Su šveicarų žvaigždėmis „Eluveitie“ į Vilnių atvyks vikingai iš Islandijos ir Belgijos

Gruodžio 9 dieną Vilniaus menų fabrike „Loftas“ koncertuosianti šveicarų folk metalo grupė „Eluveitie“ skelbia, kad kartu su jais į Lietuvą atvyksta dėmesio verti islandų ir belgų vikingai.

Lietuvą „Eluveitie“ įsitraukė į savo pasaulines gastroles „Orgins World Tour“, kurių metu atlieka daug kūrinių iš savo 2014 metais pasirodžiusio sėkmingiausio albumo „Orgins“. Šiandien oficialiai pranešama, kad į Vilnių kartu su „Eluveitie“ atvyks ir islandų vikingų folk metalo grupė „Skálmöld“ iš Reikjaviko. Pažodžiui grupės pavadinimas verčiamas kaip „Kardų amžius“ ir taip pat reiškia „neteisėtumą“, priskiriamą Islandijos istorijai, kai civilinis karas iki kraujo sukiršino šalies giminių klanus.

Grupės „Skálmöld“ veikla iš pradžių labiau priminė hobį. Laimei, muzikantai nusprendė įrašyti albumą, prieš tai, kai taps „pernelyg seni ir pavargę“. 2010-ųjų lapkritį grupė išleido debiutinį albumą „Baldur“ Islandijoje ir Farerų salose, o 2011-aisiais jau pasirašė sutartį su įrašų kompanija „Napalm Records“ ir rugpjūtį albumas buvo perleistas. Šis žingsnis „Skálmöld“ atvedė į didžiuosius festivalius „Wacken Open Air“ ar „Heidenfest“. Savo karjeroje „Skálmöld“ taip pat surengė koncertus su Islandijos simfoniu orkestru Reikjaviko „Harpa“ koncertų salėje.

„Skálmöld“ kūrybai įtakos turėjo „Metallica“, „Iron Maiden“, „Anthrax“, „Slayer“ ir kiti metalo vilkai. Jų kūriniuose taip pat dominuoja skandinavų mitologija ir Islandijos sagos, o tekstai atitinka skandinavų senosios poezijos formą.

Galų dvasiai ištikimi „Eluveitie“ tokius svečius su malonumu pristato savo turo metu ir džiaugiasi, kad per pasaulį keliauja drauge su jais. „Mes dalijamės keliu jau daug savaičių, ir galime patikinti, kad šitas muzikos paketas jums gerai atspardys užpakalius!“ – žvaliai tvirtina „Eluveitie“.

„Skálmöld“ ir „Eluveitie“ Vilniuje taip pat apšildys folk metalo grupė iš Belgijos „Ithilien“, jungianti black ir death metalą, apipintą keltų ir vikingų skambesiu.

Jei esate „Žiedų valdovo“ gerbėjai, grupės pavadinimas galvoje įžiebs lemputę, nušviečiančią Gondoro regioną prie Mordoro. Bet grupė savo vardui suteikia kitokią prasmę. Jie sako, kad kai žemė ir dangus buvo viena visuma, gimė padaras, pavadintas „Ithilien“ ir jo vienintelis tikslas buvo sunaikinti žmoniją. Muzikantai save skelbia šio monstro medžiotojais, nes jų venomis vis dar teka senųjų kovotojų kraujas.

„Ithilien“ susikūrė dar 2005 metais, vėliau keletą kartų mutavo grupės sudėtis, kol galiausiai kompanija išsigrynino ir savo kruvinu darbu pasiekė, kad būtų pastebėta Europos metalo scenoje. 2013 metais belgai išleido albumą „From Ashes to the Frozen Land“, kuris yra tikras „must have“, mėgstantiems folk metalą.

Lietuvoje šveicarai, islandai ir belgai savo gerbėjams koncertuos gruodžio 9 dieną menų fabrike „Loftas“. Koncertas vyks po „Roko naktų“ vėliava. Bilietus platina „Tiketa“. Rugsėjo 16 d. bilietai brangs.


   

Facebook comments