Susipažinkite: Andriaus Užkalnio gyvenimo muzika

„Tavo gyvenimo muzika“ – nauja Music.lt rubrika, kurioje žmonės, kurių paprastai interviu klausiama visai kitokių klausimų, atsakinės į 10 klausimų apie muziką. Aktoriai, stilistai, dizaineriai, rašytojai, freelancer‘iai – šioje rubrikoje turės progą pasireikšti visi, kurių pagrindinė profesija nėra tiesiogiai susijusi su muzika.

Jeigu reikėtų atspėti apie ką kalbu sakydama, kad tai žmogus, kuris turi tūkstančius gerbėjų ir dar daugiau nekentėjų bei blogo linkėtojų, į kuriuos pastarajam visiškai nusispjaut, veikiausiai nereikėtų ilgai bandyti susivokti kas jis toks. Andrius Užkalnis: žurnalistas, rašytojas, laidų vedėjas ir žmogus, nesigėdijantis to, kad puikiai išmano velniškai daug dalykų. Jis ne tik, kad išmano, bet ir noriai tuo išmanymu pastoviai dalinasi su kitais. Ir šiandien jis, švelnia forma erzindamas heiterius, kalba apie muziką.

1. Kaip galėtumėte apibūdinti savo muzikinį stilių?

Chris Rock kažkada pasakė, kad mums visiems labiausiai patinka ta muzika, kuri grojo, kai buvo jauni ir kai jiems pradėjo duoti mergos. Jis taip aiškino, kodėl jam patinka repas.

Man turbūt labiausiai patinka amerikietiškas rokas, Delta bliuzas ir synth popsas, jei taip greitai reikėtų prisiminti. Nekenčiu beveik visko iš Britanijos, išskyrus The Beatles: visų tų nupiepusių riebaluotų hipsteriukų, a la Jarvis ar Oasis, o kai išgirstu Madness dainą „Our House“, kurią Anglijoje negali sustoti groti ir ja žavėtis jau 30 metų, tai noriu išvemti ne tik skrandžio turinį, bet išspjauti plaučius ir kepenis. Tiesa, man dar visai nieko yra The Cure. Nekenčiu Phil Collins praktiškai taip, kaip žemės referendumo organizatorių. Tiesiog turėjau pranešti. Tas pats kniaukiantis mėšlas, daina po dainos. Tai ne muzika, tai muzikinis bomž-paketas.

2. Kokį vaidmenį muzika vaidina jūsų gyvenime?

Aš klausausi automobilyje ir daugiausiai dirbdamas prie kompiuterio, ausinėse. Man būtų labai sunku be muzikos.

3. Kokį albumą ar dainą galėtumėte pavadinti savo gyvenimo garso takeliu?

Jei reikėtų vieno albumo, tai būtų The Beatles – "Abbey Road". Man baisiai, nežmoniškai patinka Bob Dylan ir "Mr Tambourine Man", tačiau tai turbūt pernelyg intensyvu, kad galėčiau kasdien klausytis. Turbūt tada Depeche Mode ir jų daina "Personal Jesus". Ir dar U2 ir One iš albumo Achtung Baby. Dar John Lennono "Just Like (Starting Over)" iš jo paskutinio albumo, "Double Fantasy". Palaukit, dar būtinai būtinai reikėtų Frank Sinatra ir "Fly Me To The Moon". Matot, viskas labai sena.

4. Koks yra jūsų naujausias muzikinis atradimas?

Aš labai stebėjausi radęs, kiek gerų koverių yra padaręs Igoris Kofas. Jis tiesiog nedaro blogų koverių, jo kiekvienas yra geresnis už originalą. Man šiaip labai patinka koveriai šiais laikais. Kaip Lily Allen padarė The Pretenders dainą "Don‘t Get Me Wrong". Arba Taylor Swift "Last Christmas" koveris yra geresnis už originalą.

5. Maloniausias, kokiu nors būdu su muzika susijęs atsiminimas?

Tikriausiai tada, kai buvau labai mažame, kameriniame (vos keli šimtai žmonių) Stingo koncerte Taline, į kurį netikėtai padovanojo bilietus draugai (Taline buvau dėl darbų, ne dėl koncerto), ir ten grojo "Fields of Gold". Ir dar aną vasarą Nidoje su pusseserės draugu leidome karaokę iš telefono ir garsiai dainavom terasoje prie vilos "Fly Me To The Moon". Turbūt girdėjo pusė Nidos. Buvom gerai pasivaišinę.

6. Muzikinis guilty pleasure? T.y. daina, atlikėjas ar albumas, kurį daugelis smerkia ir kritikuoja, o jums, vis dėlto, patinka?

Tokių yra daugiau, nei galite įsivaizduoti. Aš galiu surašyti tokių dešimt, blogėjančia tvarka. Bus toks čartas jums. Galės visi pasidžiaugti mano guilty pleasures.

(10) F.R.David - Words

(9) Tracy Chapman – Baby Can I Hold You

(8) Taylor Switft – Tim McGraw

(7) Britney Spears – My Only Wish (This Year)

(6) Bonnie Tyler – Total Eclipse Of My Heart

(5) Secret Service – Ten O‘Clock Postman

(4) C.C.Catch – House of Mystic Lights

(3) Pupo – Ti Sembra Facile

(2) Shania Twain – You Still The One

(1) Kylie Minogue – I Should Be So Lucky

7. Toliausia, kiek yra tekę nukeliauti dėl grupės ar atlikėjo?

Nelabai daug. Londone iki senojo Wembley stadiono, kur buvo U2 koncertas 1997 metais. Bet tada gyvenau Londono priemiestyje, tai kelionė užėmė valandą. Man labai patiko.

8. Ar galite įvardinti grupę ar atlikėją, kurį, turėdamas galimybes, sutiktumėte sekioti aplink pasaulį viso turo metu?

Nelabai įsivaizduoju save taip darantį. Nebent aš su jais pats kartu koncertuočiau. Galėčiau apšildyti prieš Aerosmith, manau. Tik dar nesugalvojau, kokiu instrumentu tuomet gročiau.

9. Kokiose situacijose labiausiai atkreipiate dėmesį į muziką?

Man muzika labai svarbi filmuose. Geriausi garso takeliai buvo serialuose Twin Peaks ir Sopranai, o taip pat filme The Goodfellas.

Kai liūdna ar sunku, muzika labai padeda suintensyvinti blogas emocijas, kad greičiau pasiektum dugną ir padėtum kapstytis į viršų. Aš taip kovoju su liūdesiu – daugiau liūdesio, dar daugiau, ir tada jis sudega.

10. Jeigu reiktų pasirinkti dainą, kuri gros per jūsų laidotuves, kokią pasirinktumėte?

Man patiktų, jei pagrotų Hiperbolės daina "Išgalvotas gyvenimas", paskui Mango – "Beržynėliai", ir galiausiai Ryčio Cicino "Meilės laivas". Tai bent jau visi ilgam prisimintų.

Rubrikos autorė - Patricija Tilvikaitė.


   

Facebook comments