Susipažinkite: Tado Vidmanto gyvenimo muzika

„Tavo gyvenimo muzika“ – nauja Music.lt rubrika, kurioje žmonės, kurių paprastai interviu klausiama visai kitokių klausimų, atsakinės į 10 klausimų apie muziką. Aktoriai, stilistai, dizaineriai, rašytojai, freelancer‘iai – šioje rubrikoje turės progą pasireikšti visi, kurių pagrindinė profesija nėra tiesiogiai susijusi su muzika.

Gal už mane kalba jaunatviškas maksimalizmas, o gal tiesiog nors viską vertinti skeptiškai, bet niekada nežiūrėjau į didžiąją dalį šių dienų Lietuvos menininkų kaip į žmones, kurie galėtų garsinti mūsų šalį ir už jos ribų. Vis dėlto, yra vyras, kurio talento ir indėlio į Lietuvos garsinimą tiesiog neįmanoma paneigti. Tai žmogus, kurio kurtus video daugelis jaunų žmonių ne tik, kad prisimena, bet ir moka mintinai. Tai žmogus, kuris padėjo formuoti kitokį lietuvišką humorą. Šiek tiek pašaipų, šiek tiek ironišką, šiek tiek parodantį kas yra ne taip ir ką būtų galima keisti. Tai režisierius, scenaristas, blogeris ir labai, tiesiog neįtikėtinai talentingas žmogus. Jis sutiko ne tik kad pasidalinti savo mintimis apie muziką, bet ir pridėjo dosnią dovaną – pusantros valandos kruopščiai atrinktų kūrinių, kuriuos jis laiko savo mėgstamiausiais. Susipažinkite – Tadas Vidmantas.

1. Kaip galėtumėte apibūdinti savo muzikinį stilių?

Užaugau su drum'n'bass, IDM, electronica, hause, bigbeat. Dabar stiliams neskiriu dėmesio. Dabar muzikoje mėgstu emocijas ir nuotaikas. Jeigu muzika nekelia jokių jausmų, man tai yra prasta muzika. Labiausiai mėgstu šviesią, optimistišką, keliančią nuotaiką. Daug kas mano, kad taip apibūdinama pop muzika. Bet labai retam pop muzikos atlikėjui pavyksta padaryti kažką tokio, kas man įtiktų. Pop muzika dažniausiai būna kaip batonas - jokia.
Kartais klausau ir tamsių, bet irgi stiprių garsų, kaip tarkim Burial. Žodžiu, mėgstu tokią muziką, kurios klausant galvoj nesunkiai kyla asociatyvūs vaizdai ir suaktyvėja atitinkamų hormonų išsiskyrimas smegenyse.

2. Kokį vaidmenį muzika vaidina jūsų gyvenime?

Didelį. Kokius 9 metus pats ją kūriau. Vėliau tą pomėgį apleidau. Kartais pamėginu prisėsti, bet visgi muzikos kūrimas nėra kaip važiavimas dviračiu, turi tą daryti nuolat, kad gerai pavyktų. Vėliau, kai pradėjau daugiau filmuoti, pradėjau naudoti daugiau muzikos, kuri papildo mano filmus, reklamas ar kitus video dalykus. Surasti ją tinkama dažnai būna sunkus ir ilgas procesas. Kartais ieškodamas tinkamo gabalo prasėdžiu iki poros dienų, praklausau valandas pačių įvairiausių garsų kol randu tą vienintelę, tobulai tinkančią būtent tam mano vaizdui ir emocijai. Kine yra tokia profesija - music supervisor. Tai jei nebūčiau režisierius, galėčiau drąsiai tą daryti, nes tikrai neblogai moku parinkti muziką, kad sustiprinčiau vaizdą.

Kalbant apie laisvalaikį, nebesu melomanas. Nebeklausau jos tiek daug, kaip paauglystėj. Nebeseku naujienų. Bet dirbdamas prie kompo, fone išgirdęs blogą gabalą, turiu jį pakeisti. Negaliu dirbti, jeigu fonas netinka.

