino ir Andriui Mamontovui

Ankstesni jos darbai – 1994 pasirodęs “Atiduodu save” (jį atlikėja išleido prisidengusi Crazy Violette pseudonimu), 1997 metų darbas “Absoliuti visuma” bei 1998-aisiais įrašytas “Troškimų medis” sulaukė gerų Lietuvos muzikos gerbėjų ir žinovų įvertinimų. Vokietijoje, kur Sati tekdavo dažnai lankytis, muzikos ekspertai bei didžiausias šios šalies muzikinis kanalas “Viva” taip pat negailėjo gerų žodžių vertindami Klaipėdoje gimusios atlikėjos gabumus.

2001-aisiais Sati sukūrė šeimą, tais pačiais metais pagimdė sūnų Ariją ir pasinėrė į malonius motiniškus rūpesčius. “Tačiau mano širdyje visada buvo, yra ir bus vietos muzikai, - sako priverstinę petrauką turėjusi padaryti Sati. – Net jei kada ir vėl susiklostys situacija, dėl kurios turėsiu pasitraukti nuo scenos ilgesniam laikui, muzikos niekada nepamiršiu”.

Po dviejų metų, 2003-aisiais radijo stočių eteryje nuskambėję kūriniai “Tavyje” bei “Pajausk mane” pranešė apie Sati sugrįžimą. Šios dainos sulaukė tokio pasisekimo, kad radijo stotis “Radiocentras” Sati įtraukė į dainininkių, pretenduojančių tapti geriausia 2003 metų atlikėja, sąrašą.

Dainos – lyg gyvenimas

Įrašinėdama ketvirtąjį albumą Sati studijoje dirbo net su kelias prodiuseriais, kurie nuoširdžią atlikėjos kūrybą padėjo įvilkti į šiuolaikinės šokių muzikos rūbą. “Meilės paslaptyje” įrašyti 8 kūriniai ir trys jų versijos puikiai skamba ir diskotekų aikštelėse, ir intymioje aplinkoje. Juk ne veltui pagrindinė šio albumo tema – meilė. Viena didžiausių staigmenų – pasakiško grožio, moderniai aranžuota lopšinė “Lai nuneš Tave svaja”.

“Dainos – tai lyg gyvenimas. Jomis išreiškiama viskas: dorybė, aistra, nuoširdumas, nuolankumas, išmintis, pyktis, tuštybė, gėris, melas, pavydas”, - mano Sati, kuriai gyvenime teko daug ko patirti. Tačiau dabar svarbiausią vietą jos pasaulyje užima meilė, kurios paslaptį Sati ir pasiryžusi atskleisti savo naujais kūriniais.

Sati apie „Meilės paslapties“ dainas:

“Tavyje”

Visi mes ieškome kažko nepaprasto, tobulo - kas priartintų prie kažko nežemiško visas mūsų viltis ir svajones. Visi norime mylėti ir būti mylimi, ir, kai pagaliau randi tai, ko jau taip seniai ieškojai, visas pasaulis nušvinta kitomis spalvomis. Net norisi išskristi aukštai aukšai, virš debesų, kad tik niekas neatimtų iš Tavęs tai, ko taip laukei ir apie ką taip svajojai.

“Meilė visiems”

Atrodo, visas pasaulis sukasi tik meilės dėka. Apima toks jausmas, jog net ir gėlė be meilės neprasiskleis, ir saulė nepatekės be tos visus mus vienijančios energijos, vadinamos meile. Bet, kaip ir po saulėtos dienos ateina naktis, taip ir po meilės ateina skausmas, kančia. Šiame pasaulyje negali egzistuoti tik blogis arba tik gėris. Todėl kiek įmanoma norisi puoselėti tik gražiausias viltis ir kuo daugiau dalintis su visais savyje sukaupta meile, kurios dėka mūsų širdys plaktų iš vien.

“Noriu jausti meilę”

Šios dainos žodžius sukūriau labai greitai. Nežinau, kodėl taip atsitiko, bet prieš mano akis išdygo meile nusivylusios merginos portretas. Kai prarandi žmogų, į kurį sudėjai visas savo viltis, apninka lūdesys, nusivylimas, ilgesys. Kai man būna lūdna, norisi kažkur pabėgti, užsidaryti. Norisi atsiriboti nuo tų minčių, tačiau juk tai padaryti labai sunku. Mergina nori mylėti - taip, kaip niekada dar nemylėjo. Ji laukia vaikino, kuris tai suprastų, pajaustų meilę, taip, kaip ji tai jaučia. Kūrinio pradžioje mergina lyg ir yra nusivylusi, tačiau pamažu suvokia, kad nereikia sielotis dėl žmogaus, kuris to nevertas. Juk tikra meilė tiek skausmo negali suteikti. Meilė yra amžina, ji tobula. Ir mergina supranta – kad tai tik iliuzinis prisirišimas prie to, ko nėra. Taip ji išsivaduoja iš savo pačios susikurtų spastų ir laukia meilės, pakelsiančios ją virš debesų.

“Tu mano”

Man ši daina yra labai brangi - ją kūriau iš visos širdies. Kiekvienas žodis man primena Krišną – beribį ir labai man brangų. Jį man primena dangus, Krišna suteikia šviesą mano akims ir protui. Taip, gal kai kam pasirodys, kad aš pernelyg atvira...

“Loving soul”

Ši daina buvo sukurta mano žemiškajai meilei. Tuomet dar nebuvau pažįstama su Liudu, vėliau tapusiu mano vyru. Bet jau tada žinojau, kokios noriu Meilės – todėl ir sukūriau žodžius apie norinčią mylėti sielą. Kai myli, tau būna gera, kai myli nuoširdžiai, nori šypsotis, nori, kad tik Jo šypsena džiugintų tave ir vėl keltų ant sparnų. Norisi, kad visa tai susivienytų į kažką tokio, kur būtų tik Jis ir Aš. “Loving Soul” skirta Liudui ir, žinoma, visoms įsimylėjusioms sieloms.

“Paslaptis”

Šio kūrinio žodžius sukūrė Willux ir, manau kad jam iš tiesų tai gerai pavyko. Daina, žinoma, apie meilę ir paslaptingą merginą...

“Amžina Meilė”

Labai gažus kūrinys. Dainuodama apie kilimą aukštyn tarytum sakau, kad bėgu nuo materialių prisirišimų. Dažnai užsimenu apie pavasario lietų – tai lyg Krišnos simbolis.

“Lai nuneš Tave svaja”

Ši daina buvo sukurta per kelias akimirkas. Tuo metu mano sūnus Arijukas buvo toks mažuliukas kūdikėlis, apie kurį norėjosi ir norisi dainuoti. Žodžiai iš karto gimė kartu su melodija. Tai lopšinė, kuria vaikelis po triukšmingos dienelės ramiai palydimas į sapnų pasaulį. Sakoma, kad kai mes užmiegame, mūsų siela išeina iš kūno ir ir tada juos sieja mažytis nematomas sidabrinis siūlelis – kad siela žinotų kur grįžti. Mažų vaikučių sielos dar nėra taip prisirišusios prie savų kūnelių. Tad kol kūdikėliui dar nėra trijų metų, jo žadinti nepatartina - tegu pats nubunda.


   

Facebook comments