3. Kokį albumą ar dainą galėtumėte pavadinti savo gyvenimo garso takeliu?

Bėda ta, kad beveik niekad neklausau dainų žodžių. Net lietuviškų. Balsas muzikoje man tėra instrumentas. Dėl to nežinau apie ką dainuoja mano mėgstamiausiose dainose.
Savo gyvenimo garso takeliu galėčiau pavadint "Blondie" - "Heart of Glass". Melodinga, šviesi ir liūliuojanti muzika. Apie ką joje dainuoja, net nemėginau domėtis. Apie meilę greičiausiai.

4. Koks yra jūsų naujausias muzikinis atradimas?

Chris Malinchak - "So Good To Me". Pirmą kartą ją išgirdau taksi automobilyje, naktį, važiuojant iš Porto (Portugalijoj) į oro uostą. Paskui, pagal jos tekstą, susiradau internete ir suklausiau į skutus.

5. Maloniausias, kokiu nors būdu su muzika susijęs atsiminimas?

Kadangi paauglystėj nešiojau dantų breketus ir šiaip buvau intravertas (koks ir tebesu), o penktadieniais eiti į mokyklos šokius vis tiek norėjosi, tapau jų didžėjum. Su draugu į Širvintų miestelį įnešėm naujų vėjų (Fatboy Slim, Prodigy, house'as). Iš viso buvom keturi. Mes du (neformatas) ir du marozai (formatas). Grodavom pasikeisdami. Po truputį, per porą metų mūsų mokyklos šokiai išgarsėjo taip, kad žmonės į juos važiuodavo iš Ukmergės, Molėtų net kartais iš Vilniaus. Vienas vakaras man įstrigo ypač stipriai. Aktų salė buvo absoliučiai sklidina. Šokantys žmonės ir sėdintys ant kėdžių pakraščiuose keitėsi kartu su didžėjais - kas pusvalandį. Nuo scenos matėsi tik vientisa žmonių masė. Tada pajutau mažą dalelę to, ką turbūt jaučia kokie Daft Punk'ai, kai groja stadionui. Iki dabar dar retkarčiais pagroju draugų organizuojamuose open-air'uose.

Tai čia toks prisiminimas apie kurį galiu kalbėti. Nemažai dainų man siejasi su merginom, su kuriom esu draugavęs.

6. Muzikinis guilty pleasure? T.y. daina, atlikėjas ar albumas, kurį daugelis smerkia ir kritikuoja, o jums, vis dėlto, patinka?

Ankstyvoj paauglystėj buvau susipirkęs visas Enya kasetes. Iki dabar kai kurių dainų paklausau, kai nostalgijos priepuolis ištinka.

7. Toliausia, kiek yra tekę nukeliauti dėl grupės ar atlikėjo?

Nuo Širvintų iki Vilniaus. Vieną kartą pas Roni Size ant kažkokio kalno prie Antakalnio, o kitą - Underworld, Litexpo parodų rūmuose. Abu kartus buvo labai gerai. Niekad nekeliaučiau pas jokį atlikėją daugiau nei 100 km. Nė vieno taip stipriai nemyliu.

8. Ar galite įvardinti grupę ar atlikėją, kurį, turėdamas galimybes, sutiktumėte sekioti aplink pasaulį viso turo metu?

To nesutikčiau daryti net už pinigus, nes: 1) man labiau patinka būti vienam, arba jei su žmonėmis, tai ramiai 2) kažką "sekioti" man būtų labai svetima 3) dauguma muzikantų nėra faini žmonės, jų geriau klausytis, nei su jais būti.

9. Kokiose situacijose labiausiai atkreipiate dėmesį į muziką?

Kai žiūriu filmus. Kai reikia ją panaudoti vienam iš savo kūrinių. Kai labai bloga. Kai ji yra death metal ar kokios ten dar šlykštynės būna. Kai ji yra repas (nes erzina, blaško). Ir žinoma, kai ji tokia gera, kad nuo jos šiurpsta oda.

10. Jeigu reiktų pasirinkti dainą, kuri gros per jūsų laidotuves, kokią pasirinktumėte?

Turiu du variantus. Arba tą pačią "Blondie" - "Heart of Glass" arba paprašyčiau mane po mirties kremuoti ir tada nedidelis orkestrėlis sugrotų ir sudainuotų "Still Alive" iš video žaidimo Portal. Tiesiog šiaip.

Žadėtasis Tado Vidmanto mėgstamų kūrinių miksas:

Rubrikos autorė: Patricija Tilvikaitė.


   

Facebook comments